Įžvalgos: kiek kainuoja laisvė?

 Įžvalgos: kiek kainuoja laisvė?

Jolanta Blažytė, „Vikonda grupė“ valdybos pirmininkė

Jolanta Blažytė, „Vikonda grupė“ valdybos pirmininkė

Leidinys „The Washington Post“ gavo CDC (JAV ligų kontrolės ir prevencijos tarnyba) vidinius dokumentus, kuriuose išskirčiau kelis pagrindinius akcentus:

1. Vakcinuoti žmonės Delta viruso variantą platina lygiai taip pat, kaip ir nevakcinuoti. Vakcinuotieji savo nosyse nešioja tokį pat didelį viruso kiekį (viral load), kaip ir nevakcinuoti.

2. CDC mokslininkams susirūpinimą kelia naujas tyrimas, kuris rodo, kad kova su virusu turi kardinaliai keistis.

3. Atsiranda nauji vakcinų komunikacijos iššūkiai. Kaip dabar komunikuoti? Ar vis dar sakyti, kad vakcinos yra efektyvios, ar jau sakyti, kad jos nebeveikia ir reikalinga nauja vakcinos dozė?

4. Nepaisant vakcinacijos statuso, rizika patekti į ligoninę ir numirti išlieka didesnė vyresnių žmonių grupėje. Fiksuota, kad per savaitę tarp 162 milijonų vakcinuotų JAV gyventojų pasireiškė 35 000 simptominiai viruso atvejai.

5. Kolumbijos universiteto epidemiologas J. Shaman teigia: „Svarbiausia yra tai, kad skiepyti žmonės nemažai prisideda prie viruso platinimo <…>. Skiepijimas yra susijęs su asmenine apsauga, bandos imunitetas nėra svarbus, nes matome daug pakartotinų infekcijų tarp vakcinuotų žmonių“

6. Vakcinų ekspertė K. Neuzil teigia: „…gali tekti pakeisti požiūrį į virusą, kuris lydės žmoniją artimiausioje ateityje. Turime koncentruotis į tai, kaip užkirsti kelią sunkiems ligos atvejams ir mažiau jaudintis tais atvejais, kai žmogus jaučiasi puikiai, nors jo nosiaryklėje aptinkamas virusas.

7. Emery vakcinų centro direktorius W.A. Orenstein teigia: „Genetinės analizės duomenys, atėję iš liepos 4 d. vykusio infekcinio protrūkio, rodo, kad vakcinuoti žmonės perduoda virusą kitiems vakcinuotiems žmonėms. Ir tai yra baisi žinia mokslininkams, kurie tuos duomenis matė“.

Taigi n-tąjį kartą kartoju savo klausimą politikams, užsimojusiems varžyti nevakcinuotų žmonių laisvę ar net atleisti iš darbo tuos, kurie nesiskiepija: remiantis kokiu MOKSLINIU pagrindu, jūs verdate visą šitą fašizmu smirdančią priverstinės vakcinacijos košę?

J. Blažytė

Perskaičiusi šią CDC „vidinę-nevidinę“ informaciją pasidžiaugiau bent jau tuo, kad nepraėjus nė dvejiems metams nuo „pandemijos-nepandemijos“ pradžios „sisteminiai“ mokslininkai pagaliau pamatė tai, ką jau prieš pusantrų metų matė „nesisteminiai“, kurie visomis išgalėmis buvo išmetinėjami iš viešosios erdvės.

