Kai sportas ne tik mėgstamas užsiėmimas, bet ir gyvenimo dalis

 Kai sportas ne tik mėgstamas užsiėmimas, bet ir gyvenimo dalis

Kėdainių J. Paukštelio progimnazijos fizinio ugdymo mokytoją Vaidą Simonavičių sportas lydi nuo ankstyvos vaikystės ir užima itin svarbią vietą jo gyvenime./Asmeninio archyvo nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Kėdainių J. Paukštelio progimnazijoje jau dešimtus metus dirbantį fizinio ugdymo mokytoją Vaidą SIMONAVIČIŲ (32) sportas lydi nuo ankstyvos vaikystės ir užima itin svarbią vietą jo gyvenime. Žaisti krepšinį vos nuo pirmos klasės pradėjęs Vaidas tikina jau tada žinojęs, kad ateitį sies tik su sportine veikla. Tuo metu mažamečio svajonėmis sunku buvo patikėti, juk daugelis pradinėse klasėse besimokančių vaikų kasmet „keičia profesija“ – vieni nori būti policininkais, kitiems svarbu tapti didvyriais, gelbstinčiais nelaimės ištiktuosius, dažnai atsiranda ir tokių, kuriems atrodo, jog statybininko ar gydytojo darbas – pats geriausias. Džiugina tai, jog šiandienos rezultatai rodo, jog sportuojančio nuo mokyklos laikų ir pelniusio ne vieną krepšinio apdovanojimą Vaido troškimai išsipildė su kaupu. Dabar sportas yra neatsiejama jo gyvenimo dalis, kuri tapo ne tik Vaido bei jo šeimos mėgstamu užsiėmimu, bet ir mylimu darbu.

Teikia džiaugsmą

Šiemet šiltuoju metų sezonu Vaidas dirbo visu pajėgumu. Aibė skirtingų stovyklų: ,,Laimingi vaikai“, „Vasara su nuotaika“, „Drauge su krepšinio kamuoliu“, „Svajonių stovykla“, „Draugystė mus jungia“, būrys jose dalyvavusių vaikų, gausybė nepamirštamų, neišdildomų įspūdžių – žodžiai mokytojo, kuriam buvimas su vaikais ir prisilietimas prie jų fizinio ugdymo teikia didžiulį džiaugsmą.

Dalyvauja stovyklose

„Keliose iš sportinių stovyklų dirbau tik kaip treneris, kitose – pats kūriau vaikams programas, vedžiau iš anksto suplanuotus užsiėmimus, taip pat turėjau ir pagalbininkų, kurie man padėjo įgyvendinti užsibrėžtus tikslus“, – tikina Vaidas.

Fizinio ugdymo mokytojas dirba su skirtingo amžiaus vaikais, užsiima įvairaus profilio stovyklų, kuriose netrūksta nei fizinio aktyvumo, nei kūrybinės ar edukacinės veiklos, rengimu./Asmeninio archyvo nuotr.

Platus pasirinkimas

Fizinio ugdymo mokytojas dirba su skirtingo amžiaus vaikais, užsiima įvairaus profilio stovyklų, kuriose netrūksta nei fizinio aktyvumo, nei kūrybinės ar edukacinės veiklos, rengimu.

„Nuolat stengiuosi, kad vaikai patirtų kažką naujo, susipažintų su dar neatrastais dalykais, kurie skatintų jų fizinį aktyvumą.

Na, o matant švytinčias vaikų akis ir su malonumu atliekamas jiems pavestas užduotis, širdis džiaugiasi, jaučiuosi laimingas. Tikiuosi, taip pat jaučiasi ir mano vaikai.

Stovyklų metu išbandome plaukimą, vykdome įvairaus fizinio aktyvumo užsiėmimus, susipažįstame su bene viena populiariausia Lietuvoje sporto šaka – krepšiniu ir, žinoma, įgyvendiname daug kitų, kartais net ir su sportu nesusijusių, skirtingų profilių kūrybinių veiklų.

