Josvainiuose – tradicinė šeimininkių fiesta

 Josvainiuose – tradicinė šeimininkių fiesta

Šeimininkės rungėsi įvairiose rungtyse, kuriose demonstravo kūrybiškumą ir rankų miklumą./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Sekmadienio popietę josvainiškiai bei aplinkinių bendruomenių gyventojai rinkosi į tradicinę šeimininkių fiestą, kurios pagrindinis akcentas – kulinarinio paveldo pristatymas. Šiemet visiems teko paragauti tradicinių josvainietiškų žirnių blynų, Juodkaimių gyventojų gaminto troškinio, Kampų gyventojų spausto sūrio su pomidorų užtepu ir kitų bendruomenių šeimininkų gėrybių. Šeimininkės rungėsi įvairiose rungtyse, kuriose demonstravo kūrybiškumą.

Puiki idėja

„Šį kartą visus sukvietėme į penktąją šeimininkių fiestą. Ši šventė yra projekto „Atkelkim vartelius“ dalis, kurio partneriai yra kultūros centras, bendruomenės centras ir moterų klubas „Aušra“.

Šventėje kiekviena bendruomenė paruošė tam kraštui būdingus patiekalus.

Bus ir senoviškų trupininių pyragų, ir šakočių, ir sriubų, ir arbatų, košių ir kitų gardžiausių tradicinių valgių. Šventėje netrūks ir varžytuvių, rungsis šeimininkės.

Mus linksmins „Nešpieti bernai“ ir „Svainiai“. Šią prasmingą šventę rengiame kas dvejus metus “, – kalbėjo šventės organizatorė Josvainių kultūros centro direktorė Renata Kalvaitė.

Šiemet visiems teko paragauti tradicinių josvainietiškų žirnių blynų./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Ypatingi valgiai

Josvainių krašto šeimininkė Emilija Aleksandravičienė visus svetelius vaišino čia pat kepamais tradiciniais žirnių blynais.

„Šis patiekalas yra senovinis, jį kepė mūsų močiutės ir seneliai, tai šiandien ir mes jį prisiminsime. Žirnių blynų namuose tikrai nekepam kasdien, bet tai labai skanus maistais.

Josvainiuose šeimininkės turi tikrai nemažai skanių patiekalų. Šeimininkės gamina sausainius, bandeles, yra labai darbščios ir kūrybingos“, – sakė senjorė E. Aleksandravičienė.

Susikibę už parankių bendruomenių nariai dainavo įvairias dainas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Nepaliko abejingų

Abejingų nepaliko kvapnioji Juodkaimių kaimo arbata bei nuostabaus skonio daržovių troškinys. Bendruomenės centro pirmininkė Virginija Cukanovienė sakė, kad tokie susibūrimai labai reikalingi ir prasmingi.

„Išties buvo visiškas štilis po karantino, todėl labai džiaugiamės galėdami susiburti, galėdami dalyvauti veiklose.

Mes pristatome savo troškinį iš rudens gėrybių. Šį patiekalą pristatome visiems mūsų sveteliams. Troškuliui numalšinti ir kūnui sušildyti paruošėme kvapnios ir gardžios žolelių arbatos. Visus vaišiname ir dalinamės gera nuotaika. Visos šeimininkės labai išradingos – visas reikia labai pagirti“, – kalbėjo V. Cukanovienė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video