Kainų šuolio išvengti nepavyks: vėl brangs degalai

 Kainų šuolio išvengti nepavyks: vėl brangs degalai

BNS Šarūno Mažeikos nuotr.

Skandalingas ir daug kritikos sulaukęs Akcizų įstatymo pakeitimas sulaukė Seimo palaiminimo. Nuo 2025 metų ketinama įvesti CO2 dedamąją, kuri litrą benzino ir dyzelino pabrangins bent keliais centais. Seime balsavimu parlamentarai pritarė tokiems pokyčiams. Opozicijos prieštaravimų ir perspėjimų, kad brangstantys degalai išbrangins ir kitus produktus bei paslaugas, valdantieji neišgirdo. Kėdainietis Seimo narys Viktoras Fiodorovas balsavo prieš akcizų didinimą, o štai kitas jo kolega iš Kėdainių Tomas Bičiūnas – susilaikė.

Jei ne akcizas, Lietuvai grės baudos

Aplinkos ministro Simono Gentvilo teigimu, branginti degalus verčia Lietuvos tarptautiniai įsipareigojimai mažinti transporto taršą, kurių nesilaikant teks mokėti šimtus milijonų eurų siekiančias baudas.

„Lietuva mokės šimtamilijonines baudas jau 2027 m., jeigu nepasieks savo klimato kaitos tikslų. Ir mokės kas – mokės greičiausiai iš bendro biudžeto visi gyventojai. Ne tie, kurie naudoja ir teršia aplinką, naudodami taršų kurą, bet bendras biudžetas“, – sakė S. Gentvilas.

Tiesa, opozicijoje esanti valstietė Agnė Širinskienė buvo išreiškusi nuomonę, kad kalbos apie baudas tėra gąsdinimas.

Panašu, kad Seimas Lietuvą paruošė dar vienam kainų šuoliui – pabrangus degalams paprastai pabrangsta ir visa kita.

Aut. past.

Degalus deginti Lietuvoje galima, tik pirkti – ne

Padidinus akcizus degalams dar labiau tikėtina, kad lietuvaičiai noriai važiuos taršių degalų gerokai pigiau piltis į kitas šalis – tarkime, Lenkiją.

Galima tik pagalvoti, kokios sumos pinigų nusės šioje šalyje vien dėl to, kad tiek pavieniai lietuviai, tiek pervežėjų kompanijos degalus ims piltis ten. Lietuviai ir taip per pusmetį Lenkijoje paliko daugiau kaip 130 mln. eurų pirkdami pigesnius maisto produktus.

Tačiau aplinkos ministrui nelabai rūpi, kad tie Lenkijoje pirkti degalai degs ne kur kitur, o Lietuvos keliuose ir terš Lietuvos orą. Svarbiausia tik tai, kad čia jo mūsų žmonės nepirktų.

S. Gentvilo teigimu, valstybė yra suinteresuota prekybą mažinti, o ne didinti, tad jo manymu, nieko blogo nenutiks, jei, pavyzdžiui, dyzeliną sunkiasvoriam transportui verslas pirks ne Lietuvoje, o Lenkijoje.

Taigi panašu, kad Seimas Lietuvą paruošė dar vienam kainų šuoliui – pabrangus degalams paprastai pabrangsta ir visa kita.

5 Komentarai

  • Aišku,kad Lietuvai nieko blogo nenutiks pabranginus degalus,o kad juos mūsų žmonės užsipylinės Lenkijoje,tai kas čia ne taip -maistą antai perka trečdalis piliečių ,o maximos su lidlais,kaip matot,nebankrutuoja.Sako,kad 130 mln pernai Lenkijoje palikom.Tai dabar su kuru tuos rodiklius pagerinsim.Ar ne gerai,kad finansuojam kaimynus?Lietuvių mužikas kantrus,tai va ir lupsim jam kailį,jei tą kantrybę jiems įgimtas durnumas suteikė.Biudžetas juk pildysis ir mes laisvai galėsim sau algą didintis …

  • Aciu lansbergems ir gentviliukui

  • Tik akcizai ir pėvėemas pratęs Lietuvos egzistenciją.

    • šIRINSKIENEI VEL VAIDENASI. Gal laikas pasakyti, ko ponia Agne užpyko ant Ramūno? Kalta Greta ar umus būdas?

  • Žmogai prisipirks zapasui kuro,nes jis kaip valiuta pasidarys,o paskui policija jį kaip užslėptą akcizinę prekę ims žopinti.Nu kaip samogeną ar degtienę su taboka…Kolonkės čekiai mūsų teismams pagal Žalimo paaiškinimus liks tik popieriumi užpakaliui šluostyti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video