Josvainiuose sunkvežimis mirtinai sužalojo dviratininką (ATNAUJINTA)

 Josvainiuose sunkvežimis mirtinai sužalojo dviratininką (ATNAUJINTA)

Greitosios medicinos pagalbos medikai niekuo negalėjo padėti vietos gyventojui./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kraupi nelaimė ankstų antradienio rytą įvyko Josvainių miestelyje – čia pačiame centre sunkvežimis partrenkė ir mirtinai sužalojo vietos gyventoją. Vyras kaip ir kas rytą važiavo į darbą Kėdainiuose. Avarijoje tragiškai žuvo vos keletą kilometrų nuo nelaimės vietos – Macgalių kaime – gyvenęs A. M.

Pareigūnų duomenys

Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnų surinktais duomenimis, eismo įvykis įvyko gruodžio 27 d. apie 6 val. 55 min.

Kėdainių rajono Josvainių miestelio ribose, kelyje Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai, 1973 metais gimusio vyro vairuojamas krovininis automobilis „Scania“ kliudė ir mirtinai sužalojo ta pačia kryptimi dviračiu važiavusį vyrą.

Greitosios medicinos pagalbos medikai niekuo negalėjo padėti 1950 metais gimusiam macgališkiui A. M.

Vyras nuo patirtų sužalojimų mirė įvykio vietoje.

Vaizdas – kraupus

Vietos gyventojai pasakojo, kad vaizdas įvykio vietoje buvo kraupus – dviratis sumaitotas, o kūnas, uždengtas specialiu audiniu, gulėjo šalikelėje.

Po kelių valandų vyro kūną išsivežė laidojimo paslaugas teikiančios įmonės darbuotojai.

Eismo įvykis įvyko pačiame miestelio centre, atkarpoje tarp tilto per Šušvę ir autobusų stotelės.

Vyko į darbą

Pirminiais duomenimis, vyresnio amžiaus vyras vyko į darbą vienoje Kėdainių įmonėje, kurioje jau keletą mėnesių prižiūrėjo aplinką, atliko kitus darbus.

Josvainiškių teigimu, vyras buvo ramus, nekonfliktiškas, atsargus, gero ir lėto būdo. Vietiniai labai gaili tragiškai žuvusio žmogaus.

Kilo nesutarimų

Viešojoje erdvėje kilo nesutarimų. Vieni teigė, kad dviratininkas neturėjo šviesą atspindinčios liemenės. Šį faktą, pirminiais duomenimis, patvirtino ir policijos pareigūnai.

Tačiau kiti tikino, kad vyro dviratis buvo tvarkingas – degė žibintai ir todėl nematyti iš toli šviečiančio dviračio buvo neįmanoma.

Tai, kad vyro dviratis buvo tvarkingas ir žibintai veikė, patvirtino ir velionio dukra.

Įvykio vietoje 

Kitą dieną po įvykio nelaimės vietoje buvo matyti padėtos gėlės, uždegtos žvakutės.

Kelkraštyje ir važiuojamojoje kelio dalyje buvo duženų – tai galbūt dviračio ir sunkiasvorės mašinos dalys.

Pareigūnai aiškinsis, dėl ko įvyko eismo įvykis, dėl ko sunkiasvorio automobilio vairuotojas per vėlai pastebėjo dviratininką.

Bus tiriamos ir kitos nelaimės aplinkybės: dviratininko blaivumas ir kt.

Gresia nemalonumai

Jeigu pareigūnai išsiaiškins, kad dėl įvykio kaltas sunkvežimio vairuotojas, šiam gresia nelaisvė.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str.

Šiame straipsnyje numatyta, jog tas, kas vairuodamas kelių transporto priemonę pažeidė kelių eismo saugumo ar transporto priemonės eksploatavimo taisykles, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio žuvo žmogus, baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

18 Komentarai

 • Baikeris,kitaip nepavadinsi,gal buvo pagėres.Viduržemi,naktį,apie 10 km su dviračiu,reikia turėti proto.

  • Jei nežinai situacijos,nekomentuok išvis,nei žinai kiek km važiavo,o tik kalbi,žmogus važiavo į darbą,ne visi turi galimybę važinėti mašinom.

 • Užuojauta žuvusiojo šeimai. Skaudi nelaimė.
  Kūną tikrai galima buvo uždengti. Juk kelių policija ar kriminalistai turi specialią plėvelę. O dabar kūnas gulėjo niekuo ne uždengtas iki pat atvažiavo laidojimo įstaigos darbuotojai (apie 10 val).

