Išdalijo paskutines metų kompensacijas

 Išdalijo paskutines metų kompensacijas

Dvi statybos sektoriaus įmones turintis kėdainietis įrodė, kad abiem joms gali būti paskirta Smulkiojo verslo rėmimo fondo parama. Du kartus apsvarsčius šį klausimą, solidžios paramos skyrimui pritarė ir rajono taryba. /BNS nuotr.

Eglė Kuktienė

Smulkiojo verslo rėmimo fondo komisija su rajono tarybos pritarimu paskutiniame 2021 metų posėdyje išdalijo kompensacijas smulkiajam verslui. Tiesa, kompensacijos ne tokios jau kuklios – porai įmonių kompensuota ir kelis tūkstančius eurų siekianti suma.

Svarstė dar kartą

Posėdyje buvo nagrinėjamas ir vienas jau anksčiau svarstytas, tačiau dėl tuomet neatsakytų klausimų nukeltas sprendimas dėl paramos skyrimo įmonei UAB „Eusva“.

Kaip jau buvo rašyta, įmonės direktorius Svajūnas Dalbokas yra 2 įmonių savininkas ir direktorius, abi įmonės yra pretendavusios į fondo paramą, o prašyta padengti labai panašių ar net vienodų pirkinių išlaidas.

„Veikla yra panaši, tačiau skiriasi. Aš turiu dvi įmones. Viena specializuota į statybos ir aplinkos tvarkymo darbus, ten sukurta 12 darbo vietų. O mažoji bendrija specializuota į krovimo darbus, ten dirba krovikai ir keli statybininkai, kurie dirba sandėly ir prižiūri tą sandėlį, tvarko, remonto darbus daro. Ten 14 darbo vietų.

Visoms darbo vietoms reikalingi įrankiai. Įrankiai panašūs perkami ir vienur, ir kitur, nes tokie įrankiai reikalingi abiejose įmonėse ir visiems darbuotojams, – aiškino įmonių vadovas S. Dalbokas. – Įstatymas man leidžia turėti dvi įmones, o pasinaudoti smulkiojo verslo fondo parama neleidžia, tai kažkaip keista“.

Įstatymas man leidžia turėti dvi įmones, o pasinaudoti smulkiojo verslo fondo parama neleidžia, tai kažkaip keista.

S. Dalbokas

Sprendimo nepakeitė

„Komisija dar kartą kalbėjo su įmonės vadovu, išsiaiškino visą situaciją ir dar kartą patvirtino savo sprendimą – pritarė išlaidų dalinei kompensacijai. S. Dalboko įkurtai MB „Stabilus darbas“ gegužės mėnesį tarybos sprendimu už sukurtas naujas darbo vietas, nusipirkus reikalingas darbo priemones, buvo skirta 4 tūkst. eurų parama.

Sukurtose darbo vietose, už kurias gauta savivaldybės parama, ir šiuo metu dirba tie patys darbuotojai, naudojantys nupirktas darbui reikalingas priemones.

Mažoji bendrija vykdo smulkius remonto darbus ir pagrindinė veikla – krovimo darbai sandėlyje UAB „Telga“. Mažoji bendrija vykdo visiškai kitokią veiklą negu UAB „Eusva“.

UAB „Eusva“ pagrindinė veikla – specializuota statybos veikla. Šiuo metu įmonės darbuotojai Panevėžyje, prekybos centre „Babilonas“, atlieka vidaus apdailos darbus, UAB IQ gamyklos statyboje – gelžbetonio montavimo darbus. Mes nematome visiškai jokių kliuvinių paramos skyrimui“, – sakė komisijos pirmininkas Alvydas Ardavičius.

Galiausiai politikai pritarė Smulkiojo verslo komisijos siūlymui ir įmonei bus kompensuoti 4 tūkst. eurų.

Solidi kompensacija

Tokio paties dydžio kompensacija paskirta ir MB „Jolanga“, kuri užsiima plastikinių langų, durų ir roletų montavimu bei pardavimu. Įmonė įsigijo automobilį, taip pat paslaugoms teikti įsigijo darbo priemones ir įrangą, reikalingą naujos darbo vietos sukūrimui.

Buvo sukurta nauja darbo vieta vadybininko-apskaitininko, kuris priima įmonės užsakymus ir atlieka įmonės apskaitą. Darbuotojas įdarbintas pagal neterminuotą darbo sutartį.
Komisija vieningai pritarė solidžios kompensacijos paskyrimui.

Skyrė ir buhalterinėms įmonėms

Kompensacijos buvo paskirtos ir dviem buhalterines paslaugas teikiančioms įmonėms.
MB „Patikimas buhalteris“ verslui pradėti įsigijo reikalingos įrangos, o atitinkant nuostatų sąlygas įmonei buvo kompensuota dalis išlaidų – beveik tūkstantis eurų.

MB „Verslo buhalteris“ verslo pradžiai įsigijo įrangos už didesnę pinigų sumą, tad ir kompensacijos sulaukė didesnės – beveik 1,5 tūkst. eurų.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video