Ką originalaus padovanoti Kalėdų proga?

 Ką originalaus padovanoti Kalėdų proga?

Ruoštis laukiamiausiai metų šventei – Kalėdoms, niekuomet ne per anksti. Planavimas padeda išvengti rūpesčių bei leidžia artimuosius pradžiuginti tikrai gerai apgalvotais pirkiniais. Turint daugiau laiko galima išvengti skubotų sprendimų ir tradicinių pasirinkimų, tokių kaip pora kojinių ar puodelis. Taigi, ką originalaus padovanoti Kalėdų proga? Siūlome keletą idėjų, kurios padės mylimų žmonių akivaizdoje būti išskirtiniais ir nepamirštamais.

Momentinis fotoaparatas

Nuotraukose užfiksuotos smagios ir brangios akimirkos visuomet yra taiklus ir sentimentus keliantis pasirinkimas. Tačiau, nuotraukų albumai ar rėmeliai yra gana įprasta dovana, kuria vargu ar nustebinsite artimąjį. Tuo tarpu momentinis fotoaparatas yra iš tiesų unikali idėja. Šiuo aparatu įamžinamos spontaniškos nuotraukos – neturite galimybės pasirinkti iš daugelio kadrų. Didžiausias privalumas – nuotrauką turite iš karto. Ją galite dovanoti, puošti namus, klijuoti į albumą. Neabejotina, kad momentinis fotoaparatas patiks kone kiekvienam.

Išmanios dovanos

Technologijos sparčiai tobulėja, o žmonių kalėdinių dovanų rinkimo įpročiai dažnai būna tokie patys kaip ir prieš dvidešimt ar daugiau metų. Kodėl šiemet nepasielgus kitaip ir nesusiejus tradicinės šventės su išmaniomis technologijomis?

Dovanojimui puikiai tinka belaidės ausinės arba kolonėlės. Jos leidžia patogiai, nevaržant judesių, klausytis mėgstamos muzikos, tinklalaidžių ar knygų. Jei savo aplinkoje turite į išmanias technologijas linkusį žmogų, kuris, galbūt nerimauja, kad išėjus iš namų gali išsikrauti jo prietaisai, dovanokite išorinę bateriją. Pasirinkę išmanias dovanas žmonių akyse kursite ne tik originalios, bet ir praktiškos asmenybės įvaizdį.

Klasikinės dovanos melomanui

O galbūt jaučiatės visiškai priešingai ir Kalėdos jums yra neatsiejamos nuo klasikos ir senovinių daiktų? Dar viena originali dovanos idėja yra patefonas ir vinilinės plokštelės. Anksčiau buvo įprasta dovanoti kompaktinius diskus ir kasetes, ilgainiui tokio tipo dovanas išstūmė naujosios technologijos. Tačiau, melomanus vis dar galima pradžiuginti fizine dovana – vinilinės plokštelės ne tik nepraranda savo populiarumo, o, galima sakyti, šiuo metu išgyvena tikrą atgimimą.

Tokia dovana gali pradžiuginti ne tik prisiekusį muzikos gerbėją. Kas gi nemėgsta atsipalaiduoti malonaus skambesio fone? Muzika, patefonas ir plokštelės padės sukurti jaukią kalėdinę atmosferą kiekvienuose namuose.

Išankstinės dovanos

Nudžiuginti artimuosius įprasta per Kalėdas ar iš karto po jų. Tačiau originali dovana gali būti susijusi ne tik su pačiu daiktu, o ir jo įteikimo laiku. Advento kalendoriai, šiuo atžvilgiu, yra išskirtinė dovana. Juos įteikti galite likus dar geram mėnesiui iki didžiųjų švenčių. Gavėjas mažomis dovanėlėmis galės džiaugtis kasdien iki Kalėdų, tokiu būdu jų laukimas taps dar įsimintinesnis ir jaukesnis.

Advento kalendorių yra pačių įvairiausių, skirtų tiek vaikams, tiek suaugusiems. Jų viduje gali slypėti valgomos dovanos, kosmetika, mielos smulkmenos ar net knygelės. Pasirinkimas yra platus, įvairus ir tinkamas patiems įvairiausiems skoniams.

Menininkų darbais puoštos dovanos

Jei norite įprastos dovanos, tačiau su originaliu prieskoniu, rinkitės menininkų darbais puoštas dovanas. Jos ypač patiks klasikos gerbėjams ar žmonėms siekiantiems, kad jų aksesuarai ir stiliaus akcentai būtų gerai pastebimi ir originalūs. Dovanoti dovaną, kuri yra susijusi su meno kūriniu yra originalus ir šiltas pasirinkimas.

Dažnai Kalėdas užgožia skubėjimas ir per didelis bei greitas vartojimas, o menas yra tai, kad padeda suvokti laiko tėkmę, prasmę ir kasdienybės grožį. Net jei išrinkite gana kasdienį daiktą, tokį kaip Čiurlionio piešiniais dabintas krepšys ar užrašinė su Vincento Van Gogo piešinio fragmentu, dovanos gavėjas neabejotinai nudžiugs, kad susiejote jį su žymiu ir laikui nepavaldžiu meno kūriniu.

Dovanoti per Kalėdas – tikras malonumas. Neleiskite, kad jį užgožtų skuboti ir tradiciniai pasirinkimai. Šiek tiek pasistengę, šiemet artimuosius nudžiuginti galėsite kaip niekad originaliomis dovanomis.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video