Į Krakių hipodromą sugrįžo ristūnų lenktynės

 Į Krakių hipodromą sugrįžo ristūnų lenktynės

Kėdainiu rajono mero Valentino Tamulio taurė atiteko krakiškiui Virmantui Lavickui su žirgu Singlas. Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Neseniai Kėdainių rajono Krakių miestelis minėjo 600-mečio šventę. Kadangi šis miestelis nuo seno garsėja žirgais ir žirgų lenktynėmis, kurios kasmet pritraukdavo dalyvių ir smalsuolių iš visos Lietuvos, krakiškis ir šio sporto entuziastas Virmantas Lavickas ėmėsi iniciatyvos prikelti šią tradiciją ir surengė parodomąsias ristūnų žirgų varžybas miestelio hipodrome. Tikimasi, kad ši graži žirgų ristūnų varžybų tradicija Krakėse nebebus pamiršta.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Šeimos tradicija

Krakiškis V. Lavickas žirgais domėjosi nuo mažens, o prieš keletą metų žirgų sportas tapo jo gyvenimo būdu. 

„Žirgais pradėjau domėtis nuo mažens, nes su jais užsiimdavo tiek mano senelis, tiek dėdė. O su pačiu ristūnų sportu daugiau susipažinau nuo 2011 metų, po mamos mirties.  

Pamenu, nuėjau prie Krakių žirgyno tvenkinių pažvejoti ir ten sutikau šio žirginio sporto meistrę amžiną atilsį Vandą Žemaitienę.  Ji mane supažindino su žirgais ir šituo sportu. Jau tada pajutau ugnelę važnyčioti“, – prisiminė V. Lavickas.

Traukė kasdien

Nuo to laiko tuomet dar jaunulis V. Lavickas kasdien traukė į žirgyną, kur tikėjosi, kad jam bus leista pasimokyti važiuoti.

„Tad pradėjau kiekvieną dieną važinėti į žirgyną tam, kad galėčiau gauti šansą pasimokyti važiuoti. Kai jį gavau, nuo tada aš norėjau įsigyti savo žirgą ir važiuoti varžybose bei atstovauti Kėdainius, nes iš šio miesto jau niekas nebevažiavo. Bet neturėjau galimybės ir negalėjau sau to leisti…“, – prisiminė jaunas vyras.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Nebeliko ristūnų

Laikas bėgo, Krakės keitėsi, mirė žirgų prižiūrėtoja ir trenerė V. Žemaitienė. Krakėse nebeliko ir žirgų. 

„Po trenerės mirties Krakėse nebeliko ristūnų. Tad man beliko žiūrėti vaizdo įrašus, kaip važiuoja kiti važnyčiotojai apie kurios man pasakojo trenerė. 

Jie man buvo autoritetas.

Iki 17 metų vis svajojau važiuoti bent paprastose varžybose. Štai tada ir sutiko mane pamokyti alytiškis važnyčiotojas Irmantas Gramackas. 

Alytuje turėjau savo ilgai lauktą pirmą startą ir likau trečias“, – pasakojo V. Lavickas.

Svajonės pildosi

Svajonės tikrai pildosi. Tai gali patvirtinti V. Lavickas, kurio viso gyvenimo svajonė – turėti žirgą –  išsipildė.

„Galiausiai, kai man buvo devyniolika metų, įsigijau savo pirmąjį žirgą Singlą, kuriuo labai džiaugiuosi. 

Mes su juo esame komanda. Kartu džiaugiamės laimėjimais, mokomės iš klaidų kai pralaimime. Įsimintiniausias mano akimis laimėjimas buvo pernai respublikinėse varžybose, kuriose laimėjome 3-ią vietą. 

Esame laimėję ir pirmų, ir antrų vietų. Ir tai yra ne pabaiga“, – optimistiškai į ateitį žvelgia vadeliotojas.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Planų daug

V. Lavickas dabar priklauso ristūnų žirgų lygai ir kas antrą šeštadienį startuoja varžybose Širvintose. 

„Planuojame startuoti rugsėjo mėnesį Baltijos taurėje Estijoje. Ir, be abejo, laukiame Sartų! 