Mieste turbūt jau daugeliui kraštiečių žinomos stovyklos ,,Laimingi vaikai“, kuri kasmet sulaukia vis didesnio vaikų susidomėjimo, taip pat „Vasara su nuotaika“, ,,Drauge su krepšinio kamuoliu“.

Tik J. Paukštelio progimnazijos mokiniams rengiama kasmetinė stovykla ,,Svajonių stovykla“, kurioje šiemet dalyvavo net 100 mokinių, na, o šiųmetę vasarą mokinukai užbaigė projektu ,,Draugystė mus jungia“, prie kurio prisijungė net 30 progimnazijos ugdytinių“, – stovyklų sėkmingumu pasidžiaugia Vaidas ir pažada, jog kitais metais vaikų lauks dar daugiau smagių ir nuotaikingų užsiėmimų.

„Mokydamasis gimnazijoje buvau tvirtai nusprendęs po mokyklos baigimo savo gyvenimą sieti tik su sportu. Didžiausias troškimas tuo metu buvo tapti treneriu ar fizinio lavinimo mokytoju. Prieš studijas daug domėjausi šia specialybe, atlikau begalę įvairiausių testų, kurie patvirtino, kad tikrai nesuklysiu pasirinkdamas norimą profesiją“.

Vaidas

Nesiekia sportinių aukštumų

Taip pat mokytojas nuolat įgyvendina daug projektų, organizuoja sporto renginius, įsitraukia į judumo savaitės veiklas.

Akivaizdu, jog pravėręs progimnazijos duris Vaidas į savo darbo vietą – sporto salę – žengia turėdamas intenciją kuo daugiau dėmesio skirti vaikams bei jų fiziniam pasirengimui.

„Galiu pasidžiaugti, kad esame tikrai labai aktyvi ugdymo įstaiga, ypač fizinio aktyvumo užsiėmimų mastu.

Svarbu paminėti, jog dirbdamas su vaikais nesiekiu vien tik sportinių aukštumų. Pagrindinis tikslas, į kurį koncentruojuosi – kad mokyklos vaikai ir bendruomenė būtų kuo daugiau fiziškai aktyvūs, kuo plačiau įsitrauktų į įvairius sportinius užsiėmimus ir aktyviai juose dalyvautų.

Džiaugiuosi, kad dirbu šioje mokykloje, kurioje ir pats mokiausi, o buvę mano mokytojai šiuo metu yra mano kolegos.

Suvieniję jėgas, įgyvendiname projektus ir pasiekiame tikrai puikių rezultatų.

Iš projektinių lėšų įsigijome mobilią tinklinio įrangą. Šiuo metu vykdomo projekto dėka įsigysime mobilų krepšinio stovą ir visą kitą įrangą, reikalingą šiai sporto šakai.

Gautą inventorių planuojama montuoti tam pritaikytose mokyklos lauko erdvėse.

Tikiuosi, kad ateityje mūsų mokykla taps žinoma kaip fiziškai aktyvi ir sportuojanti įstaiga“, – tikina Vaidas.

Asmeninio archyvo nuotr.

Veiklos netrūkta

Ir prasidėjus naujiems mokslo metams Vaidui užimtumo netrūksta. J. Paukštelio progimnazijoje jis veda ne tik fizinio ugdymo, bet ir ,,Žmogaus saugos“ pamokas.

„Be to, vedu krepšinio ir kvadrato būrelius vaikams. Baigiau mokymus ir aktyviai dalyvauju ,,Mokymosi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ programoje, pagal kurią mokau 2, 3, 4 klasių mokinius plaukti.

Taip pat kelis kartus per savaitę vedu mankštos pratimus vandenyje žmonėms su negalia, o po pietų treniruoju Kėdainių sporto centro krepšininkus“, – savo kasdienes veiklas pristato Vaidas.

Pandemijos įtaka

Didžiausių dvejonių mokytojui šiuo metu kelia šalyje vis dar vyraujanti pandemija, kuri ir pernai gerokai pakoregavo sportinių užsiėmimų veiklas.