Primenu, kad prieš pusantrų metų dešimtys tūkstančių mokslininkų, gydytojų ir medicinos darbuotojų buvo pasirašę garsiąją Baringtono deklaraciją, raginančią saugoti tik pažeidžiamus žmones, tuo tarpu jauniems sveikiems žmonėms leisti gyventi normalų gyvenimą. Maždaug tuo keliu nuėjo Švedija ir nepralošė…

Taigi n-tąjį kartą kartoju savo klausimą politikams, užsimojusiems varžyti nevakcinuotų žmonių laisvę ar net atleisti iš darbo tuos, kurie nesiskiepija: remiantis kokiu MOKSLINIU pagrindu, jūs verdate visą šitą fašizmu smirdančią priverstinės vakcinacijos košę? Kokiais motyvais remdamiesi jūs stumiate Lietuvos žmones, nenorinčius savo kūno atiduoti medicininiams eksperimentams, į isteriją, psichikos sutrikimus, panikos priepuolius? O gal nežinote, kad šių susirgimų nuolat didėja? Gal nežinote, kad įvarytas į kampą žmogus yra taip pat didžiulė apkrova sveikatos sistemai, nes jis yra būsimas psichiatrijos klinikų pacientas, reikalausiantis nemažų PSD fondo išlaidų?

Kokiais motyvais remdamiesi jūs stumiate Lietuvos žmones, nenorinčius savo kūno atiduoti medicininiams eksperimentams, į isteriją, psichikos sutrikimus, panikos priepuolius?

J. Blažytė

Taip, tai yra faktas, nes daug Lietuvos žmonių jaučiasi uždaryti į skausmingus spąstus, mat privalo daryti pasirinkimą tarp dviejų blogybių: ar leistis į savo kūną eksperimentines ir daug šalutinių poveikių (apie ilgalaikius poveikius niekas nežino) turinčias vakcinas ar palikti savo darbo vietas, o kartu palikti savo šeimas be pajamų.

Pati kasdien gaunu daugybę asmeninių žinučių su klausimu, ką daryti. Vieno atsakymo nežinau, tačiau žinau tik tiek, kad laisvė nebūti eksperimentiniu triušiu tiesiog kainuoja. Ir ji brangsta labiau, nei brangsta elektra ir dujos. Lieka brangūs testai, lieka pasirinkimas būti nušalintam nuo darbo, lieka galimybė reikalauti dirbti nuotoliniu būdu. Ir svarbu žinoti, kad darbdavys neturi teisės atleisti jūsų iš darbo ir nutraukti darbo sutartį. Jis turi teisę tik nušalinti, o tai jam sukels didžiulių nepatogumų. Todėl visada lieka galimybė deryboms.

Na, ir ramiai laukti. Nes vis labiau į viešumą lenda faktai, kad visos šitos koronapsichozės kėlėjai ir valdytojai praranda paskutinius  propagandos „tikėkite mokslu“ ramsčius. Gal vis tik ir mūsų politikai pagaliau išsiblaivys?

Tiesa, panašu, kad iki išsiblaivymo dar toloka, mat premjerė I. Šimonytė turi dar vieną geležinį argumentą „skiepytis reikia tam, kad jau pasiskiepiję nesijaustų kvailiais“. Čia jau be komentarų…

22 Komentarai

 • O dieve, kas čia per skiedalai 😂😂Bobai visai protas nuvažiavo (jei jo buvo – klausimas atviras) Tai kad jau nučiuožė, tai būna, bet kur žurnalistų atsakomybė, kurie spausdina tokį brieda. Tai tada tegul Viktoro vandens pasiuosto. Be čia jos reikalas asmeninis. Tarytum siekiama, kad tyčia Lietuvoje žmonės nesiskiepytų. Nesinorėtų net minties turėti, kad sergama tokia neapykanta tautos pasirinktiems valdantiems, kad propaganda nesiskiepyti siekiama sukelti dar viena karantiną į pakenkti esantiems valdžioje. Nes tai būtų panašu į Lukašenkos mąstymą, kai keršijama tiems, kurie sako tiesą apie pavogtus rinkimus, bet nepažiūrima į save:o kokią politiką tu vykdei.

  • Gaila, kad tokių protingų moterų mažai. Palaikau, pagarba Jolantai. Ačiū už straipsnius.

  • Išsiblaivyk minties galiūne.

