Iš darbo atleidžia savivaldybės vadovus

 Iš darbo atleidžia savivaldybės vadovus

Kontrolės komitetas išrinko naująjį savivaldybės kontrolierių. Kol kas nėra skelbiama, kas yra laimėtojas./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Paskutiniame šios kadencijos rajono tarybos posėdyje priimtas sprendimas pasibaigus kadencijai iš darbo atleisti visus rajono savivaldybės administracijos vadovus: administracijos direktorių Arūną Kacevičių bei jo pavaduotoją Vytautą Grigą. Kitas pavaduotojas Gintautas Muznikas atsistatydina pats. Prieš patvirtinant jų visų darbo pabaigą, rajono taryba patvirtino ir administracijos direktoriaus metinę veiklos ataskaitą.

Išmokas mokės dviem

Pagal Savivaldos įstatymą tiek administracijos direktorius, tiek jo pavaduotojai yra atleidžiami iš pareigų juos į pareigas paskyrusios savivaldybės tarybos įgaliojimų pabaigos dieną.

Tiek A. Kacevičius, tiek V. Grigas savo darbą oficialiai baigs kartu su rajono taryba balandžio 21 dieną. Jiems bus išmokėtos kompensacijos už nepanaudotas kasmetines atostogas bei vieno mėnesio vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinė išmoka.

Tuo tarpu G. Muznikas yra pateikęs prašymą išeiti iš direktoriaus pavaduotojo pareigų savo noru nuo balandžio 4 dienos. Dėl šios priežasties išmoka jam nebus mokama.

Dar vienai kadencijai meru perrinktas meras Valentinas Tamulis jau anksčiau yra paskelbęs, kad naujuoju administracijos direktoriumi nori matyti būtent G. Muzniką.

Pristatė veiklos ataskaitą

Prieš atleidžiant iš pareigų savivaldybės administracijos direktorių A. Kacevičių, šis rajono tarybai pristatė ir metinę savo veiklos ataskaitą.

Jis sakė, kad didesnė dalis jo kadencijos buvo itin sudėtingu laiku, ne išimtis ir visi praėjusieji metai. Pandemija, nors ir gerokai atlaisvėjusi, tebesitęsė, vasario gale Ukrainoje prasidėjo karas, įnešdamas nemažai sumaišties ir papildomų užduočių ir kiekvienoje Lietuvos savivaldybėje. Nepaisant to, A. Kacevičius pasidžiaugė, kad visi planuoti projektai buvo įgyvendinti ir svarbiausia visi darbai vyko labai sklandžiai, nors aplinkybės sklandžios tikrai nebuvo.

„Buvo įgyvendinti visi planuoti projektai. Bendrų pastangų dėka tie darbai buvo vykdomi sklandžiai.

Galime pasidžiaugti, kad savivaldybės gerovės indekse mes tarp kaimiškųjų savivaldybių užėmėme 2 vietą, švietimo srityje buvome geriausi visoje šalyje, už tai gavome ir „Auksinę krivūlę“. Pirmoji vieta teko ir gyvybingos ekonomikos srityje (tarp kaimiškųjų savivaldybių), gerai įvertintas ir socialinis saugumas“, – sakė kadenciją baigiantis administracijos vadovas. 

Administracijos vadovo darbo ataskaitai galiausiai buvo pritarta, nors opozicija balsavimo metu ir susilaikė.

Aut. past.

Sulaukė ir priekaištų, ir padėkų

Nieko keisto, kad valdantieji administracijos vadovui negailėjo padėkų, o opozicija – kritikos. Vis dėlto teigiamų įvertinimų būta daugiau.

„Šioje ataskaitoje sudėtas didelis ir darnus darbas ne tik administracijos direktoriaus, bet ir administracijos specialistų. Direktoriaus nuopelnas, kad komanda buvo suburta darniam darbui. Per ketverius metus nebuvo nei pakelto balso, nei mobingavimo, nei viešo problemų skalbimo. Ačiū už sklandų darbą“, – sakė vicemeras Paulius Aukštikalnis.

„Kas liečia administracijos darbą, tikrai neturime jokių pretenzijų. Gražiai įsilieja ir nauji specialistai.

O dėl direktoriaus darbo turime pastabų, nuosekliai tris metus kartojome pastabas. Mūsų frakcija galvoja, kad tikrai geriau buvo galima atlikti savo pareigas“, – sakė liberalas Saulius Grinkevičius ir patikslino, kad kvestionuoja administracijos direktoriaus darbą bandant spręsti įsisenėjusias „Kėdbuso“ problemas, žaliųjų rodyklių klausimą ir pan.

Tuo tarpu ketverius metus tiek patį vadovą, tiek jo darbuotojus nuolat tarkavusi Karolina Štelmokaitė nuo jai įprastos aršios kritikos šį kartą susilaikė ir negailėjo pagyrų.

„Galiu tik padėkoti, kad iš jūsų informaciją visada gaudavau greitai, nereikėdavo pakartotinai siųsti laiškų ir klausinėti, jūs pasirūpindavote, kad ir specialistai pateiktų gerą informaciją. Kaip administracijos vadovas buvote geras, neturėjo jūsų darbuotojai skųstis, kad negerbiate darbo.

Sutinku, kad direktoriaus kėdė labai karšta ir tai vienas sunkiausių darbų savivaldybėje. Ačiū už darbą, ne vieną bemiegę naktį ir rūpesčius, kurie krito ant jūsų pečių“, – sakė K. Štelmokaitė.

Administracijos vadovo darbo ataskaitai galiausiai buvo pritarta, nors opozicija balsavimo metu ir susilaikė.

13 Komentarai

 • Svarbu rukorius zoles is pedziu po visais straipsnais komentuoja, taip ir cia megsta net labai pakomentuoti.

  • As durnas komentatorius, komentuoju visur.

 • Šiu nuo lovio.

 • Dingo Naujokienės stogas, tai dabar visi „žentai“ ir kiti otkatus mokėja išgamos pelnytai išspiriami.

  • Ateina kiti rinkti otkatu, isgama, tai taikliai cia save apibudini

 • Tuo pačiu pats laikas nuimti nuo pastato svetimus mėlynai geltonus skudurus.
  Klausymas, kokia dar papildoma valdžia, niekieno nerinkta yra įsikūrusi savivaldybės pastate?
  Ant valstybinio pastato turi kabėti tik mūsų patvirtintos vėliavos pagal Vėliavos įstatymą.

  • Pritariu.

  • Vatnikas?

 • o kada Hochbergis šunims blakstienų kirsti eis?

 • Tu, galų gale, nustosi rašinėti proruzziškus komentarus? Esi putlerio botas ir kur tik gali, ten rašai savo pezesius. Kažkada AMB mūsų trispalvę pavadino skuduru, šiandien tu Ukrainos vėliavą pavadinai mėlynu- geltonu skuduru. Jukš, bjaurybe, į ruzzkyną ir garbink ten rusofašistų skudurą.

  • O tu pas save asmeniškai gali pasikabinti dar ir piderastų vėliavą.
   Savo žemėje reikia garbinti tik savo valstybės vėliavą, o ne kažkokių ukronacių ir banderininkų.

  • pagal tavo pezalus reikia daryti išvada, kad Kėdainiai yra ukrų okupuoti ir reikia jų skudurą garbinti.
   Ir taip visose pakampėse jų pilna. Vaizdelis tikrai ne koks!
   Jau pati piderastiška europa mėto jų skudurus iš visur ir nuo visur.

 • visam straipsny nei vieno žodžio apie kokį rajoną eina kalba

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video