„Tikimės, jog susiklosčiusi situacija šiemet nesukliudys Kėdainių sporto centro krepšininkams, kurie šį pavasarį pateko į B diviziono finalus ir iškovojo 3 vietą, dalyvauti Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionate.

Na, o mokykloje planuoju tęsti pradėtą vykdyti Švietimo ir sporto ministerijos projektą, jau beje, antrą kartą laimėtą, kuris prisideda prie vaikų fizinio aktyvumo skatinimo.

Akivaizdu, jog karantinas tikrai turi savo pasekmių: pandemijos metu, kuomet dauguma buvome priversti dalį gyvenimo perkelti į nuotolį, vaikai įprato prie kitokio gyvenimo ritmo, užsisėdėjo namuose, kai kurie priaugo svorio, tapo uždaresni.

Džiugina tai, jog tiek per pirmą, tiek per antrą karantiną daug vaikų tęsė treniruotes internetu, nuo kiekvieno sportuojančio pastangų priklausė, kiek jis lavėjo fiziškai.

Šiemet pavasarį, kai turėjome galimybę ir vėl dirbti kontaktiniu būdu, nustebino didžiulis vaikų noras sportuoti, tačiau liūdino tai, kad vaikai greit pavargdavo, sunkiai įveikdavo jiems skirtas užduotis.

O dabar, prasidėjus rugsėjui, fizinio ugdymo pamokų metu tinkamai išjudinti mokinius, skiriant jiems sudėtingesnes užduotis, – tikras iššūkis.

Viliuosi, jog įgyvendinamo projekto metu vykdomos veiklos greit padės grįžti į įprastą gyvenimo ritmą, taps puikia priemone, padėsiančia suintensyvinti jų fizinį aktyvumą, o organizuojami įvairūs sportiniai užsiėmimai skatins judėti ir pagerins moksleivių sveikatą. Juk tai yra vienas iš svarbiausių dalykų, ja turime nuolat rūpintis“, – įsitikinęs fizinio ugdymo mokytojas.

Sportas – svarbu visiems

Vaido teigimu, sportas – viena svarbiausių gyvenimo dedamųjų ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.

„Labai domėjausi, kaip žmonių sveikatą paveikė šalyje įvestas karantinas. Vidutiniškai tiek vaikai, tiek ir suaugusieji priaugo nuo 4 iki 6 kilogramų svorio, tik maža dalis sugebėjo išlaikyti tą patį svorį arba net jį numesti.

Mano nuomone, geriausias pavyzdys vaikams šeimoje yra jų tėvai, kurie turi pasirūpinti aktyviu savo atžalų laisvalaikiu.

Fizinis aktyvumas gerina mūsų širdies darbą, kraujotaką, mažina cukrinio diabeto susirgimo riziką, antsvorio problemas, nuo kurių prasideda daug kitų ligų, susijusių su stuburo problemomis.

Toliau eina mūsų, mokytojų ir trenerių, darbas.

Turime vaikus motyvuoti, rodyti jiems gerą pavyzdį, pagirti, skatinti, sudominti“, – pastebi Vaidas, kuriam sportinė veikla – neatsiejama gyvenimo dalis.

Vaido šeimoje sportas taip pat nėra svetimas. Tiek jo žmona Ugnė, tiek ir dukrelė Saulė bei sūnus Matas neabejingi sportinėms veikloms./Asmeninio archyvo nuotr.

Žaidė krepšinį

Draugauti su sportu Vaidas pradėjo būdamas pirmokas, kai jo tėtis vos septynerių berniuką atvežė į Kėdainių sporto mokyklą.

Nuo tada aukštaūgis Vaidas pradėjo intensyviai sportuoti pas trenerį Kastytį Kundrotą.

„Visada mėgau aktyviai leisti laiką, žaisti įvairius žaidimus su draugais.

Matydami tai, tėvai tikriausiai suprato, kad energiją turiu kažkur išlieti, ir taip atsirado krepšinis, kurį žaidžiau, kol baigiau vidurinę mokyklą.

Per visą tą laiką sportas man tapo toks svarbus, kad mieliau eidavau į salę, užuot pramogauti su draugais lauke.