  • ale tu ir glusas anonime – tau iki tos bobikes mastymo nedaaugti – esi pazeistu smegeneliu nuotrupu judantis gyvis – arba esi statistinis konservu subinlaizis arba is viso kretinas

   • Dėkoju už labai gerą ir drąsu straipsnį, pritariu, palaikau, ir toliau žadinkit žmonės 😊

  • Klausimas, kodėl anonimas?

  • Kai apsivoši nuo savo marmalo,tada gal spėsi suprast,ką prisidirbai!Esi it zuikšūdis prie Jolantos batelio,tai moteris suvokianti tavo brudno fašizmo ir parsidavusios valdžios apsurdą!

  • Ar jus išvis turite supratimo ką parašet?Vyksta totalus žmonijos naikinimas,o jus vis dar miegat?Geda nežinoti ir rašinėti nesąmones.Pilnos ligoninės pacientų,po vakcinų praradusių imunitetą.Ju vis daugės.O paskiepytu didžioji dalis.

 • Net neskaiciau ka ji peza, nes vien pamacius nuotrauka supykino. Sita, fiktyviai issiskyrusi su Viktoru, apie valdzia atsilieps gerai tuomet kai vyrelis vel valdzios dauguma tures ir i ju bizniuka ES pinigai tekes. Bet to nesulauksit abu, nes abu nurasyti esat kaip Paksas.

 • Kodel redaktoriai leidzia tokias nesamones spauzdinti.
  Ir taip pilna antivakseriu.
  Ar ji turi medicinini issilavinima?
  Turbut gerai pamoketa.

  • medicininio išsilavinimo, kad blaiviai ir logiškai mąstyti. Laukiame jūsų straipsnių, nes jus vienintelė, kuri aiškiai išdėstote viešai apie ką galvoja dauguma žmonių.

 • Geriau parasytu ar bus siemet nimokamu liadu svente. Noriu nimokamu liadu

 • Šita ponia eis valyt savanore užpakalių savo įmonių sergantiems darbuotojams,tada patikėsim ,kad ji atsakinga už tokią laisvę apie kurią peza

  • Nieko ji neis valyt, o tik algas darbuotojams sumazins ir i vokelius toliau mokes jiems. Cia tokia pat penktos kolonos atstove kaip ir jos vyras. Skaldyt ir valdyt ju tikslas, kad Lietuvoje tik jiems patiems butu gerai gyventi ir kuo daugiau ES pinigu prisimelzti sau.

  • Tu skaityti moki ar nelabai?

 • Taip žmonės kyla,šaunuolė,teisingai viskas parašyta,bet yra jurie rašo neadekvačiai 1kurie subinlaižiai2gal jie jau nekalti jų psihika jau sutrikus,ir jie lauks 3 4 5dozių ,bus užkimštos visos psichiatrinės,o kvailių mižnių daug,,o į žmonių kūnus niekas ,niekada neturi TEISĖS,o parsidaveliai pirmyn bus mums daugiau vietos,tuoj iškrysite,tada ,ir pakalbėsime,tik nebebus su kuo.

 • Ačiū. Daugiau tokių straipsnių.

 • Puikus straipsnis. Turi moteris talentą. Gal todėl ir verslas dabar ant bangos. Visiems smagu, kai sekasi. Ir algos kyla žmonėm ir gerus sveikatos draudimus kiekvienas darbuotojas turi. O dabar iš pavydo užsikniskit.

 • Ačiū už išmintį ir drąsą.

 • Kiaule is Josvainiu kiaulyno daugiau isminties turi nei sita antivaksere boba

 • labai protingai rasanti moteris – reikia didziuotis kad tokiu ya – o tie kurie raso blogai apie ja – tai tik konservu padugnes arba visiski proto ubagai – jie is tu kuriems kur valdzios idiotai palieps tai ten ir begs net negalvodami – nes neturi kuom galvoti

 • Čia pyksta visi tie, kurie pasiskiepijo ir todėl dabar jaučiasi kvailiais… Vienareikšmiškai…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video