Ieškomas Babėnų „Svirnelio“ padegėjas

 Ieškomas Babėnų „Svirnelio“ padegėjas

Liepsnos pastatą suniokojo visiškai. Pastate elektros nebuvo, tad įtariama, jog gaisras kilo dėl pašalinio ugnies šaltinio./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kaip „Rinkos aikštė“ rašė anksčiau, Kėdainių miesto teritorijoje esančiame Babėnų šile kilus gaisrui, sudegė kadaise populiarus buvęs restoranas „Svirnelis“. Liepsnos pastatą suniokojo visiškai. Kadangi pastate elektros nebuvo, įtariama, jog gaisras kilo dėl pašalinio ugnies šaltinio. Kėdainių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sunaikinimo visuomenei pavojingu būdu. Padegėjui gresia penkeri metai nelaisvės.

Pradėjo tyrimą

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyris informavo, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 187 str. 2. dalį.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas sunaikino ar sugadino svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu, jeigu dėl to galėjo nukentėti žmonės, arba sunaikino ar sugadino didelės vertės svetimą turtą baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Įtarimų šešėlis

Dar naktį gesinant gaisrą įvykio vietoje susirinko nemenkas būrys smalsuolių ir vietos gyventojų. Vieni keikė ir kaltino vietos jaunimą – nepilnamečius paauglius, kiti – benamius ir narkomanus, mat pastate pilna švirkštų ir kitokių narkomanų naudojamų atributų.

Dar kiti kėlė sąmokslo teorijas apie pastato padegimą dėl pinigų. Kalbų buvo galima girdėti visokių. O kaip yra iš tiesų – visas versijas patikrins policijos pareigūnai.

Kėdainių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sunaikinimo visuomenei pavojingu būdu. Padegėjui gresia penkeri metai nelaisvės.

Aut. past.

Prieš vidurnaktį

Priminsime skaitytojams, kad Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė informavo, jog prieš 23 valandą Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, jog Babėnų šile atvira ugnimi dega apleistas 3 aukštų pastatas.

Į įvykio vietą buvo pasiųsti Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pirmasis ir antrasis skyriai, automobilinės kopėčios, Pramonės, Dotnuvos ir Josvainių ugniagesių komandos, greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai.

Atvira ugnimi

Atskubėjus tarnyboms atvira ugnimi degė apleisto nenaudojamo 20×8 metrų dydžio pastato priestato stogas ir anksčiau degusio pastato konstrukcijos.

Ugniagesiai ėmė malšinti gaisrą, gesinimas užtruko iki paryčių. Per naktį gaisro gesinimui ugniagesiai išliejo 110 kub. metrų vandens.

Gesinant gaisrą virto pastato sienos, įgriuvo stogas. Laimei, ugniagesiai sužeisti nebuvo, žmonės nenukentėjo.

Numalšinus gaisrą konstatuota, kad liepsnos pastatą suniokojo visiškai. Nudegė ir įgriuvo priestato stogas, apdegė pastato konstrukcijos. Pastatas 3 aukštų, 25×20 metrų dydžio, medinis, pusiau mūrinis, stogas dengtas šiferiu.

5 Komentarai

  • Tais Svirno laikais vieną kartą degė.Ėjo kalbos,kad padegė“bobos“,nes vyrai penktadienį po darbo eidavo atsipūsti(vairuotojų dieną)Kas dabar padegė?

  • Geri laikai buvo, ateini penktadieni po darbu is rakopsajungos islenki viena kita bokala, is po stalo degtinites padarai ir issliauzi kaip terminatorius link namu, gerai jei kur po krumu susirangai, o jei gatvei pakrenti arba svirduliuoji iskart i trezvylka( blaivykla) ryte susimoki 30rubliu ir grizti su sprogstancia galva namo.

    • Rusyne tokie pat laikai, niekas nepasikeitė. Gali varyti, jei taip smagu.

  • Asile,prieko čia Rusija.Nevarinėk kitaip galvojančius,nes greit neliks tokių kaip tu čia(gerovės valstybėje).

    • Tavo gerovės valstybė – RuZZkynas. Ko čia Lietuvoje vargsti, okupantų palikuoni?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video