Įvyko Kėdainių krašto bendruomenių sąskrydis „Savanorystės galia“! (FOTOGALERIJA)

 Įvyko Kėdainių krašto bendruomenių sąskrydis „Savanorystės galia“! (FOTOGALERIJA)

Šėtos miestelyje, bendruomenės centro parke, rugpjūčio 6 dieną jau 9-ąjį kartą vyko Kėdainių krašto bendruomenių sąskrydis.

RŪTA ŠVEDIENĖ

Šėtos miestelyje, bendruomenės centro parke, rugpjūčio 6 dieną jau 9-ąjį kartą vyko Kėdainių krašto bendruomenių sąskrydis. Tradicinis, kasmet organizuojamas renginys šiemet skirtas Savanorystės metams paminėti. Savanoriavimas ‒ abipusiai mainai. Tai, ką duodi kitiems, sau gauni dvigubai daugiau. „Ne visi mes galim daryti didelius dalykus. Bet mes galime daryti mažus dalykus su didele meile“ (Motina Teresė). Kitais metais sąskrydis turėtų vykti Dotnuvos seniūnijoje.

Skleidžiama žinia apie bendruomeninių organizacijų veiklą

Šiemet į sąskrydį registravosi apie 200 kaimo bendruomeninių organizacijų asmenų. 

Organizuojant sąskrydžius vietos gyventojams skleidžiama informacija apie bendruomeninių organizacijų veiklą, savanorystę, o renginio dalyviai artimiau susipažįsta su toje vietovėje esančiais amatininkais, meno kūrėjais, kulinariniu paveldu bei meno mėgėjų kolektyvais.

Šie metai yra paskelbti Savanorystės metais, todėl šiemet sąskrydyje buvo akcentuojama savanorystės svarba, dalijamasi savanoriavimo patirtimi, vyko komandos formavimo mokymai.

„Sąskrydžių rengimo tikslas ‒ pabūti kartu, pabendrauti, pasidžiaugti ne tik įgyvendintais projektais, bet ir įvairiomis iniciatyvomis. Kiekvienais metais vyksta vis kitos seniūnijos teritorijoje. Tos seniūnijos teritorijoje, kurioje vyksta šventė, pristatomi amatininkai, saviveiklininkai, ūkininkai, augintojai ar produkcijos perdirbėjai. Parodoma, kuo ta seniūnija yra išskirtinė“, ‒ sakė Kėdainių rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Aušra Vaidotienė.

MB „Pas bitininką“ pristatė bitininkystės produktus ir sultis.

Svečiai

Šventėje dalyvavo Seimo nariai Tomas Bičiūnas, Viktoras Fiodorovas, Guoda Burokienė, Jurgita Sėjonienė; Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas; Vikaičių bendruomenės centro pirmininkė Rita Kvilienė, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė ir kt.

Šėtos seniūnijos amatininkai, ūkininkai, verslininkai šventėje pristatė savo produkciją, vyko mugė.

Aut. past.

Dovanojo varpelius

Kasmet sąskrydyje palaikoma kažkokia iniciatyva, tai šiemet bendruomenės buvo pakviestos prisijungti prie Pagirių bendruomenės centro vykdomos akcijos „Padovanok varpelį“ ir savo dovanotu varpeliu papildyti Pagirių varpinėje esančią varpelių kolekciją.

Visos bendruomenės, atvykdamos į šventę, vežėsi kokį nors varpelį. Jų būta rankų darbo, varinių, molinių ir pan.

Šėtos draugas iš Jonavos Artūras Narkevičius pristatė medinius žaislus ir kitus dirbinius: su ilgiausia Lietuvoje riešutų gliaudykle.

Pristatyta vietos gamintojų produkcija

Šėtos seniūnijos amatininkai, ūkininkai, verslininkai šventėje pristatė savo produkciją, vyko mugė.

Štai, MB „Pas bitininką“ pristatė bitininkystės produktus ir sultis, Marija Eigirdienė – sodų rišimo pavyzdžius.

Šėtos draugas iš Jonavos Artūras Narkevičius pristatė medinius žaislus, iš kurių 5 yra įtraukti į rekordų knygą.

