Įžūlumo viršūnė: nereikalingais baldais atsikratė Ąžuoloto girininkijoje

 Įžūlumo viršūnė: nereikalingais baldais atsikratė Ąžuoloto girininkijoje

Kėdainių rajono Ąžuoloto girininkijoje net dviejose vietose rastos išverstos krūvos nereikalingų baldų – viena krūva netoli upelio, kita – netoli miško./Žygimanto Jėckos nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šių dienų šiukšlintojai, panašu, peržengia visas sveiko proto ribas. Tuo galėjo įsitikinti miškininkas Žygimantas Jėcka, kuris Kėdainių rajono Ąžuoloto girininkijoje net dviejose vietose rado išverstas krūvas nereikalingų baldų – viena krūva netoli upelio, kita – netoli miško.

Vaizdas šokiravo

Kėdainių visuomenininką, šaulių sąjungos narį, miškininką Ž. Jėcką tiesiog šokiravo šitoks nevalyvų žmonių elgesys.

„Na, būna, kad išmeta kažkokių šiukšlių. Randame jų kiekvieną pavasarį per tvarkymosi akciją, tačiau, kad tiek išmesta ir vienu kartu – tikrai pirmą kartą matau.

Ir dar tokiose vietose: vieni baldai išmesti pakeliui buvusios raketinės bazės, netoli miškelio, beveik pamiškėje, o kiti baldai išmesti kelyje tarp Ąžuoloto girininkijos ir Lipliūnų“, – dėstė išmestus baldus radęs miškininkas.

Ž. Jėckos nuotr.

Teks tvarkyti

Visuomenininkai, miškininkai ir kiti geros valios žmonės kiekvieną pavasarį organizuoja miškų tvarkymo akcijas, tad ir Ž. Jėcka pažymėjo, jog šie baldai nebus palikti miške, o bus surinkti ir išvežti.

„Žinoma, teks tvarkyti, palikti negalime. Liūdna, kad atsiranda tokių, kurie meta tokius daiktus gamtoje. O juk kažkam tenka tvarkyti, nepaliksime šiukšlyno“, – atsiduso miškininkas Ž. Jėcka.

Visuomenininkai, miškininkai ir kiti geros valios žmonės kiekvieną pavasarį organizuoja miškų tvarkymo akcijas, tad ir Ž. Jėcka pažymėjo, jog ir šie baldai nebus palikti miške, o bus surinkti ir išvežti.

Aut. past.

Atsikratyti paprasta

Nereikalingais daiktas Kėdainių mieste ir rajone atsikratyti išties paprasta. Juos galima arba atvežti patiems, arba juos gali surinkti.

Kėdainių rajono savivaldybės gyventojai išrūšiuotas specifines atliekas gali nemokamai pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę arba išnešti prie individualių/bendro naudojimo atliekų surinkimo aikštelių pagal patvirtintus specifinių atliekų surinkimo grafikus.

Gresia bauda

Primename, kad 2021 11 13 įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnio pakeitimai.

Už atliekų tvarkymo pažeidimus  nusižengusiam asmeniui nėra galimybės skirti įspėjimo, visais atvejais skiriama piniginė bauda nuo 30 iki 140 eurų, o pakartotinai padarytas nusižengimas užtraukia baudą nuo 140 iki 600 eurų.

Todėl savivaldybė siūlo susimąstyti kiekvienam, kuris ketina pažeisti nustatytą tvarką – ar verta tai daryti ir nukentėti finansiškai, jei priduoti didelių gabaritų ar pavojingas atliekas galima nemokamai.

2 Komentarai

  • Balvonai savo šiukšles veža kažkur, kai miesto pakrašty yra nemokamas šiukšlynas. Lygiai tokie patys yra savo šiukšles suvertantys prie konteinerių.
    Gaila, kad dar yra tokių puskvaišių.

  • Pagal blakių kraujo grupę ir DNR galima surasti kaltininkus.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video