J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje atidaromos dvi tarptautinės parodos

 J. Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje atidaromos dvi tarptautinės parodos

Kėdainių krašto muziejaus nuotr.

Lapkričio 17 dieną, penktadienį, 17 val. Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje vyks dviejų tarptautinių parodų atidarymas: Ukrainos fotografų paroda Lietuvoje – „Kartu“ ir Kristos Svalbonas (JAV) „Išvietinimas / Displacement“. 

Ukrainos fotografų paroda „Kartu“ – tai pasakojimai apie ukrainiečių gyvenimą Lietuvoje bei lietuvių ir ukrainiečių šeimų, įstaigų ir įmonių sąveiką. Fotografai iš skirtingų Ukrainos regionų, dabar gyvenantys skirtinguose Lietuvos miestuose, susivienijo, kad parodytų skaudžius ir pozityvius dalykus – adaptaciją naujoje vietoje, lietuvių pagalbą, bendrus projektus, liūdesį dėl Tėvynės. Parodoje – portretai, meninės fotosesijos, reportažai apie įvykius, fotopaveikslai.

Pagrindinė parodos idėja – lietuvių ir ukrainiečių, Lietuvos ir Ukrainos sąveika, nes kartu mes darome neįtikėtinus dalykus.

Galėsite pabendrauti su fotografais ir sužinoti jų istorijas. Paroda veiks iki sausio 7 d. (imtinai), o vėliau keliaus į kitus Lietuvos miestus. Įėjimas nemokamas.

Parodą „Kartu“ įgyvendina Marija Kutniakova ir „Štuka“. Paroda yra projekto „Ukrainian stories“, kurį inicijavo ir finansuoja „The Nordic House“ Reikjavike ir Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, dalis.

Kita paroda – Kristos Svalbonas (JAV) paroda „Išvietinimas / Displacement“. 

Apie savo parodą K. Svalbonas sako: „Man, kaip imigrantų, pabėgėliais atvykusių į Jungtines Valstijas, vaikui, visada buvo svarbios namų ir priverstinio persikėlimo idėjos. Mano tėvai, gimę Latvijoje ir Lietuvoje, po Antrojo pasaulinio karo pabaigos aštuonerius metus praleido perkeltųjų asmenų (DP) stovyklose Vokietijoje, kol jiems buvo leista emigruoti į Jungtines Amerikos Valstijas. Parodoje norėjau atkurti ir iš naujo įvaizdinti šią istoriją.

2019 metais pradėjau kelionę po JAV ir Kanadą kalbindama ir fotografuodama buvusius „dipukus“. Iki šiol įrašyta 100 asmenų, gyvenančių Šiaurės Amerikoje.“

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video