Ištyrė maudyklų vandenį ir paplūdimių smėlį

 Ištyrė maudyklų vandenį ir paplūdimių smėlį

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Sandra Buinovskienė, Kėdainių VSB specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

Viso maudymosi sezono metu Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Kauno skyriumi, atlieka maudyklų vandens tyrimus.

Vandens tyrimai

Atlikti parazitologiniai tyrimai parodė, kad Ašarėnos tvenkinio, Pėdžių karjero, Babėnų karjero, Nevėžio upės ties Skongalio g., Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Keleriškių tvenkinio,  Bartkūniškio tvenkinio, Angirių tvenkinio, Akademijos tvenkinio, Gudžiūnų tvenkinio, Miegėnų tvenkinio, Nevėžio upės (Surviliškio sen.), Aristavos tvenkinio, Dvariškių karjero, Barupės tvenkinio, Krakių tvenkinio, Šušvės upės (Josvainių sen.) ir Juodkiškio tvenkinio maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko higienos normos reikalavimus.

Vienintelės Nevėžio upės ties Pašilių sodais vandens tyrimai viršijo higienos normos reikalavimus. Šiose maudyklose nerekomenduojama maudytis.

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens.

Paplūdimio smėlio tyrimai

Maudymosi sezono metu bus vykdoma ir paplūdimių smėlio stebėsena.

Paplūdimio smėlio tyrimai atlikti dešimtyje maudyklų. Nustatyta, kad Ašarėnos tvenkinio, Miegėnų tvenkinio, Angirių tvenkinio, Babėnų karjero ir Labūnavos tvenkinio smėlis užterštas neidentifikuotais helmintų kiaušinėliais.

Šiose vietose gulėti ant smėlio ar su juo žaisti yra nerekomenduojama, taip pat patariama ypatingai laikytis asmens higienos ir saugos reikalavimų.

Dvariškių karjero, Bartkūniškio tvenkinio, Keleriškių tvenkinio, Pėdžių karjero ir Akademijos tvenkinio smėlis yra neužterštas ir atitinka higienos normos reikalavimus.

Paplūdimių smėlis dėl žmogui patogeninių helmintų ir jų kiaušinėlių tiriamas prieš maudymosi sezoną ir kas mėnesį viso maudymosi sezono metu, tai yra ne mažiau kaip keturis kartus.

Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis.

4 Komentarai

  • Rinka nebeturi ką rašyti, muge daug įdomesnė.

    • Tai ko cia komentuoji susmirdeli eik ir skaityk ta muge

      • Nevėžis ties skongaliu gerai, o ties pašiliais jau blogai? Siūlau susiaurinti situaciją ir matuoti iki valymo įrenginių ir iškart už jų. Nebent nenorite pyktys su savivaldybe, viešindama jai priklausančią kėdainių vandenys įmonę? gal dėl to, kad ir jūs esate valstybės tarnautojas ir nenorite prarasti darbo vietos?

  • Tai kad kaip tik Mugėje nėra ką skaityti, nes ponia lieponė testus rašyti tingi, sudeda pranešimus spaudai ir jos darbas bsigiasi, už ką jai grinkus šaibas moka? Už valandą darbo per dieną? Tokių muginių lodarių dar paieškoti reikia.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video