Ką verta žinoti apie paramą saulės elektrinės įrengimui?

 Ką verta žinoti apie paramą saulės elektrinės įrengimui?

default

Jei svarstote apie saulės elektrinės įrengimą ant savo namų stogo, tikriausiai jau girdėjote apie galimybę pasinaudoti APVA teikiama parama. Ši parama yra skirta skatinti tvarios ir ekologiškos energijos naudojimą, tačiau tai puiki proga padidinti savo energetinę nepriklausomybę ir sumažinti elektros sąskaitas. Jei manote, kad gauti paramą sudėtinga – klystate, tačiau svarbu žinoti keletą esminių taisyklių.

Griežtai laikykitės terminų

Informacijos apie paramos gavimą galite pasiteirauti ir saulės elektrinės įrangos pardavėjų, tačiau visus tikslius reikalavimus patogiausia rasti APVA svetainėje. Čia pateikiami ir visi terminai, kurie reikia griežtai laikytis. Visų pirma, reikėtų sulaukti kvietimo teikti paraiškas gauti paramą saulės elektrinės įrengimui pradžios, ji šiemet planuojama antrajame metų ketvirtyje. Tai svarbus terminas, nes nuo jo galima pradėti pildyti paraiškas internetu.

Paramai gauti reikia registruotis specialioje sistemoje ir pateikti numatytus dokumentus. Jei pateikti paraišką pavėluosite, paramos negausite. Rekomenduojama dėl paramos kreiptis kuo anksčiau – taip apsidrausite tuo atveju, jei paraiškos viršys numatytą finansavimą.

Kitas itin svarbus terminas yra saulės elektrinės įrengimas. Jei gavote teigiamą atsakymą dėl paramos skyrimo, tai elektrinę privalote įsirengti per devynis mėnesius nuo paraiškų kvietimo termino pabaigos. Šio laikotarpio visiškai užtenka, nes pats saulės elektrinės įrengimas nereikalauja daug laiko ir yra gana paprastas. Tiesa, reikėtų atsižvelgti į specialistų užimtumą ir neatidėlioti darbų paskutinei minutei.

Paramos dydis priklauso nuo saulės elektrinės galingumo

Jei jau bent šiek tiek domėjotės saulės elektrinės įrangos kainomis, žinote, kad reikalingų investicijų dydis priklauso nuo to, kiek kilovatų elektros energijos norite pasigaminti. Paprastai tariant, kuo galingesnė saulės elektrinė, tuo brangiau ji ir kainuos. Panašiai yra ir su paramos dydžiu: kuo daugiau investicijų reikės saulės elektrinės įrengimui, tuo didesnė bus ir paramos suma. Tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad numatyta ir paramos dydžio riba, kuri siekia 3230 eur. Tai reiškia, jog ši suma yra didžiausia parama, kokią tik galite gauti.

Vidutiniai skaičiavimai rodo, kad už vieno kilovato galingumo saulės elektrinę skiriama kiek daugiau nei trys šimtai eurų kompensacijos. Šiuo metu populiariausios apie 10 kilovatų saulės elektrinės, tad tokiu atveju galima susigrąžinti iki trečdalio investicijų. Tai leidžia sutrumpinti elektrinės atsiperkamumo laikotarpį iki 4-5 metų. Įsirengiant galingesnę saulės elektrinę parama taip pat verta pasinaudoti, tačiau atsižvelgiant į numatytas „lubas“, jos dydis, palyginti su bendromis išlaidomis, bus mažesnis.

Dvejojate dėl atsipirkimo laiko, paramos saulės elektrinės įrengimui ar įrangos pasirinkimo? Visada naudinga pasitarti su profesionalais, kurie prekiauja specializuota įranga ir atlieka skaičiavimus. Be to, profesionalias paslaugas siūlantys tiekėjai taip pat padės ir įvairiais paramos klausimais, tad savo saulės elektrinę įsirengsite mažiausiomis sąnaudomis.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video