Išpuolis prieš medžiotojus: miške padegtas bokštelis

 Išpuolis prieš medžiotojus: miške padegtas bokštelis

Tai, kad sudegintas medžiotojų bokštelis buvo pastebėta šeštadienio rytą, apie 8 valandą.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajone įvykdytas išpuolis prieš medžiotojus – padegtas miško teritorijoje pastatytas medžiotojų bokštelis. Visuotinai pavojingu būdu pasielgusiam padegėjui gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų. Jį nustatinėja ir jo ieško policija.

Pastebėjo ryte

Kad sudegintas medžiotojų bokštelis, pastebėta šeštadienio rytą, apie 8 valandą. Į Kėdainių rajono Gudžiūnų seniūnijai priklausantį Marimpolio kaimą buvo iškviesta policija.

Atvykę pareigūnai rado visiškai sudegusį medžiotojų bokštelį. Apie įvykį informuota ir priešgaisrinė tarnyba. Pranešta ir gaisrus tiriančiam pareigūnui.

Privati nuosavybė

Bokštelis priklauso medžiotojui – privačiam asmeniui. Jis teigė patyręs 600 eurų materialinį nuostolį.

Ugniagesiai ir policijos pareigūnai, apžiūrėję įvykio vietą, iškart įtarė, jog bokštelis gali būti padegtas tyčia.

Kėdainių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 187 straipsnio 2 dalį – turto sunaikinimas ar sugadinimas visuotinai pavojingu būdu.

Gresia belangė

Jei pareigūnams pavyks nustatyti padegėją, jam gresia rimti nemalonumai: teks ne tik apmokėti materialinius nuostolius, bet gali tekti pasėdėti ir belangėje.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas sunaikino ar sugadino svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Medžiotojai teigė, jog įsibrovėlio pėdsakai buvo pastebėti ir kituose bokšteliuose. Galimai padegėjas norėjo supleškinti ir juos, tačiau piktus kėslus padaryti jam kažkas sutrukdė.

Aut. past.

Kuistasi ir kituose

Beje, medžiotojai teigė, jog įsibrovėlio pėdsakai buvo pastebėti ir kituose bokšteliuose. Galimai padegėjas norėjo supleškinti ir juos, tačiau piktus kėslus padaryti jam kažkas sutrukdė.

„Šiuose miškuose vakare buvo medžiojama. Jau tada medžiotojai pastebėjo pamiške praeinantį vyrą, tačiau nieko blogo neįtarė. 

O štai kitą rytą pastebėta, kad vienas bokštelis sukuistas, išmėtyti jame buvę daiktai, na, o štai kitas bokštelis stipriai apdegęs.

Iškart buvo aišku, kad bokštelį kažkas padegė, o kitus galbūt mėgino padegti. Tikimės, kad policija išsiaiškins padegėją ir šiam teks atsakyti pagal įstatymus.

Tokie atvejai reti, šiaip bokšteliai juk patys neužsidega, nenaudojame mes nei elektros, nei žvakių. Tyčinė negerų žmonių veikla“, – konstatavo Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Išpuolių būta

Beje, pavienių išpuolių prieš medžiotojų bokštelius mūsų krašte būta ir anksčiau. 2018 metais buvo padegtas netgi Balsių medžiotojų klubui priklausantis medžiotojų namelis.

Tąkart Pamiškių kaime padegtas medžiotojų klubui priklausantis namelis degė atvira liepsna, o stogas buvo įkritęs.

Patirti nuostoliai siekė net 10 tūkst. eurų: nudegė stogas, apdegė perdanga, visas vidus bei viduje esantys daiktai.

Policijos pareigūnai sulaikė įtariamąjį –  24 metų vyriškį, kuriam buvo nustatytas 1,14 promilės girtumas, jis uždarytas į areštinę.

10 Komentarai

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video