Iškirs 170 medžių

 Iškirs 170 medžių

D. Kuprijanovo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje vėl planuojamas medžių kirtimas. Šį kartą jį vykdys AB „Panevėžio keliai“. 170 medžių susiruošta nukirsti šalia Josvainių žvyrkelio, kuris netrukus bus asfaltuojamas. Medžiai trukdo suplanuotiems kelio kapitalinio remonto darbams. Dalis jų yra blogos būklės, o dalis yra nesaugotina ir jiems kirsti leidimo net nereikia.

Iškirs per 170

Palei kelią einantys ir netrukus iškirsti būsią medžiai jau pažymėti raudonos spalvos dažais. Nukirstos bus 24 eglės, 5 ąžuolai, 1 gluosnis, 41 beržas, 2 kaštonai, 11 liepų, 30 pušų, 1 maumedis, 7 tujos, 31 slyva, 10 vyšnių, 6 obelys ir kriaušė.

Tujos ir vaismedžiai yra geros būklės, tačiau šių medžių rūšys yra nesaugomos. Jiems kirsti savivaldybės leidimų nereikia.

D. Kuprijanovo nuotr.

Visi kiti išvardinti medžiai bus šalinami, kadangi pagal projektą „Valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 2031 Juodkaimiai–Kunioniai–Kampai II ruožas nuo 0,00 iki 3,721 km kapitalinio remonto projektas“ trukdo keliui įrengti.

Šalinamų saugotinų medžių atkuriamoji vertė siekia 13, 8 tūkst. eurų.

Šie pinigai nukeliaus į savivaldybės Aplinkos apsaugos fondą.

Pritarė ne visiems

„Automobilių kelių direkcijos“ prašymą leisti nukirsti medžius nagrinėjusi savivaldybės specialioji komisija pritarė ne visiems kelininkų planams.

Savivaldybės specialistai kartu su kelininkais apžiūrinėdami būsimą kelio remonto vietą rado ir daugiau medžių, kuriuos reikia nukirsti dėl to, kad jų būklė yra nepatenkinama.

Papildomai bus nukirstas netikėtai aptiktas blogos būklės gluosnis, kuris yra apniktas grybinių ligų, išpuvęs, pasviręs 45 laipsnių kampu ir kelia pavojų žmonėms bei jų turtui.

Tačiau komisija atsisakė leisti nukirsti 28 cm skersmens kamieno pušį. Tai – saugotinas medis. Kadangi jis visiškai sveikas ir tik apatinės šakos kiek parudavusios, pasiūlyta medį ne nukirsti, o tik nugenėti, taip suteikiant jam estetinį vaizdą.

Nežinojo

Neseniai mero visuomeniniu konsultantu tapęs gamtos mylėtojas Ruslanas Linevas sakė apie planus iškirsti medžius šalia Josvainių žvyrkelio nė nežinojęs ir akcentavo, kad kiekvieno medžio kirtimas turi būti gerai pasvertas.

Ruslanas Linevas: „Gyventojai labai jautrūs yra šiuo klausimu, todėl kiekvienas medžių kirtimas turi būti labai argumentuotas, atsakingas ir išaiškintas.“

„Aš tikrai apie tai nieko nežinau, tad turiu pagrindo manyti, kad apie planuojamą medžių kirtimą nežino ir daugelis gyventojų.

Vadinasi, iš savivaldybės pusės informacijos yra pateikiama per mažai.

O reakcijų neigiamų tikrai gali būti.

Kaip tik vakar bendravau su gyventojais, palietėme medžių kirtimo temą – ji yra labai jautri. Gyventojai labai jautrūs yra šiuo klausimu, todėl kiekvienas medžių kirtimas turi būti labai argumentuotas, atsakingas ir išaiškintas“, – kalbėjo R. Linevas.

Apie šiuos planus iš anksto nebuvo informuotas ir rajono meras Valentinas Tamulis, kuris sakė buvęs pastatytas prieš faktą, ir tik po informacijos pasirodymo Kėdainių rajono savivaldybės interneto svetainėje, nuvyko į vietą apžiūrėti esamos situacijos.

Jei savivaldybė nuspręstų, kad negalima išduoti leidimo tiems medžiams kirsti, kuo tai baigtųsi? Galėtume atsidurti teisme už tai, kad trukdome projekto vystymui, o žmonės, kurie metų metus gyvena prie dulkančio žvyrkelio, liktų be asfalto ir toliau skęstų dulkėse.

V. Tamulis

„Aš buvau informuotas, kad tie visi medžiai atsiduria kelio eismo juostoje arba kelio apsaugos zonoje. Faktiškai yra aišku, kad tokiu atveju jų išsaugoti tikrai nepavyktų“, – sakė V. Tamulis.

Pasitiki komisija

Meras pridūrė, kad yra kiek nusivylęs, jog apie šiuos planus iš anksto nebuvo informuotas, kita vertus, leidimų išdavimas tokiems projektams yra savivaldybės administracijos reikalas.

„Tuos prašymus nagrinėja speciali komisija. Ji svarsto, nagrinėja projektą, vyksta į vietą, tikrai atsakingai priiminėja sprendimus.

Niekas lengva ranka medžių neleidžia kirsti.

Jeigu yra komisija, mes jos sprendimais pasitikime.

Jei savivaldybė nuspręstų, kad negalima išduoti leidimo tiems medžiams kirsti, kuo tai baigtųsi?

Galėtume atsidurti teisme už tai, kad trukdome projekto vystymui, o žmonės, kurie metų metus gyvena prie dulkančio žvyrkelio, liktų be asfalto ir toliau skęstų dulkėse.

Juk gyvenamieji namai prie pat to kelio yra, tai nejaugi savivaldybė nesuinteresuota, kad žmonės pagaliau gautų asfaltą?

Mes norime, kad keliai būtų išasfaltuoti, atitiktų reikalavimus.

Deja, kartais tenka dėl to priimti ir nemalonius sprendimus, tokius kaip ir dabar – suteikti leidimą iškirsti dalį medžių“, – sakė rajono meras.

Prašo saugoti

„Tas kelias priklauso ne savivaldybei, o „Automobilių kelių direkcijai“. Jie rengia projektą ir mes jame kažko keisti tikrai negalime.

Žinoma, leidimus išduodame mes, tačiau neišduoti leidimo kirsti medžius nėra visiškai jokio pagrindo, kai tas projektas atitinka visas numatytas tvarkas.

Mes visada projektuotojų prašome maksimaliai išsaugoti medžius, ir projektuotojai patys tą tikrai daro.

Savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius sako prašęs į medžių kirtimo problemą pažvelgti labai atsakingai.

Savivaldybė, gavusi prašymą išduoti leidimą kirsti medžius, surenka specialią komisiją, kuri tą prašymą ir nagrinėja.

Aplinkosaugos ir žemės ūkio skyriaus vedėja Ieva Matyžiūtė visuomet labai atsakingai ir kruopščiai išnagrinėja projektus ir įvertina, ar pagrįstas numatomas medžių kirtimas.

Rekonstruojant ar tiesiant naujus kelius yra visai kiti reikalavimai, nei būdavo anksčiau. Reikalaujama paisyti kelio pločio, apsaugos zonų bei daugybės kitų dalykų, tad būtent dėl to, šiuo atveju, manau, kad kitos išeities tikrai nėra“, – kalbėjo savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

1 Komentaras

  • Tikri medkirčiai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video