Irenai Duchovskai – svarbus apdovanojimas

 Irenai Duchovskai – svarbus apdovanojimas

Irena Duchovska./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisija išrinko 2024 metų laureatus. Apdovanojimai skirti 16-ai mokslininkų, visuomenininkų, kūrėjų, tarp jų – ir Kėdainių lenkų draugijos pirmininkei Irenai Duchovskai. Kėdainietė apdovanota už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje.

Irena Duchovska aktyvi lenkų etninės kultūros puoselėtoja ir propaguotoja Kėdainių rajone, aktyvi ir įvairių renginių organizatorė: literatų susitikimų, dailės plenerų, festivalių, koncertų, stovyklų.

I. Duchovska Kėdainių kraštą garsina ne tik visoje Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jos globojamas Kėdainių krašto lenkų dainos ansamblis „Issa“ koncertavo Lenkijoje, Latvijoje, Čekijoje.

2020 m. Irena Duchovska surinko 28 autorių eilėraščius, juos išvertė į lenkų kalbą, redagavo ir organizavo dvikalbės antologijos „Nuo Liadies ir Nevėžio“, garsinančios vietinius poetus, išleidimą.

2018 m. išleido savo septintą eilėraščių rinkinį „W zielonej dolinie“. Varšuvoje gavo Vitoldo Hulevičiaus literatūrinį apdovanojimą, 2017 m. suteiktas Kadzildlo garbės piliečio vardas.

2021 m. Irena Duchovska pasiūlyta Kėdainių krašto kultūros premijai už aktyvią kūrybinę ir kultūrinę meninę veiklą, Kėdainių krašto garsinimą.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“.

G. Petkevičaitės-Bitės medaliai įteikti 16-ai mokslininkų, visuomenininkų, kūrėjų

Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą apdovanota priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistė Viktorija Aleknavičienė, klebonas Saulius Filipavičius, tarptautinės kompanijos vadovė Daiva Grikšienė ir visuomenininkė Viktorija Jovarienė.

Už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą apdovanotas Nepriklausomybės Akto signataras Egidijus Bičkauskas, visuomenininkas Algirdas Sinkevičius, Genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikas Gintaras Vaičiūnas ir Mažeikių rajono savivaldybės darbuotoja Gražina Žukauskienė.

Kėdainių lenkų draugijos pirmininkei Irenai Duchovskai skirtas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“ už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje.

Už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje apdovanota muzikinio teatro koncertmeisterė, mokytoja Inga Maknavičienė, poetas, vertėjas Vytas Dekšnys, fizikos ir inžinerijos mokytojas Remigijus Pozniakovas.

Už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes apdovanota korespondentė-savanorė Giedrė Mičiūnienė, bibliotekininkas, istorikas Petras Juknevičius, poetas, eseistas Donatas Petrošius ir istorikas, pedagogas Povilas Šverebas.

Seimo įsteigtas medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę ir užsienio lietuvių bendruomenę neatlygintinai dirbti valstybės labui, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.

Medalis už visuomeninę veiklą skiriamas fiziniams ir juridiniams asmenims – Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams, bendruomenėms ir asociacijoms.

Kandidatūras medaliui teikia valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos, asociacijos, mokslo, mokymo, kultūros įstaigos, piliečių bendruomenės, labdaros organizacijos ir kiti juridiniai asmenys.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video