Įgyvendinta II-a Kėdainių VSB projekto veikla

 Įgyvendinta II-a Kėdainių VSB projekto veikla

rinkosaikste.lt koliažas

Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, įgyvendindamas valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo 2020 metų lėšomis finansuojamą projektą „Traumų ir sužalojimų (įskaitant skendimus) prevencijos, skirtos 65+ asmenų, vaikų ir jaunimo tikslinėms grupėms, stiprinimas“, organizavo mankštų ciklą „Koordinacijos ir pusiausvyros lavinimas 65+ asmenims“.

Mankštų ciklai buvo vykdyti 3 grupėms dalyvių, kiekvienai grupei po 12 užsiėmimų. Pirmieji užsiėmimai dvejoms grupėms prasidėjo šių metų gegužės 31 d. ir vyko iki pat liepos 7 d., daugiafunkciniame aikštyne, prie LSU Aušros progimnazijos. Trečiajai grupei mankštos buvo organizuojamos rudenį, nuo rugsėjo 7 d. iki spalio 14 d., Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos, vaikų ir jaunimo skyriuje. Mankštas vedė kineziterapeutas Einoras Stankus.

Mankštų ciklas buvo orientuotas į koordinaciją ir pusiausvyrą, nes senstant žmogaus pusiausvyra, koordinacija bei fizinis pajėgumas mažėja, ko pasėkoje sutrinka eisena bei padidėja traumų ir griuvimų rizika.

Pastebimas vyresnių nei 60 metų amžiaus asmenų nukritimų skaičiaus (tūkstančiui gyventojų) augimas, ypatingai tarp moterų, kuris su amžiumi vis didėja. Siekiant sumažinti šias senėjimo problemas mankštų metu buvo pasitelkiamas įvairus inventorius, toks kaip nestabilios plokštumos/pagalvėlės, pilateso kamuoliukai, elastinės pasipriešinimo gumos, svareliai ir kt.

Vyresnio amžiaus asmenys mankštų metu buvo mokomi kaip taisyklingai pasiruošti mankštai, atlikti tinkamą apšilimą/pramankštą, kaip taisyklingai naudoti mankštų inventorių, o jo neturint, kaip galima panaudoti namuose turimus daiktus. Didelis dėmesys buvo skiriamas taisyklingai pratimų atlikimo technikai, nes tik taip galima pasiekti geriausius rezultatus.

Tiek mankštų ciklo pradžioje, tiek pabaigoje visiems dalyviams buvo atliekami individualūs fizinio pajėgumo nustatymo testai, kurių metu buvo įvertinami šie rodikliai: fizinio pajėgumo lygis (Viršutinių ir apatinių galiūnių (rankų) raumenų jėga, viršutinės ir apatinės kūno dalies (pečių juostos) lankstumas, širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumas), kūno masės indeksas, pusiausvyra ir kiti fizinės  bei psichinės sveikatos rodikliai.

Šis testavimas buvo atliekamas pagal sveikatinamojo fizinio aktyvumo skatinimo mokymų, skirtų vyresnio amžiaus asmenims, vykdymo savivaldybių visuomenės sveikatos biuruose tvarkos aprašą.

Informaciją parengė Kėdainių r. VSB visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, projekto koordinatorė Sonata Aleknaitė

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video