Tautodailininko, medžio drožėjo, tautinio paveldo produktų tradicinio amatininko, senųjų kryždirbystės ir pynimo amatų puoselėtojo A. Narkevičiaus rankomis sukurtas ilgiausias medinis žaislas, didžiausias rekežis, ilgiausia riešutų gliaudyklė, gausiausias suvenyrinių kaukių rinkinys, mažiausia kaukė, mažiausias margučių ridenimo lovelis, mažiausia rankšluostinė, mažiausia kultuvė ir kt.

A. Narkevičius yra iš Žeimių (Jonavos r. sav.), bet geras Šėtos seniūnijos draugas. Jo drožti stogastulpiai prieš keletą metų pastatyti Šėtoje ir Pagiriuose.

Šiemet Šėtoje atstatytas Pavasarininkų kryžius ‒ taip pat Artūro rankų darbas.

Vyko koncertas

Pagirių bendruomenės centro pirmininkė Vanda Poderienė.

Visus susirinkusiuosius linksmino Šėtos kultūros centro kolektyvai: „Armonikieriai“, folkloro ansamblis „Sidabrinė gija“, liaudiškos muzikos kapela „Rudekšna“ – visų vadovas Artūras Ruša. Pasirodė ir Šėtos kultūros centro Pagirių skyriaus šokėjų kolektyvas „Šeimynėlė“ (vadovė Rita Mockienė). Renginio pabaigoje koncertavo grupė „Studija“.

Sportinės rungtys, vaikų žaidimai

Kokia šventė be sportinių varžytuvių ir vaikų užsiėmimų. Vyko individualios ir grupinės, aktyvios bei linksmos sportinės rungtys. Buvo įrengtas vaikų kiemelis su užsiėmimais ir žaidimais. Vaikai šokinėjo ant batuto, žaidė lauko žaidimus.

Šie metai yra paskelbti Savanorystės metais, todėl šiemet sąskrydyje buvo akcentuojama savanorystės svarba, dalijamasi savanoriavimo patirtimi, vyko komandos formavimo mokymai.

Aut. past.

Komandos formavimo užsiėmimas

Šių komandos formavimo mokymų metu dalyviai per judesį buvo įtraukti į sąmoningumo žaidimą, kuris skatina išsivaduoti iš nustatytų mąstymo modelių, grindžiamų įprastais sprendimais, bei leido išbandyti save naujose srityse ir taip atverti naujus pokyčius, plėtros bei augimo galimybes.

Daug dėmesio buvo skiriama mąstymo ir bendradarbiavimo procesams. Žaidimas padėjo į įvairias situacijas pažvelgti kitu kampu, skatino išsilaisvinti kūrybiškumą, sukūrė jaukią komandos atmosferą ir nuoširdų norą dalintis idėjomis, mintimis, įžvalgomis bei kūrybiškais problemų sprendimo būdais.

Mokymus vedė žinomas Lietuvoje sertifikuotas „Insanity“ treniruočių programos treneris, sporto ir sveikos gyvensenos judėjimo „MyHero“ vienas iš įkūrėjų bei idėjinis vadas, lektorius ir motyvatorius Ignas Bakėjus.

Kėdainių rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Aušra Vaidotienė.

Apdovanoti Kėdainių krašto bendruomenių lyderiai

Renginio metu buvo apdovanoti Kėdainių krašto bendruomenių lyderiai, kurie savanoriauja savo bendruomenėse daugiau kaip 10 metų: Valučių bendruomenės centro pirmininkė Virginija Mikalauskienė, Vikaičių bendruomenės centro pirmininkė Rita Kvilienė, Juodkaimių bendruomenės centro pirmininkė Virginija Cukanovienė, Krakių bendruomenės centro pirmininkė Daiva Dubinkienė, Pajieslio bendruomenės centro pirmininkė Irena Milerienė, Kėdainių rajono Saviečių kaimo bendruomenės pirmininkė Rita Borijinskienė, Pelėdnagių bendruomenės centro pirmininkė Virginija Vilkelienė, asociacijos „Surviliškio bendruomenė“ pirmininkas Albinas Počiulpas,

Okainių bendruomenės centro pirmininkė Vida Milkintienė, Tiskūnų bendruomenės centro pirmininkė Vida Vansevičienė, asociacijos Langakių bendruomenės centro pirmininkas Antanas Čepliauskas. 

