Išmokti dirbti neužteko net ir trejų metų?

 Išmokti dirbti neužteko net ir trejų metų?

Merui Valentinui Tamuliui sunkiai sekėsi vesti rajono tarybos posėdžius, kai jie buvo rengiami savivaldybėje. Ne ką geriau jis tai daro ir dabar, kai posėdžiai vyksta nuotoliu. Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštes“ archyvo nuotr.

Kristina KASPARAVIČĖ

Kėdainių rajono merui Valentinui Tamuliui neužteko net ir trejų metų išmokti vesti rajono tarybos posėdžius ir pagaliau perprasti tarybos darbo reglamentą. Visus šiuos trejus V. Tamulio vadovavimo metus tarybos posėdžiai neapsieina be tuščių diskusijų lygioje vietoje vien dėl jo nežinojimo, kokia tvarka reikėtų svarstyti klausimus ar kaip siūlymus pateikti balsavimui. Net ir nuolatinis žvilgčiojimas į savivaldybės teisininką Dalių Ramoną bei prašymai, kad jis viešai išaiškintų, kaip reikėtų elgtis, jau nebegelbsti. Nors valdančiosios daugumos atstovai penktadienį vykusiame tarybos posėdyje eilinį kartą kaip įmanydami bandė švelninti situaciją ir gelbėti su savo pareigomis nepajėgiantį susitvarkyti merą, tačiau nesklandumų nebuvo įmanoma paslėpti net ir su bendražygių pagalba. Merą it kokį mokinuką šiame tarybos posėdyje, kaip ir bene visuose ankstesniuose, nuolat mokė kiti tarybos nariai ir aiškino jam, kaip ir ką jis turi daryti. Galiausiai tokios situacijos nebeapsikentęs taryboje dirbantis ūkininkas Jonas Talmantas net nustebo ir paklausė, tai kas vis tik tarybos posėdžiuose užduoda toną ir kas čia yra didžiausias viršininkas?

Nespėjo apsvarstyti visų klausimų

Mero V. Tamulio nesugebėjimas susitvarkyti su savo pareigomis penktadienį sukūrė ir kone beprecedentę situaciją – bene pirmą kartą visą dieną vykusiame tarybos posėdyje nespėta apsvarstyti visų klausimų. Tad dėl nebaigto darbo politikams neplanuotai teks posėdžiauti ir ateinantį penktadienį.

Beje, tokią netikėtą baigtį buvo galima prognozuoti jau pačioje posėdžio pradžioje – iki realaus klausimų svarstymo nebuvo prieita bemaž net pusantros valandos.

Vieną klausimą svarstė net du kartus

Vien tik darbotvarkę patvirtinti užtruko daugiau kaip valandą. Ir vien tik dėl to, kad sulaukus siūlymo išbraukti iš darbotvarkės klausimą dėl rajono mokyklų dalyvavimo „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje ir perkelti jį į kovo mėnesio rajono tarybos darbotvarkę, kad jis būtų svarstomas kartu su mokyklų tinklo pertvarkos planu, įsivelta į ilgą diskusiją ir pradėta diskutuoti apie pačią klausimo esmę, išklausant net mokyklų vadovų poziciją.

Taigi galiausiai net ir po kai kurių rajono tarybos narių pareiškimų, kad jiems reikia daugiau laiko įsigilinti į šį klausimą, vis tik nuspręsta klausimo svarstymo neatidėti, tad atėjus eilei jį svarstyti, apie tą patį teko diskutuoti dar kartą.

Rajono vadovui trejų metų neužteko, kad išmoktų vesti posėdžius, kaip to reikalaujama rajono tarybos darbo reglamente.

K. Kasparavičė

Nežinojo ir ar reikia pritarimo nusišalinimui

Ne ką mažiau iškalbingai mero V. Tamulio nesugebėjimą vesti posėdį paliudijo ir daugiau kaip pusvalandžiui įsiplieskusios diskusijos dėl kai kurių rajono tarybos narių pageidavimo nusišalinti nuo strateginio plano svarstymo dėl galimo viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto.

Meras niekaip nepajėgė suvokti, dėl kurių tarybos narių nusišalinimo reikėtų balsuoti, o kurių nusišalinimas turėtų būti priimtas be balsavimo. Jis net kelis kartus klausė teisininko, kaip reikėtų elgtis, tačiau net ir šio konkretūs paaiškinimai aiškumo neįnešė.

Kai kurie tarybos nariai net po kelis kartus merui aiškino, ką šis turi daryti, o viena ne itin korektišku elgesiu dažname posėdyje pasižyminti politikė šį kartą jau tiesiogiai baksnojo į posėdžio vedimo tvarką, citavo tarybos darbo reglamentą ir net kelis kartus ragino jo laikytis.

Meras tik teisinosi

Meras V. Tamulis tik muistėsi ir net tarstelėjo, esą kažkas specialiai jam trukdo dirbti, kad nebūtų kvorumo ir, suprask, esą tokiu atveju būtų sužlugdytas kai kurių svarbių klausimų svarstymas.

