Įmonės veiklos optimizavimas: kaip pasirinkti verslo valdymo sistemą?

 Įmonės veiklos optimizavimas: kaip pasirinkti verslo valdymo sistemą?

Įmones valdantys žmonės žino: visi, net ir mažiausi sprendimai lemia tai, kaip verslui seksis ateityje. Todėl kiekvienas veiksmas turi būti itin apgalvotas. Ne išimtis ir verslo valdymo sistemos pasirinkimas. Rinkoje jų išties nemažai, todėl natūralu, jog kyla klausimas: kaip nepasimesti tarp gausos ir išsirinkti optimaliausią ir kokybiškiausią variantą? Šiame straipsnyje dalinamės keliais kriterijais, į kuriuos būtina atsižvelgti renkantis verslo valdymo sistemą. Kviečiame skaityti.

Sistemos modulių skaičius

Specialistai pastebi, kad dažnai įmonių vadovai per daug „nesuka galvos“ ir renkasi populiariausias rinkoje esančias verslo valdymo sistemas. Vis dėlto, tai – nebūtinai teisingas sprendimas. Juk jeigu programa tinka konkurentams, tai dar tikrai nereiškia, kad ji tiks ir jums.

Kaip pastebi „Odoo“ verslo valdymo sistemos konsultantas Audrius Grinys, vienas iš pagrindinių kriterijų, renkantis verslo valdymo sistemą, – modulių skaičius, t. y. ar sistema pasiūlo tokį funkcionalumą, kuris reikalingas norint valdyti visas įmonės veiklos sritis (esamas ir planuojamas vykdyti netolimoje ateityje). Tik tokiu būdu galima užtikrinti ateities procesų efektyvumą.

Štai, pavyzdžiui, Odoo sistema gali pasigirti didelių modulių skaičiumi. Ši programa leidžia tiek užtikrinti procesų nuoseklumą, tiek valdyti užduotis ir darbų intensyvumą, matyti darbuotojų progresą, gauti klientų atgalinį ryšį, sekti darbo laiko rodiklius ir kt. Todėl „Odoo“ programa yra lengvai pritaikoma toms įmonėms, kurios dirba pramonės ir paslaugų sektoriuose.

Įdiegimo ir licencijų palaikymo kaina

Ne paslaptis – pirminė investicija į verslo valdymo sistemą gali kainuoti nemažai. Vis dėlto, ilgalaikėje perspektyvoje jos atsipirkimas – neabejotinas. Juk verslo valdymo sistema padeda taupyti laiką, jos pagalba automatizuojami įmonės veiklos procesai. O realaus laiko analitiniai duomenys padeda kelti įmonės darbuotojų (taip pat ir įrenginių) produktyvumą, didina konkurencingumą rinkoje, gerina klientų aptarnavimo kokybę.

Vis dėlto, prieš renkantis verslo valdymo sistemą, rekomenduojama pasidomėti jos įdiegimo ir licencijų palaikymo kainodara. Atsižvelkite į kainų konkurencingumą rinkoje – juk kam mokėti daugiau, jei galima sutaupyti.

Priklausomybė nuo tiekėjo

Renkantis verslo valdymo sistemą, rekomenduojama atsižvelgti į dar vieną faktorių: ar programą gali plėtoti daugiau nei viena įmonė. Ką tai reiškia? Ekspertai pastebi, jog gana dažnai pasitaiko atvejų, kai įsigijus sistemą iš tiekėjo, klientas tampa nuo jo visiškai priklausomas. Todėl norint konkurencingų kainų ir terminų, rekomenduojama rinktis tą sistemą, kurią įdiegti ir vystyti gali daugiau nei viena įmonė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video