Aktyviausiems kaimo bendruomeninių organizacijų savanoriams įteiktos simbolinės atminimo dovanėlės.

Šventės finansavimas

Šventėje lankėsi ir mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis su administracijos direktoriaus pavaduotoju Gintautu Muzniku.

Finansavimas  skirtas pagal projektus. Paraiškas rengė Kėdainių rajono vietos veiklos grupė. Lėšų  skyrė Žemės ūkio ministerija ir Kėdainių rajono savivaldybė.

Projektas „Kėdainių rajono kaimo bendruomenių sąskrydis 2022“ pagal 2022 metų Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai konkurso taisykles ir projektas „Kėdainių rajono kaimo bendruomenių sutelktumo stiprinimas“ pagal Nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo ir veiklos plėtojimo projektų finansavimo Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis 2022 metų konkursą.

Lėšų skyrė ir Kėdainių vietos veiklos grupė.

Šventės organizatoriai, rėmėjai, partneriai

Bendruomenių žmonės vaišinosi savo atsivežtomis vaišėmis.

Šventę organizavo: Kėdainių rajono vietos veiklos grupė (pirmininkė Aušra Vaidotienė); Šėtos seniūnijos bendruomenės: Šėtos bendruomenės centras (pirmininkė Sandra Barzdienė), Pagirių bendruomenės centras (pirmininkė Vanda Poderienė), asociacija „Kaplių bendruomenė“ (pirmininkas Arūnas Glebauskas), Sangailų kaimo bendruomenė (pirmininkas Mantas Kučinskas); Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Šėtos seniūnija (seniūnas Ričardas Boreiša); Šėtos kultūros centras (direktorė Eglė Mecelienė).

Šventės rėmėjai: UAB „Daumantai LT“ (direktorius Saulius Grinkevičius), Šėtos gimnazija (direktorius Mindaugas Danilevičius), ūkininkas Žygimantas Raščiauskas.

Šventės partneriai: Kauno AVPK Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenių pareigūnai (renginio metu jie pristatė savo veiklą); Kėdainių pagalbos šeimai centras (pateikė informaciją apie vykdomą veiklą, vaikų globą ir globėjus).

11 Komentarai

 • Vot nežinojau!Būčiau degtukų atvežęs.

 • Kulturingas straipsnis ir objektyvus kaip pridera spaudai, nors karta….nes autorius normalus

 • Šunys loja, karavanas eina, chi chi

 • Taigi įdėtos bent dvi Tamulio nuotraukos ir čia, visks objektyvu. Gal skaitytkit straipsnį, kuris tikrai labai profesionalus, ne vien foto žiūrėkit

  • Nieko įdomaus bet straipsnis tai.objektuvus.Ne taip, kaip savivaldybės feisbuke musėt koks 50 tamulio įvairiom pozomis fotkių. Truko tik be kelnių. Visai kvankt.

 • Aš čia Rinkos aikštę ar Mugę skaitau? Garbinamas Grinkevičius ir Daunantai, Sejoninė ir konservai, fotografijų galerija Bičiūno vien nuotraukos. Negi pasikeitė Rinkos aikštės savininkia ar tiesiog str. autorė gavo į kišenę iš pašalies?

 • Laba diena. Linkėjimai visai Šėtai ir jos gyventojams šėtiškiams iš Kauno. Puikus ir jaukus miestelis pačiame Lietuvos geografiniame centre. Patys nuostabiausi prisiminimai iš tų laikų kai lankydavome jame gyvenusius gimines. Deja jų jau nėra, bet prisiminimai lieka.

 • Visa savivaldybė juokiasi. Kaip prieš kolegas negėda?

 • Nieko nesuprantu, tai viena Rita Kviliene tik šventėje buvo, o kur kiti bendruomenių pirmininkai😊😊😊

  • Ne visi akli mato

  • Ot objejtyvu:, Kvikliene ir kt. bendruomenių pirmininkai.Kas ta Kvikliene- pasigooglinkite ir suprasite objektyvumą😭

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video