Ką daryti, kad šildytuvas tarnautų ilgiau. Specialistų patarimai

 Ką daryti, kad šildytuvas tarnautų ilgiau. Specialistų patarimai

Ar žinote, kad yra šalių, kur nėra centralizuotos šildymo sistemos tokios, kaip pas mus. Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Japonijoje, Suomijoje kiekvienas namus šildosi kaip išmano. Individualūs namai turi savo katilines, o daugiabučiai – kiekvienas atskirą šildymo įrangą, kuri šildo vandenį radiatoriams arba naudoja elektros energiją.

Lietuvoje apie 50 procentų gyventojų prisijungę prie centralizuotų šilumos tinklų. Tai dar sovietmečiu sukurta sistema, kuri ne visada užtikrina optimalią temperatūrą gyvenamosiose patalpose. Todėl kiekvieną rudenį atšalus orams šoktelį šildytuvų pardavimai. Tepaliniai, šilumos ventiliatoriai, konvenkciniai, infraraudonųjų spindulių – pirkėjas renkasi pagal savo poreikius, bet visi nori, kad prietaisas tarnautų kaip įmanoma ilgiau. Kiek šildytuvo ilgaamžiškumas priklauso nuo paties vartotojo? Ką privalu žinoti apie šio prietaiso naudojimą ir priežiūrą?

Kuo prietaisas švaresnis, tuo šilčiau kambaryje

„Warranty Expert“ pirkinių draudimo ir pratęstų garantijų specialistas Robertas Undro sako, kad šildytuvų priežiūra yra gana paprasta, tačiau reikia žinoti keletą dalykų. „Valant šildytuvus negalima naudoti ambrazyvinių medžiagų ar tirpiklių. Dulkes reikia šluostyti minkšta sausa šluoste. Bet, žinoma, prieš tai neužmirškite išjungti prietaisą iš rozetės ir palaukti, kol šildytuvas atvės. Kuo švaresnis bus radiatorius, tuo daugiau šilumos jis skleis, mažiau sunaudos elektros energijos“ – pataria specialistas.

Šildytuvas – ne džiovykla

Ant šildytuvo negalima džiovinti skalbinių, nes gali sugesti vidaus šildymo elementai ar prietaisas gali perkaisti. Jei vis tik labai norite džiovinti panaudodami šildytuvo skleidžiamą šilumą, reikėtų skalbinius dėti ant specialaus stovo, kuris būtų nors per keletą centimetrų nutolęs nuo radiatoriaus sienelių.

Elektra ir vanduo nedraugauja

Jokiu būdu negalima naudoti elektrinio šildytuvo drėgnose patalpose: baseinuose, voniose, dušuose. Vis tik tai yra elektros prietaisas, o elektra ir vanduo nesuderinami dalykai. Šiuos prietaisus naudokite tik šaltų ir sausų patalpų šildymui.

Neguldykite jo ant šono

„Bet koks tepalinis radiatorius turi veikti tik vertikalioje padėtyje, nes šilumą skleidžiantis elementas tokiose sistemose yra apačioje, o šilumai, kaip žinoma, būdinga kilti į viršų. Jei tokį prietaisą nors trumpam paliksite horizontalioje padėtyje, jo tarnavimo laikas gerokai sutrumpės“, – kaip pratęsti šildytuvo amžių aiškina pirkinių draudimo ir pratęstų garantijų specialistas R. Undro.

Kad katė nenusviltų

Svarbu žinoti, kad veikiančius šildymo prietaisus reikėtų statyti bent per 1 metrą nuo baldų, nes ilgai kaitinant jie gali užsidegti. Saugokite užuolaidas, jos gali užsiliepsnoti labai greitai. Saugokite ir savo gyvūnus. Katės labai mėgsta šildytis ant radiatorių, bet jos gali labai įkaisti ir nukentėti. Ant įkaitusio šildytuvo ne vieta ir laidui, nes plastikinis laido paviršius gali išsilydyti.  

Nenumatytiems atvejams – pratęsta garantija

Kad ir kaip stengtumėtės gerai prižiūrėti savo šildytuvą, kartais nepavyksta išvengti nelaimingų atsitikimų – galite netyčia prietaisą aplieti vandeniu, jis gali sugesti dėl šokinėjančios elektros įtampos, perkaisti, kai tiesiog pamirštate jį laiku išjungti. „Visais tais atvejais jus išgelbės perkant šildytuvą įsigytas pirkinio draudimas. Jei įsigysite pratęstą garantiją, ji bus analogiška gamintojo suteiktai garantijai, tik galios ilgiau – pasirinktinai, nuo 1 iki 5 metų. Tiek laiko būsite ramus žinodamas, kad jūsų šildytuvą nemokamai sutaisys arba pakeis į analogišką, jei sutaisyti nebegalima“, – būdą pratęsti šildytuvo amžių siūlo „Warranty Expert“ pirkinių draudimo ir pratęstų garantijų specialistas R. Undro

Kokia patalpų temperatūra optimali?

Gerai veikiantis ir ilgai tarnaujantis šildytuvas ne vienus metus padės jums savo bute palaikyti optimalią, komfortišką oro temperatūrą. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Daina Švėgždaitė sako, kad šaltuoju metų laikotarpiu oro temperatūra gyvenamosiose patalpose turėtų siekti 18–22 laipsnius šilumos, o santykinė oro drėgmė – 35–60 proc. Tualeto ir vonios kambariuose oro temperatūra turėtų būti kiek didesnė – siekti 20–23 laipsnius. „Kai centralizuoto šildymo butuose tokios temperatūros nepasiekiama ir gyventojai naudoja šildytuvus, oras patalpose darosi sausesnis, tai nėra naudinga sveikatai. Todėl patalpas reikėtų vėdinti, o kad jos neatšaltų, langus reikėtų atidaryti plačiai, bet trumpai“, – pataria D. Švėgždaitė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video