Skip to content

Jei gamta nedavė sniego – pasigaminsime patys!

 Jei gamta nedavė sniego – pasigaminsime patys!

Neįprastai šilta šių metų žiema liūdina žiemos pramogų mėgėjus – vaikus. Juk taip smagu nuo kalnelio čiuožti slidėmis ar rogutėmis, nulipdyti snigo senį ar tiesiog pasimėtyti sniego gniūžtėmis. Tačiau vaikai nebūtų vaikai, jei nesusigalvotų pramogų. Būtent taip nutiko Miegėnų pagrindinėje mokykloje, žinoma, ne be išradingų pedagogų pagalbos. Kad ir nėra sniego, jie nutarė paminėti Pasalinę sniego dieną patys pasigamindami sniego.

„Savo mokykloje stengiamės paminėti visas šventes, kurias mini visas Pasaulis. Nors esame maži, bet norime būti didelio pasaulio dalimi. Todėl ir švenčiame su  visais. Ne išimtis ir Pasaulinė sniego diena. Tik visiems liūdna, kad šiais metais gamta pasikeitė taip, kad sniego pėdsakų, kad ir gerai besidairydamas, niekur nepamatysi“, – pasakoja Miegėnų pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Žydra Misevičienė.

„Visi labai susirūpinome ir sugalvojome išsiaiškinti „kur dingo sniegas?“ – sako vyresnioji specialioji pedagogė Rasa Petrauskienė. 

Šis klausimas ir tapo raktiniu šventės pavadinimu ir tikslu. Renginyje dalyvavo pradinių klasių ir priešmokyklinės grupės mokinukai. Pačioje pradžioje mažiesiems buvo  trumpai ir suprantamai paaiškinta apie klimato kaitą, dėl ko ištirpo ledynai ir kodėl šią žiemą dingo sniegas. 

„Jei kas dingsta – reikia ieškoti!“ – tarė mažieji mokinukai ir gerokai pasidairę ir vis tik neradę sniego, sugalvojo patys jį pasigaminti. Ir jiems tai puikiai pavyko! Sniegui pasigaminti prireikė nemažo kiekio aliejaus, krakmolo ir skutimosi putų.

„Vaikų emocijomis ir džiaugsmu pasidalinti sunku – tai reikia pamatyti ir pajausti. Atrodo, jog ta pasiilgta balta spalva aplinkoje, užbūrė mūsų mažylius, o savo rankutėmis nuo pradžios iki pabaigos  atliktas sniego gaminimo procesas, visiškai pateisino šį netradicinės veiklos tikslą. Sniegas Miegėnų mokykloje tikrai krito, buvo galima sulipdyti gniūžtę ir net patį besmegenį. O ar vaikams gali būti kas smagiau?“ – klausia vyresnioji socialinė pedagogė Ž. Misevičienė. 

„Labai džiaugiamės, kad gerai pasukę galvas ir pasitarę, sugalvojome kaip suteikti vaikams ir visai popietei teigiamą emociją,“ – savo mintimis dalinosi vyresnioji spec. pedagogė R. Petrauskienė. 

[#gallery=2285#]

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video