K. Kaltenio parke pašventinta parko įkūrėjui pastatyta skulptūra

 K. Kaltenio parke pašventinta parko įkūrėjui pastatyta skulptūra

„Ne sau, žmonėms“ – tokie žodžiai išraižyti prie skulptūros, skirtos parko įkūrėjui Kęstučiui Kalteniui./Organizatorių nuotr.

Į Kęstučio Kaltenio parką rinkosi ištikimiausi šio parko rėmėjai ir puoselėtojai. Tądien buvo pašventintas naujausias parko statinys – skulptūra parko įkūrėjui Kęstučiui Kalteniui atminti.   Visiems geradariams padėkos žodžius ir simbolines dovanas skyrė parko įkūrėjo anūkė Gedvilė Kaltenytė.

Prie skulptūros – žodžiai, skirti parko įkūrėjui

„Ne sau, žmonėms“, – tokie žodžiai išraižyti prie skulptūros, skirtos parko įkūrėjui K. Kalteniui.

Skulptūrą pašventinus Krakių parapijos klebonui Emiliui Jotkui, buvo prisimintas ir pats K. Kaltenis, jo darbai, mintys, gyvenimo tiesos…

„Šis parkas žinomas visoje Lietuvoje. Žmogus, kūręs šį parką, jau įėjo į istoriją.

Džiugu, kad ir mes galėjome prisidėti, kad ir parkas tinkamą pavadinimą turėtų, ir atminimas didžio žmogaus tinkamai būtų įamžintas.

Visa tai – jūsų visų dėka, o aš tik benzino į variklį įpyliau, kad jis veiktų“, – vaizdžiai  susirinkusiesiems kalbėjo Krakių seniūnas Ernestas Barčas.

Krakių seniūnas Ernestas Barčas, inicijavęs parko pavadinimo keitimą, organizavęs daug įvairių darbų parke, medžio meistras tautodailininkas Vytautas Ulevičius bei pagrindinis skulptūros atsiradimo šiame parke rėmėjas Seimo narys Viktoras Fiodorovas./Organizatorių nuotr.

Pasodino klevą

Jau metai laiko, kai Kęstučio Kaltenio nebėra su mumis. Tylos minute susirinkusieji pagerbė jo atminimą.

Skulptūros autorius Vytautas Ulevičius papasakojo, kaip jam sekėsi kurti šį kūrinį, skirtą parko įkūrėjui.

Prasmingai apie K. Kaltenį kalbėjo Gražina Vitaitė. Gražius žodžius savo seneliui skyrė jo anūkė G. Kaltenytė.

„Senelis niekur neišėjo, jis jaučiamas medžių ošime, paukščių giesmėse“, – sodindama senelio taip mėgtą klevą kalbėjo anūkė.

Skulptūrą pašventinus Krakių parapijos klebonui Emiliui Jotkui, buvo prisimintas ir pats K. Kaltenis, jo darbai, mintys, gyvenimo tiesos.

Aut. past.

Anūkė padėkojo asmeniškai

Parko įkūrėjo anūkė G. Kaltenytė padėkojo medžio meistrui tautodailininkui Vytautui Ulevičiui, kurio rankų dėka ir gimė skulptūra parko įkūrėjui, taip pat įteikė padėkas Seimo nariui Viktorui Fiodorovui, pagrindiniam skulptūros rėmėjui, bei Krakių seniūnui Ernestui Barčui, inicijavusiam parko pavadinimo keitimą, organizavusiam daug įvairių darbų parke.

Už parko priežiūrą, už visokeriopą pagalbą padėka įteikta ir Radviliškio miškų urėdijai, kurios vienas iš teritorinių vienetų ir yra šis parkas.  

Krakiškiai tikisi, kad skulptūra bus lankoma ilgus dešimtmečius ir primins apie K. Kaltenio meilę parkui.

Organizatorių nuotr.

5 Komentarai

  • Aciu Fiodorovui ir seniunui ir aisku Uleviciui už graze skulptura

    • Padėkokit Kėdainių mugės laikraščiui, objektyviausiam laikraščiui, kuris kažkaip ir pagridninį rėmėją Fiodorovą pamiršo, ir viską užkūrusį seniūną. Mato tik kas jiems patogu, o vaidina šventas karves. Gėda!

  • Mugės laikraščio jau nebėr. Tai kas ten feisbuke skaito. Rašo iš da gaus ir tiek

  • Baikit loti ant tos Mugės,pažiūrėkit patys,kokį laikraštpalaikį skaitot ir garbinat,tiesiog meldžiatės jam.

  • Tarp kitko , straipsnis apie nusipelnusį kraštui ŽMOGŲ , o ne apie š..laikraščių varžybas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video