Tokie mero pasiguodimai neprasprūdo pro ausis kitiems politikams. Buvęs meras Saulius Grinkevičius V. Tamulį paragino nepykti, o suprasti, kodėl taip susiklostė situacija, tad šiam teko tik teisintis, esą jis ir nepyksta…

Galiausiai klausimai dėl leidimo kai kuriems rajono tarybos nariams nusišalinti, patyrė fiasko. Suskaičiavus balsavimo rezultatus paaiškėjo, kad leidus jiems nusišalinti, taryboje nebeliktų kvorumo ir realiai nebebūtų kam svartyti ir tvirtinti strateginio plano.

Galiausiai nuspręsta, kad reikia balsuoti iš esmės, tad daugiau nei pusvalandis diskusijų nuėjo tiesiog perniek.

Kiek kartų meras blaškėsi ir nežinojo, kaip elgtis tarybos posėdžio metu, net sunku būtų tiksliai suskaičiuoti, bet tai, matyt, jau nebeturėtų stebinti, nes toks darbo stilius jam tapo įprastas. Rajono vadovui trejų metų neužteko, kad išmoktų vesti posėdžius, kaip to reikalaujama rajono tarybos darbo reglamente.

17 Komentarai

 • Kėdainių rajono savivaldybės feisbuko puslapyje Vylė visus liberalus sufotografavus reklamuoja paramai dėl Ukrainos. Vyle, kam tu dirbi atsakyk? Iš ko duoną valgai?

 • Koks gėdingas merą menkinantis straipsnis. Juk laimėjo rinkimus su visuomeniniu judėjimu ,,V.Tamulio komanda mūsų krašto sėkmei“ o dabar jau spardo.

  • Tikras lietuvio bruožas,matyti blogai ką daro kitas.Tik nežinau kam tos pinios Kristinos(kuri pasirodo net nemoka parašyt savo pavardės be klaidų)nuomonė labai idomi.

 • Tai, kad pats meras pradejo glostytis su socdemais, pats tepa slides, tai ka jis nori, kad rinka tokiau ji buciuotu? Suspardys su visa spaudos jega ir viskas

 • Nu ir kas , kad su socdemais? Juk ne su liberalais, o su koalicijos partneriais. Iš pat pradžių buvo aišku, kad Tamulis netinka į mero postą, bet Ra, Kasparavičė liaupsino Tamulį. O dabar kritikuoja. Veidmainė ir laikraštis toks pat.

  • Visi klysta tikėdami ir pasitikėdami žmonėmis, visada būna viltis, kad žmogus gebės atlikti ir susitvarkyti su jam tekusiomis pareigomis, tačiau realybė kitokia. Trys metai ir jokios pažangos, o žurnalistė parašė pastebėjimą ir už drąsą reikia vertinti.

 • Bet kad Tamulis pats nusisuko nuo partnerių, tapo karalium, su niekuo nebesitaria, užvaldė valdžios svaigulys.

  • Pamiršo, kad aukštai pakilęs, žemai ir skaudžiai gali kristi. O straipsnis atspindi realybę, dažniau pasidomėkite kaip vyksta posėdžiai ir nekils abejonių dėl aprašytos tiesos

   • Mačiau per jutubę posėdį. . Politika kaimo lygio. Bobos turguj geriau pašneka. O posėdžio viršininkas tai kaip mėmė. Niekur neturi nuomonės. Mane taip dirbanti šeimininkai iš kart mestu lauk.

 • jus galite piktintis reikštis kiek tik norite, ginti vienus, keikti kitus, bet bent vienas nors kiek nors laiko matęs ar buvęs posėdyje su tamulio vedimu pasakys, kad visas straipsnis yra tirka tiesa.

  • Būkim sąžiningi ir teisingi Tamulis prasčiausias meras per visą Kėdainių istorija.

 • Žurnaliugos vykdo užsakymus??

 • Lietuvos nelaimė yra, taip vadinamų judėjimų dalyvavimas rinkimuose. Visi matėme didžiuliuose plakatuose prie parduotuvių ir kitur veidelius(snukelius), kurie n+k kartų prieš rinkimus keitė „triusikėlius“, bet ir toliau entuziasmingai juos rinkome, o dabar pavėluotai dūsaujame…

 • Štai ir baigaiasi Tamulio dienos. Jau kai pats judėjimo laikraštis, kuris jį nuolat liaupsino, pradėjo menkinti… Dabar Nilka jau žentui pradės dirvą ruošti, koks anas veiklus (realiai nieko nepadarė), nes iki rinkimų tik metai liko. Tikiuosi žmonės atsikvošės ir vėl išrinks normalų merą. Reiktų kaimiečiams uždrausti balsuot, nes jų dauguma vėl išrinks tą, ką liaupsins Rinkos aikštė. Tegu kaimiečiai sau seniūnus renkasi, o miestiečiams palieka teisę rinktis merą, taip būtų sąžiningiausia

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video