Visas popamokinis laikas buvo suplanuotas taip, kad būčiau pailsėjęs ir mano kūnas visada būtų pasiruošęs dirbti.

Sportas man padėjo ne tik pabėgti nuo blogų minčių, atsipalaiduoti, pagerinti sveikatą ir savijautą, bet ir įsikrauti energijos bei geros nuotaikos.

Žinoma, kaip ir kiti vaikai, taip pat labai mėgau žaisti kvadratą, futbolą, važinėti dviračiu, tačiau krepšinis buvo pats artimiausias ir mieliausias širdžiai.

Manau, svarbiausia pasirinkti sau tinkamą sporto šaką, kuria užsiimdamas gali jaustis laimingas ir patenkintas savimi“, – tvirtina Vaidas.

Antroje dienos pusėje Vaidas treniruoja Kėdainių sporto centro jaunuosius krepšininkus./Asmeninio archyvo nuotr.

Tvirtai nusprendė

„Mokydamasis gimnazijoje buvau tvirtai nusprendęs po mokyklos baigimo savo gyvenimą sieti tik su sportu.

Didžiausias troškimas tuo metu buvo tapti treneriu ar fizinio lavinimo mokytoju.

Prieš studijas daug domėjausi šia specialybe, atlikau begalę įvairiausių testų, kurie patvirtino, kad tikrai nesuklysiu pasirinkdamas norimą profesiją. Lietuvos sporto akademijoje pradėjau mokytis kūno kultūros pedagogo specialybės.

Studijų metu pasirinkta savanorystė padėjo išsklaidyti visas mano dvejones dėl pasirinktos profesijos.

Būdamas vaikas neturėjau galimybės dalyvauti stovyklose. Tačiau studijų metu turėjau galimybę prie to prisiliesti. Buvau pamėgęs savanorystę įvairiose stovyklose.

Savanoriavimas leido suprasti, kaip yra smagu ir gera dirbti su vaikais. Tai mane stipriai motyvavo, o vėliau tapo paskata, skatinusia ir pačiam imtis stovyklų bei įvairių programų organizavimo“, – tikina Vaidas.

Sportas – nesvetimas

Vaido šeimoje sportas taip pat nėra svetimas. Tiek jo žmona Ugnė, tiek ir sūnus Matas bei dukrelė Saulė neabejingi sportinėms veikloms.

„Mūsų gyvenimo būdas toks – sportuojame, daug laiko leidžiame lauke: drauge vaikštome, mėgstame važinėti dviračiais, keliauti.

Kadangi mūsų vaikučiai dar labai maži, todėl leidžiame patiems rinktis, ką jie nori veikti laisvalaikiu.

Su dvimete Saule dar sunku užsiimti rimtesne fizine veikla, na, o keturmetis Matas jau noriai dalyvauja su manimi organizuojamose stovyklose, lanko krepšinio treniruotes, kuriose po truputį mokosi krepšinio judesių.

Pats turėdamas laisvo laiko neatsisakau pabėgioti ar atlikti funkcinę mankštą, įveikti tam tikras distancijas greitu ėjimu“, – apie šeimos pomėgius kalba Vaidas.

5 Komentarai

  • Nu kam čia girtis nesuprantu

  • dar vienas alia treneris ant Kedainiu atsirado, ka isugdei, pagyrune?

  • Ne ką išugdė ar kokią taurę gavo svarbiausia, o kiek vaikų sudomino įvairiom fizinio aktyvumo veklomis. Kiek vaikų norės ir toliau judėti, sportuoti.Tas yra daug svarbiau. Geri pavyzdžiai turi būti viešinami.

  • Besmegeniai, ant sofu sukrite ir rasot pilvais issprogusiais is pavydo, kad tik ka neigiamo, pasidziaukit, kad yra aktyviu, jaunu mokytoju, speju cia komentatoriai nei vienas net 5 prisitraukimu nepadarytu, nebent i kelnes.

  • Šaunuolis,kuo daugiau tokių žmonių būtų, tuo vaikai būtų aktyvesni.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video