Judėjimo nariai rinko aukas ukrainiečiams

 Judėjimo nariai rinko aukas ukrainiečiams

Visuomeninio judėjimo ,,Mūsų krašto sėkmei“ savanoriai šeštadienį rinko aukas ukrainiečių šeimoms. /Visuomeninio judėjimo ,,Mūsų krašto sėkmei“ nuotr.

rinkosaiskte.lt

Šeštadienį į jau tradiciniu tampantį Kazimierinių kermošių Kėdainiuose sulėkė prekybininkai, amatininkai iš visos Lietuvos. Mugėje buvo renkamos ir aukos nuo karo bėgantiems mūsų rajone prisiglaudžiantiems ukrainiečiams.

Gana šaltas oras neatvėsino visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ savanorių entuziazmo. Susirinkę padėti Ukrainos žmonėms aktyviausi judėjimo nariai įsikūrė Didžiosios Rinkos aikštėje šalia prekiautojų skanėstais, rankdarbiais, tautodailės gaminiais bei kitomis prekėmis. „Mūsų žmonių dosnumas ir noras padėti ukrainiečiams – stulbinamas“, − po kermošiaus sakė vicemeras Paulius Aukštikalnis. Vos keletą valandų mugėje praleidę judėjimo nariai surinko 604,60 Eur. Už auką geradarius vaišino skanėtais – meduoliais su Ukrainos vėliavos spalvų glajumi.

Kazimierinių kermošiuje visuomeninio judėjimo ,,Mūsų krašto sėkmei“ nariai surinktus pinigus paskirs atvykusioms ukrainiečių šeimoms.

,,Kaip karo pradžioje, taip ir dabar žmonės atvyksta be nieko: be pajamų, be daiktų, be dokumentų. Atsidūrę svetimoje šalyje jie patiria mūsų visų gerumą įvairiomis formomis. Tas jausmas juos palaiko.

Nežiūrint į tai, kad karo aukoms suteikiamas prieglobstis, aukaujami daiktai, bet vis dėlto gryni pinigai labai praverčia. Jie leidžia jaustis oriau. Kol įsibėgės finansinė parama iš valstybės, rūpinamės ir tokiu būdu – aukodami grynuosius pinigus“, − sakė mero pavaduotojas ir judėjimo ,,Mūsų krašto sėkmei“ pirmininkas P. Aukštikalnis

„Svarbiausia, kad parama jokia forma nesustotų. Kol kas nežinome, kiek tęsis agresyvūs Rusijos veiksmai, ir gerai suprantame, kad gali tekti rūpintis ukrainiečių šeimomis ne tik dabar“, − sakė administracijos direktorius ir judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ narys, buvęs pirmininkas Arūnas Kacevičius, kartu su bendraminčiais prisijungęs prie aukų rinkimo šeštadienį.

Kermošiuje kartu su judėjimo primininku aukas rinko Aldona Juškienė, tarybos narė Aušra Nesterovienė, Viktoras Gruzdevas, Edvinas Demidavičius, Nerijus Jakubauskas ir kiti aktyvūs žmonės. 

16 Komentarai

 • …. „gerai suprantame, kad gali tekti rūpintis ukrainiečių šeimomis ne tik dabar“…..
  O kaip su Lietuvos žmonių šeimomis? Jų dabar jau matyt neišeina? Bet jie stovi prie parduotuvių su ištiesta ranka. Jus jų nematot?
  Ar dabar madinga tik ukrainiečiai?

 • Dabar jau savu nematom kiek skursta ir neturi ka valgyti, bet kuo toliau tuo dar labiau bus skurstanciu, nes su tokiu kainu suoliu, greitai puse Lietuvos eis per konteinerius, bet dabar nauja mada ir gera pasireklamuoti su visom palaikymo akcijom.

 • Kad jau kėdainiečiams per gerklę lwnda tie ukrainiečiai. Savivaldybės skirtose patalpose negyvena, jiems ne lygis, nori į viešbučius, kaimo turizmo sodybas, nori poilsio prie jūros. Mes lietuviai neturim tokių norų, ko jie pageidauja. Kažkaip labai jau nuvylė kėdainiečius tie ukrainiečiai ir vis garsiau kalbama, kad jie tik naudojasi mūsų gerumu

 • Jau tampa nebemandinga padeti ukrainieciams, nes lietuviai jau pradeda jausti antipatija ir pykti ju atzvilgiu. Nes jiems viskas, i saviems nieko. Siai dienai laimi politikai, kurie neremia stacia galva ukrainieciu, o labaiu ziuri savus. Ukraineiciams padeti buvo mada, is pradziu gal ir gaila, bet kai pamatem kas tokie cia atvyksta nei kiek ju negaila. Baisiau nei cigonai.

 • Bravo. Už. O tui neutrale tai baisuoklis esi.

 • Įdomu kiek patys švarkelistai paaukojo?

 • Lansbergis issisukinejo nuo atsakymo kiek paaukojo, tai parodo, kad nieko tie bydlos neaukoja

 • Dar mums atsirugs ,jau yra skundu nuo moteru ,kad vilioja ju vyrus .Dar issiskirs ne viena seima .

  • Persūdot su tais ukrainiečiais ir su jų rėmimu, viskas atsisuka atvirkščiai, pažiūrėkit ką žmonės mieste kalba, visi pikti, kad ukrainiečiams viskas, o jiems nieko.

 • Gerai kad rūpinas. Tik čia viskas bus ilgai. Gaila ir savų ir svetimų. Bet ką padarysi. Bėdoj reikia padėt. Gal ir mum kas padės. Aukojau.

  • Gruzdevas busimas meras!

 • Man įdomu ar padėjo kedainiskiui mūsų aukotojai kuris gyveną po vaivorykštės tiltų??? Beja siulyciau pasižiūrėti ukrainiečių video tiktoke apie Lietuvą.ka jie kalba.pvz jū žodžiai.nesamone tą Lietuva,kaip čia šalta,kaip čia viskas brangu,čia nėra ką veikti, greičiau iš tos Lietuvos….ir taip toliau:(

  • Jam buvo pasiulyta pagalba, bet jis nesutiko su nakvynes namu taisyklem, nes pasirinko pijokavima, taip kad nepusk burbulu, kaip varle baloj

 • Manau tikrai jie mums taip nepadetu.kaip mes jiems padedam.ukrainieciu paaiškinimas–cituoju.slava Ukraina yra tas pats kas Lietuva lietuviams:)))verta susimąstyti:))))

 • Būti geru ar nebūti?Štai klausimas koksai.Aš tai labai myliu ukrainietes,bet mano žmona nei vienos nenori įsileist į gryčią.

 • Virš šimto kvadratų dviems turim,ale manoji motorykštė nė per kur mano aiškinimams ,kad malkų mažiau sukūrentume jaunų ir karštų moterų paėmę.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video