Kaip pasirūpinti laikysena daug laiko praleidžiant prie kompiuterio?

 Kaip pasirūpinti laikysena daug laiko praleidžiant prie kompiuterio?

Gerai žinome, jog ilgas žiūrėjimas į ekraną nėra naudingas regėjimui, o ilgas sėdėjimas neigiamai veikia mūsų laikyseną ir sukelia nemažą pluoštą kitų sveikatos problemų, tačiau šįkart – apie laikyseną. Natūralu, geriausia išlaikyti balansą tarp sėdėjimo prie kompiuterio ir fizinio aktyvumo, bet tai ne visuomet pavyksta praktiškai, pavyzdžiui, jei Jūsų darbas yra biure prie kompiuterio, kuomet kone visą darbo dieną taip ir praleidžiate – sėdimoje pozicijoje. Kaip tokiu atveju pasirūpinti savo laikysena?

Kodėl svarbu pasirūpinti teisinga laikysena?

Apple, Samsung, Asus, Dell, HP kompiuteriai ar kiti – visai nesvarbu, prie kokio dirbsite, tačiau jei praleisite taip daug laiko, verta susirūpinti dėl savo laikysenos.

Kai daug laiko praleidžiame sėdimoje pozicijoje, kai kurie mūsų kūno raumenys stipriau įsitempia, o kai kurie kaip tik labiau atsipalaiduoja. Atsiradęs raumenų disbalansas ilgainiui neigiamai paveikia laikyseną, o tai sąlygoja sveikatos sutrikimus, skausmą bei kitokį diskomfortą.

Ką reikia žinoti ilgai sėdintiems prie kompiuterio?

– Vaizdas kompiuterio ekrane turi būti akių lygyje;

– Kompiuterio ekranas nuo akių turi būti maždaug per ištiestos rankos atstumą;

– Kaklas visada turi būti tiesioje padėtyje, siekiant išvengti skausmo;

– Pečiai neturi būti įtempti;

– Rankos ant stalo laikomos per alkūnes sulenktos 90 laipsnių kampu;

– Svarbu sėdėti tiesiai, kūnas turi būti S formos pozicijoje – tai natūrali pozicija sėdint, kuri leis išvengti juosmens skausmo;

– Pėdos pilnai remiasi į grindis;

– Keliai sėdint turi būti sulenkti 90–100 laipsnių kampu, siekiant užtikrinti tinkamą kraujotaką kojose.

Jei prie kompiuterio sėdite ilgai, verta maždaug kas 1–2 valandas padaryti bent trumpas pertraukas, per kurias būtina pakilti nuo kėdės. Galite atlikti pratimų, nemažai jų pavyzdžių rasite internete.

Daugiau: darbo kėdės

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video