  • Tai kad uzdenktas buvo. Bent jau apie 10 valanda

 • Dvirtininko nei lengvosios ,nei sunkvežimiai žmogumi neskaito.Lengvukė sykį vidur baltos dienos prispaudė mane prie šaligatvio Basanavičiaus-Tilto trišalėje , o vairuotojas išpuolė mane keikti,kad griūdamas alkūne stuktelėjau mašinos šonan.Tik po atsakymo,kad policija išaiškins kas čia kaltas,žmogėnas tuoj pat dingo.

  • Mačiau visa visa ivyki vaziavau is nugaros , vyras buvo be liemenes anksti ryte kur neapsviesta gatve taip pat buvo dviratis be atsvaitu , labai kraupu buvo antra diena drebu , bet vilkiko vairuotojas ji pamate tik tada kaip jau sonu ji kabino . Prašau neteiskite zmogaus vyras irgi vaziavo veze krovini nieko nenutuokdamas kad atsitiks nelaime . Kas ji pažinojote gal turite jo artimuju kontakus ? Noreciau pats asmeniskai pareikšti užuojauta

   • Ir įdomu,kokiu greičiu jis lėkė jei iš dviračio nieko neliko,žmogus vietoj užmuštas,žinau kaip fūristai važiuoja,jiems taisyklių kelyje nėra.

   • (8 679) 41 066 vairuotojo

 • Didziausiai uzuojauta artimiesiems

 • Mačiau visa visa ivyki vaziavau is nugaros , vyras buvo be liemenes anksti ryte kur neapsviesta gatve taip pat buvo dviratis be atsvaitu , labai kraupu buvo antra diena drebu , bet vilkiko vairuotojas ji pamate tik tada kaip jau sonu ji kabino . Prašau neteiskite zmogaus vyras irgi vaziavo veze krovini nieko nenutuokdamas kad atsitiks nelaime . Kas ji pažinojote gal turite jo artimuju kontakus ? Noreciau pats asmeniskai pareikšti užuojauta

  • Žinai,nežinau kaip tu matei,bet kiekvieną rytą jis pravažiuoja pro mano namus į darbą,ir jis iš tolo šviečia,aiškiai matosi,ir įdomu kaip tu jį aiškiai matei jei važiavai puspriekabiai iš galo,mmm įdomus paaiškinimas,beje aš su juo prasilenkiau ryte ir aiškiai jį mačiau,tai įrodymų ir aš turiu.

   • Ka turejote omenyje vaziavau puspriekabeje? Is vaziavau su mikroautobusu uz 100 metru. Užuojauta jums Aurelija

    • Aš sakau kad tu važiavai fūristui iš galo ir matyt kažko tikrai negalėjai,beje jei tu matei dviratininka tai kaip tada nematė jos fūra mmm?Žinau kas čia vyksta,ir neleisiu neteisybei nugalėt,aš ir tuo metu buvau toj vietoj,tad žinau kas ir kaip.

 • Ir aš neatleisiu žmogui kuris nužudė mano tėvą,nesvarbu iš neatsargumo ar ne,jis atėmė iš manęs artimą žmogų.

  • skaudu,bet tėtuko nieks specialiai nežudė.Jis ir pats turėjo daugiau galvot apie savo saugumą patamsy snieguotame kelyje.Čia vairuotojus be žieminių padangų bauduoja,o apie dviratininkus kažkaip tai nesigirdėjo…Užjaučiam,vaikeli,dėl tėčio ir pergyvenam dėl netekties.O kaip vairuotojui gyvent toliau ar pagalvoja kas?Mano a.a. tėvas apie tokią profesiją sakydavo-viena koja grabe,kita kalėjime…

 • Nekrauta fura apie 14 tonų,o krauta40…Žiemą dėl kelkraščių kelias mažiausiai ketvirtadaliu susiaurėja…Tik Rusijoje matydavau majorus per sniegus važiuojant dviračiais ir vairą belaikančius šinielių palomis kad rankos nešaltų.

 • bet nejaugi vairuotojas turėjo atsiklaust dviratininko ar jis mato furą ir leisiąs aplenkt jį?

  • Pasakojo sunus man ta istorija jo bendradarbis tas vairotojas kiek zinau dviratininkas atsirado is niekur net stabdziu nespejo vairotojas paspausti tai greiciausiai buvo be lemenes ir atsvaistu kas vairoja supras uzojauta ir artimesiam ir vairotojiu

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video