Kaip pasirinkti kondicionierių ir jo galingumą pagal patalpas?

 Kaip pasirinkti kondicionierių ir jo galingumą pagal patalpas?

Kai žmonės kalba apie oro kondicionierių dydį, tai nekalba apie paties prietaiso fizinius matmenis. Atvirkščiai, tai reiškia, kad aušinimo pajėgumas matuojamas BTU (Britanijos terminiais vienetais). Nesvarbu kokie kondicionieriai, ar renkatės langų kondicionierių, ar centrinį oro bloką, pasieksite geriausią efektyvumą, taigi ir mažesnes eksploatacijos išlaidas, jei rinksitės pagal plotą, kurį įrenginys turi vėsinti. Norėdami pasirinkti, kokio dydžio kondicionierius jums tinka, pirmiausia turite apskaičiuoti oro kondicionieriaus aptarnaujamų namų erdvių dydį kvadratinėmis pėdomis.

Apskaičiuokite dydį. Norėdami apskaičiuoti dydį, tiesiog padauginkite ilgį iš vėsinamos patalpos arba ploto pločio. Tada, kaip praktinį skaičių, padauginkite tą bendrą skaičių iš 25 BTU. Tai leidžia pakankamai vėsinti, nesvarbu, ar tai lietinga, drėgna diena, ar karšta, saulėta, drėgna diena.

Tarkime, kad kambarys yra 12 pėdų pločio ir 15 pėdų ilgio. Tai reiškia, kad 12×15 = 180 kvadratinių pėdų. Paimkite 180 kv. pėdų ir 25 BTU už kvadratinę pėdą ir gausite minimalų BTU oro kondicionierių, kurį turėtumėte nusipirkti. Tai reiškia, kad reikalinga 180×25=4500 BTU aušinimo talpa.

Galite savęs paklausti: ar veiks mažesnis kondicionierius, ar geresnis didesnis? Štai mintis apie tuos klausimus. Mažesni BTU padaliniai veiks nuolat, kad tik stengtųsi neatsilikti. Tai padidins jūsų sąskaitą už elektrą ir mažai tikėtina, kad įrenginys galės efektyviai vėsinti vietą.

Per didelis oro kondicionierius gali būti per didelis. Norint užginčyti gandą, kad didesnis, tuo geriau, per didelis oro kondicionierius greičiau atvės, tačiau tai gali sutrukdyti oro kondicionieriaus paleidimui.

Be oro vėsinimo, oro kondicionierius taip pat ištraukia drėgmę iš oro (drėgmės), dėl kurios visi jaučiamės karšti ir lipnūs. Nors oras gali būti vėsesnis, jei įrenginys neveikia pakankamai ilgai, drėgmė negali būti tinkamai pašalinta iš oro. Tai būtų tarsi lauke stovyklavietėje vėsią, drėgną, miglotą naktį. Be to, per didelis oro kondicionierius dažnai įsijungs ir išsijungs.

Sieninio įmontuoto oro kondicionieriaus montavimas vietoj lango oro kondicionieriaus iš tikrųjų yra efektyvesnis ir gali atlikti geresnį aušinimo darbą. Jei pagalvosite, langų blokas greičiausiai yra žemai kambaryje.

Ant sienos montuojami įmontuoti įrenginiai paprastai dedami per sieną maždaug 5–6 pėdų aukštyje virš grindų. Šalto oro filtravimas žemyn iš aukštesnio taško turi pranašumų maišant kambario orą ir geriau vėsinant kambario temperatūrą. Oro kondicionieriaus termostatas yra sumontuotas oro kondicionieriaus viduje, todėl kuo jis aukštesnis, tuo geriau montuoti oro kondicionierių.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video