Į savivaldybės biudžetą nesurinks 90 tūkst. eurų: mažina žemės ūkio paskirties žemės mokesčio tarifą

 Į savivaldybės biudžetą nesurinks 90 tūkst. eurų: mažina žemės ūkio paskirties žemės mokesčio tarifą

Rajono taryba pritarė siūlymui sumažinti žemės ūkio paskirties žemės mokesčio tarifą./BNS Valdo Kopūsto nuotr.

Rajono taryba pritarė siūlymui sumažinti žemės ūkio paskirties žemės mokesčio tarifą. Pernai jis siekė 0,75 proc., o dabar yra sumažintas iki 0,7 proc. Tai reikš, kad savivaldybė į biudžetą nesurinks 90 tūkst. eurų. Tai kartu reiškia ir mažesnes investicijas į kaimiškąsias vietoves.

Prašė ūkininkai

Visos šalies savivaldybės turi teisę nustatyti žemės mokesčio tarifus, siekiančius nuo 0,01  proc. iki 4 proc.

Vadovaujantis VĮ Registrų centro patvirtintais Žemės sklypų pagrindinių naudojimo paskirčių bei naudojimo būdų klasifikatoriais bei atsižvelgiant į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos rekomendacijas, siūloma žemės mokesčio tarifus nustatyti pagal Nekilnojamojo turto registre taikomas mūsų rajone žemės sklypų naudojimo pagrindines paskirtis, nurodant paskirties kodą, pavadinimą, taip pat pagal naudojimo būdus, nurodant naudojimo būdo kodą ir pavadinimą.

„Atsižvelgiant į Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pasiūlymą mažinti žemės mokesčio tarifą žemės ūkio paskirties žemei, parengtas sprendimo projektas ir šis tarifas sumažintas nuo 0,75 proc. iki 0,7 proc.

Vyko pokalbis su Ūkininkų sąjunga, diskutuota šiuo klausimu ir Verslo taryboje. Toks buvo ūkininkų prašymas.

Rajono taryba pritarė siūlymui sumažinti žemės ūkio paskirties žemės mokesčio tarifą. Pernai jis siekė 0,75 proc., o dabar yra sumažintas iki 0,7 proc.

Aut. past.

Pernai buvo pakilusi žemės vertė, ir mokestis buvo didesnis, ir tuomet buvo nuspręsta, kad tą, ką surinko, didžioji dalis pinigų grįžo į kaimą – apšvietimui, žvyravimui“, – kalbėjo vicemerė Virginija Baltraitienė, atkreipdama dėmesį, kad savivaldybės biudžeto pajamos dėl šio sprendimo mažės 90 tūkst. eurų, taigi sumažės ir investicijų į kaimą.

„Pernai, padidėjus žemės vertei, žemės mokesčio buvo surinkta maždaug 600 tūkst. eurų daugiau nei anksčiau.

Iš jų 200 tūkst. eurų buvo skirta kaimo seniūnijų apšvietimo gerinimui“, – tikslino administracijos direktorius Gintautas Muznikas.

Kiti tarifai nesikeičia

Tuo tarpu kiti žemės mokesčio tarifai lieka tokie patys.

Mėgėjų sodų žemės sklypai apmokestinti 1,5 proc. dydžio tarifu, miškų ūkio paskirties sklypai – 1 proc.,  gyvenamosios teritorijos, visuomeninės paskirties teritorijos, bendrojo naudojimo teritorijos, atskirų želdynų teritorijos, vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų teritorijos – 0,7 proc. tarifu, daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritorijos – 0,3 proc. tarifu.

Pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijos, inžinerinės infrastruktūros teritorijos, atliekų saugojimo, rūšiavimo ir utilizavimo (sąvartynai) teritorijos, susisiekimo ir inžinerinių komunikacijų aptarnavimo objektų teritorijos, susisiekimo ir inžinerinių tinklų koridorių teritorijos – 1,3 proc. tarifu.

Komercinės paskirties objektų teritorijos, rekreacinės teritorijos – 0,8 proc. tarifu.

Brangiausiai apmokestinti nenaudojami, apleisti žemės sklypai – jiems taikomas 4 proc. turto vertės siekiantis mokesčio tarifas.

1 Komentaras

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video