Kaip įrengti gyvatuką namuose?

 Kaip įrengti gyvatuką namuose?

Vonios gyvatukai yra laikomi, kaip vonios kambario radiatoriais arba rankšluosčių džiovintuvais bei idealus įrankis šaltuoju metų laiku. Ant jo galima ne tik džiovinti įvairius audinius, bet jis suteikia ir papildomo jaukumo vonios kambariui. Nors ir gyvatukai yra nedidelis vonios kambario interjero akcentas, norint jį įrengti gali kilti keletą keblumų, todėl vertėtų prieš tai sužinoti tam tikrus dalykus, kurie palengvins įsirengimą. 

Kokią gyvatuko medžiagą pasirinkti?

Nors gyvatukai yra plačiai paplitę po visas specializuotas namų įrengimo parduotuvės, tačiau tam, kad galėtumėte pasirinkti jums tinkamiausią, pirmiausiai reikėtų atsižvelgti iš kokios medžiagos jis yra pagamintas.

Gyvatukai yra gaminami iš: nerūdijančio plieno, vario ir plieno. Pigiausi, bet ir populiariausi gyvatukai yra pagaminti iš plieno. Šie turi svarbų niuansą, kad gali būti naudojami tik uždarose šildymo sistemose bei atskirai montuojami su elektriniu tenu. Šis pasirinkimas yra ypač tinkamas tiems, kas gyvena naujos statybos daugiabučiuose arba nuosavuose namuose (ten kur nėra recirkuliacinės sistemos).

Jeigu paprastą plieninį gyvatuką prijungtumėte prie recirkuliacinės karšto vandens sistemos, tuomet jis atlaikytų tik kokius 3 – 5 mėnesius. Ploniausiose sujungimo vietose itin greitai atsiranda korozijos židiniai bei gyvatukas prarūdija, o į kambarį pradeda bėgti vanduo. 

Seniems daugiabučiams gyvenantiems reikėtų rinktis gyvatukus, kurie yra pagaminti iš nerūdijančio plieno. Šie yra atsparūs korozijai, todėl gali laisvai būti jungiami su recirkuliacine sistema. Tiesa, iš nerūdijančio plieno gaminamos kopėtėlių formos gyvatukai nėra atsparūs korozijai, nes nerūdijantis plienas tose vietose, kur yra vamzdžių sujungimai, pradeda rūdyti. Šiuo atveju reikėtų rinktis žalvarinį arba varinį gyvatuką.

Gyvatuko galingumas

Renkantis gyvatuką, vienas iš svarbiausių jo kriterijų yra galingumas, o tai reiškia – kiek šilumos jis galės atiduoti į aplinką. Dažniausiai S formos gyvatukai būna nedidelio galingumo ir turi mažai vietos rankšluosčių (drabužių) džiovinimui. Kopetėlių formos gyvatukas jums jau gali tarnauti ne tik kaip rankšluosčių džiovintuvas, bet gali net sušildyti mažesnę patalpą. 

Ypatingai dėmesio skirti iš kokios šalies yra pagamintas gyvatukas – nereikėtų. Rekomenduojama rinktis tiesiog patikimą ir gerai rinkoje žinomą gamintoją. Svarbu nepirkti pačio pigiausio gyvatuko, nes jie dažniausiai būna nekokybiški ir neilgaamžiai. 

O kaip dėl kombinuoto gyvatuko?

Kombinuotą gyvatuką reikėtų rinktis tada, kai jį galima įjungti į šildymo sistemą. Elektrinis tenas yra įjungiamas tik tuo metu, kai nėra šildymo sezono, o visą žiemą jis įšyla nuo bendros šilumos. Kombinuotas gyvatukas nebus efektyvus tada, kai namuose turima žemos temperatūros grindinio šildymo sistemą bei kai yra naudojamas šilumos siurblys arba kondensacinis dujinis katilas.

Šioje sistemoje vandens temperatūra neviršija 30 – 35 laipsnių šilumos (nors šio šildymo užtenka grindims, tačiau įšilę gyvatukas atrodys vėsus bei neduos jokios naudos). Turint tokią sistemą, efektyviau ir geriau įsirengti paprastą gyvatuką (elektrinį), o kombinuotą – atjungti nuo sistemos ir, kad jis veiktų, kaip elektrinis. 

Naudojant kombinuotą gyvatuką, kaitinimo elementais dažniausiai būna su termoreguliatoriumi, o tai pavyks pasiekti norimą temperatūrą, kaitinimo elementas pats išsijungs. Kaitinimo elementai gali būti užprogramuoti, turėti greitojo įšilimo funkciją arba su laiko žymekliu. Viskas priklauso nuo gyvatuko dydžio ir norimo įšilimo greičio – elementai gali būti 300, 600 ir 900 W galingumo. 

Žinoma, jeigu nėra galimybių, galima naudoti tik elektrinius gyvatukus. Jie jau būna paruošti iš karto naudoti, todėl juos reikia tik pakabinti ir įjungti į elektros lizdą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video