Į P.Lukšio gatvę lėkė gelbėtojai

 Į P.Lukšio gatvę lėkė gelbėtojai

Buto savininkas ugniagesiams paaiškino, kad kepė čeburekus ir išėjęs iš kambario nuėjo parūkyti. Jam išėjus iš buto, maistas prisvilo, o kaimynai išsigando ir pamanė, jog butas dega/ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Trečiadienio vakarą Kėdainių mieste aidėjo specialiųjų tarnybų sirenos – ugniagesiai gelbėtojai, greitosios medicinos pagalbos medikai ir policijos pareigūnai skubėjo į P. Lukšio gatvę, mat buvo pranešta, kad iš vieno buto veržiasi dūmai.

Užsidegė vakare

Pranešimas apie nelaimę buvo gautas po aštuntos vakaro.

Išsigandę kaimynai paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą ir pranešė, kad iš P. Lukšio gatvės 2-ajame name trečiame aukšte esančio buto rūksta dūmai, laiptinėje taip pat jaučiasi dūmų kvapas. Kaimynai paaiškino, jog gali būti, kad dega butas.

Į įvykio vietą išvyko du Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesių skyriai, autokopėčios.

Kadangi pranešta apie gaisrą daugiabutyje, papildomai išsiųsta ir Pramonės ugniagesių komanda. Į nelaimės vietą išskubėjo ir medikų bei policijos ekipažai.

Veržėsi dūmai

Atvykus pirmosioms gelbėtojų pajėgoms, pro buto langą veržėsi dūmai, bet atviros liepsnos nesimatė.

Netrukus grįžo ir buto savininkas, tad ugniagesiai į butą pateko pro duris.

Butas buvo uždūmintas, ant viryklės degė maisto produktai.

Ugniagesiai nukėlė nuo viryklės prisvilusį puodą ir išvėdino patalpas.

Buto savininkas ugniagesiams paaiškino, kad kepė čeburekus ir išėjęs iš kambario nuėjo parūkyti. Jam išėjus iš buto, maistas prisvilo, o kaimynai išsigando ir pamanė, jog butas dega.

Skubėti privalu

Netrukus į įvykio vietą sugužėjo smalsuolių minia. Žmonės piktinosi, kad dėl prisvilusio puodo ant kojų buvo sukeltos tokios didelės specialiųjų tarnybų pajėgos.

Tačiau ugniagesiai kategoriški ir į smalsuolių keliamą klausimą atsako – taip, svylantys puodai verti ugniagesių gelbėtojų dėmesio. Pirmiausia todėl, kad nuo svylančio puodo būna itin daug dūmų, kuriais žmogus gali apsinuodyti.

Gana dažnai

Gesinti ant viryklės svylančių puodų ugniagesiai kviečiami gana dažnai.

Pastebėta, kad pradėję šildyti maistą, dažnai užmiega ir jį ant viryklės palieka išgėrę gyventojai, o senyvo amžiaus žmonės, palikę ant viryklės puodą, išeina pasivaikščioti arba apsipirkti.

Ugniagesiai primena, kad ruošiamo maisto palikti be priežiūros – nevalia, nes dūmuose žmogus gali užtrokšti bei gali kilti dar didesnis gaisras.

Žmonės dėl gaisrų netenka ne tik užgyvento turto, bet ir, kas baisiausia, artimųjų.

1 Komentaras

  • Praėjo lygiai savaitė.Kėdainiu metraščio rašytojas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video