Josvainietei – svarbus arkivyskupo apdovanojimas

 Josvainietei – svarbus arkivyskupo apdovanojimas

Josvainių socialinio ir ugdymo centro direktorė Erika Markova apdovanota Kauno arkivyskupijos garbės ženklu – Šiluvos Dievo motinos medaliu.

Agota SPIEČIŪTĖ

Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas Josvainių socialinio ir ugdymo centro direktorei Erikai Markovai savo dekretu paskyrė Kauno arkivyskupijos garbės ženklą – Šiluvos Dievo Motinos medalį. Jis įteiktas už aktyvų įsitraukimą į Josvainių Visų Šventųjų parapijos veiklą ir aktyvų tikinčiųjų bendruomenės palaikymą bei solidarumą nuolankiai liudijant savo tikėjimą darbais.

Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas už svarbius darbus liudijant tikėjimą įvertino būrį Kauno tikinčiųjų bendruomenės narių atliekančių įvairias tarnystes parapijose bei institucijose. Apdovanojimai vyko Kauno arkivyskupijos globėjo Šv. Jono Krikštytojo Gimimo šventės proga  Kauno arkikatedroje bazilikoje. Iš viso pagerbta ir apdovanota 19 nusipelniusių asmenų iš skirtingų arkivyskupijos vietų. 

Šiluvos Dievo Motinos medaliu apdovanoti Kauno arkivyskupijos nariai su  Kauno arkivyskupu metropolitu Kęstučiu Kėvalu./Tomo Jundulo iš Kauno arkivyskupijos socialinio tinklo paskyros nuotr.

Šia svarbia miestelio bendruomenei ir visam Kėdainių rajonui žinia vėlyvą liepos pavakarę savo asmeninėje socialinio tinklo ,,Facebook“ paskyroje jautriai pasidžiaugė ir kolegę pasveikino aktyvi Josvainių bendruomenės narė, Josvainių socialinio ir ugdymo centro užimtumo specialistė ir darželio meninio ugdymo pedagogė Živilė Būdienė.

Pasak moters, centro direktorė įtraukdama kolektyvo narius ne vienerius metus kūrė itin svarbius pagarba ir pasitikėjimu grįstus bei senelių dvasią palaikančius santykius su Josvainių Visų Šventųjų parapijos klebonu kun. Edvinu Rimavičiumi, augino pasitikėjimą ir tikėjimą. Šis apdovanojimas vainikuoja daugelį metų vykusį bendradarbiavimą, kuris išaugo į nuolatinę draugystę.

Apdovanojimas įteiktas už aktyvų įsijungimą į Josvainių parapijos veiklą ir aktyvų tikinčiųjų bendruomenės palaikymą.

Aut. past.

Kunigas Edvinas Rimavičius – nuoširdus, įsitraukęs bendruomenės narys, palaikantis per tradicines kalendorines, padėkos ir šeimos šventes, kasdienybėje randantis šiltą ir paguodžiantį žodį, mokantis neprarasti vilties.  Šiais metais tai virto gražiu  periodiškai vykstančiu pasikalbėjimu ciklu „Prie apskrito stalo“ itin svarbiomis temomis, kuriose paliesti bendrieji vienišumo, laimės klausimai ir paaiškinimai religiniais klausimai (apie sakramentus, šv. Mišias).

Kartu su centro gyventojais ir darbuotojais mokytasi jaustis ne vienam ir ne vienišam, nesijausti kaltam, oriai išgyventi skirtus sunkumus, pasitikti senatvę, laisvai kalbėtasi ir diskutuota. Organizuojant susitikimus lanksčiai derintasi su kunigu iš anksto pagal jo tarnystės grafiką, tačiau susitikimai vyko reguliariai ir periodiškai.

Josvainių bendruomenės nariai ir šeima palaikė Eriką Markovą iškilmingame pagerbime (iš kairės Vida Aksenavičienė, E. Markova, jos mama Felicija Markova, sūnus Marius su dukrele Elija ir Živilė Būdienė./Asmeninio archyvo nuotr.

 Ž. Būdienę palietė ir šį sekmadienį Tėvo Stanislovo festivalyje Paberžėje išgirsti kunigo Ričardo Doveikos žodžiai.

,,Tai, kas buvo svarbu Tėvui Stanislovui, aktualu ir šiandien – tai santykis su žmonėmis, kuo daugiau praleisti laiko su artimaisiais, draugais, kaimynais. Labai svarbus buvimas kartu, laikas kartu,  – sveikindama Eriką Markovą rašė Ž. Būdienė. – Man atrodo, kad mes visi kartu ir kūrėme tokį santykį  – laikas praleistas kartu su klebonu Edvinu Rimavičiumi buvo naudingas, įdomus ir vertingas.“

Josvainių socialinio ir ugdymo centro direktorei Erikai Markovai skirtas apdovanojimas yra didelis džiaugsmas visai kolektyvo bendruomenei.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video