Jau numatė lėšas mokytojų išeitinėms

 Jau numatė lėšas mokytojų išeitinėms

Jau numatytos valstybinės lėšos, skirtos dėl tinklo pertvarkos darbo netenkančių mokytojų išeitinėms išmokoms/ Egidijaus Jankausko/BNS.lt nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Į kitus mokslo metus kai kurios Kėdainių švietimo įstaigos įžengs pasikeitusios. Mokyklų tinklo pertvarka lemia, kad dalis mokytojų mokyklose nebedirbs. Dalis mokyklas paliekančių pedagogų nesutiko su jiems pateiktais siūlymais dirbti kitose mokyklose ir pasirinko išeitines kompensacijas. Tiesa, valstybės lėšos padengs tik dalį išeitinėms kompensacijoms reikalingos sumos. Kitą dalį turės rasti pati savivaldybė.

Per 60 tūkst.

Numatyta, kad savivaldybės biudžetą pasieks 43 tūkst. eurų valstybinių lėšų, kurios yra skirtos savivaldybės mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo programas, personalui optimizuoti ir atnaujinti.

Paprasčiau tariant – išmokėti išeitines kompensacijas. 

6,4 tūkst. eurų skiriami Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijai, o 36,6 tūkst. eurų – Truskavos pagrindinei mokyklai. 

Atsižvelgiant į tvarką, savivaldybės biudžeto lėšų dalis yra 1/3 nuo faktiškai išmokėtos išeitinių išmokų sumos. Planuojama, kad savivaldybė turės rasti 21,5 tūkst. eurų, kurie bus reikalingi, kad visi iš darbo išeinantys mokytojai gautų įstatymais numatyto dydžio kompensacijas.

1 Komentaras

  • Nei tiem mokytojam, kas darbą siūlė, nei ką. Uždarė mokyklą ir visus paliko bedarbiais,darbo birža pasipildys pašalpiniais. Dėl lifosos uždarymo visi tarybos nariai ir seimūnai verkė. O mokytojai palikti likimo valiai.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video