Labai džiaugiuosi, kad dideles svajones man pagaliau pavyko įgyvendinti. Ir pagaliau pavyko Krakių hipodrome surengti ristūnų varžybas ir dar iškovoti su savo žirgeliu Mero taurę. 

Labai tikiuosi ir vėl svajoju, kad Krakėse atgis hipodromas, kad ir vėl su Kėdainiu rajono gyventojais galėsime džiaugtis ristūnų varžybomis. Kad galėsime išgirsti, kaip vėl dunksi žirgų kanopos“, – šypsojosi krakiškis.

Prisidėjusių daug

Tai, kad Krakėse po daugybės metų vėl įvyko ristūnų varžybos – išties istorinis įvykis, kuriam reikėjo ir daugybės rėmėjų, ir talkininkų. 

Pagrindinis šių varžybų rėmėjas ir palaikytojas, žirgų sporto mylėtojas širvintiškis Rimas Janovskis. Jis įsteigė pagrindinius prizus. 

Žirgų varžybas parėmė Kėdainių vartotojų kooperatyvas ,,Aibė“, verslininkas Nerijus Simanynas, seniūnaitė Lina Gaučienė, Krakių bendruomenės centras, UAB ,,Majai“. 

Savo vardo taurę įsteigė Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis. 

Varžybos vyko Krakių žemės ūkio bendrovei priklausančiame hipodrome. 

Tai, kad Krakėse po daugybės metų vėl įvyko ristūnų varžybos – išties istorinis įvykis, kuriam reikėjo ir daugybės rėmėjų, ir talkininkų. Pagrindinis šių varžybų rėmėjas ir palaikytojas, žirgų sporto mylėtojas širvintiškis Rimas Janovskis.

aut. past.

Varžybų rezultatai

Varžybos Krakių hipodrome sulaukė dviejų dešimčių sportininkų.  

Lenktynėse Krakių bendruomenės cento prizui laimėti pirmasis buvo Vigimantas Perednikas su žirgu Ecky boy, antrasis – Gintaras Radzevičius su žirgu Heraldika, trečiasis – Vygailas Perednikas su žirgu Vikingas. 

Lenktynėse Kėdainių rajono vartotojų kooperatyvo „Aibė“ prizams laimėti pirmasis buvo Gintaras Radzevičius su žirgu Delavaras, antrasis – Irmantas Gramackas su žirgu Favoritas, trečiasis –  Virmantas Lavickas su žirgu Amigo Augustinu.

Lenktynėse Rimo Janovskio Didžiajai taurei laimėti geriausiai pasirodė Antanas Juškėnas su žirgu Power by dream, antroji vieta atiteko Alvydui Banėnui su žirgu J.J. Allin, trečiasis buvo Svajūnas Gumbaravičius su žirgu Asko Superman. 

Rimo Janovskio mažoji taurė atiteko Gintarui Radzevičiui su žirgu Delavaras. Antrąją vietą pelnė Ema Masolkovaitė su žirgu Heraldika, trečiąją – Virmantas Lavickas su žirgu Amigo Augustinu.

Kėdainiu rajono mero taurė atiteko Virmantui Lavickui su žirgu Singlas. Antrąją vietą pelnė Mečislovas Radzevičius su žirgu Ukmergės Lunatikas, trečioji vieta atiteko Benjeminui Jovaišai su žirgu Granatas.

Meras Valentinas Tamulis, pagrindinis šių varžybų rėmėjas ir palaikytojas, žirgų sporto mylėtojas širvintiškis Rimas Janovskis bei krakiškis žirgų mylėtojas Virmantas Lavickas aptarė tolimesnius planus Krakių hipodrome/ D. Kuprijanovo nuotr.

Linksmi vardai

Visus, o ypač vaikus pradžiugino poniukų lenktynės. 

Poniukus vadeliojo jaunosios vadeliotojos. Matyt, kad jos ir vardus poniukams išrinko, nes šie tikrai labai linksmi.

Poniukų lenktynėse pirmoji vieta atiteko Erikai Šarkelytei su poniuku Spirgis, antroji – Urtei Žukauskaitai su poniuku Šokoladas, trečioji – Neringai Šarkelytei su poniuku Fumitas.

1 Komentaras

  • Nuostabiausias renginys per visa Krakiu šventę. Labai džiugu jog atsiranda naujų veidų šiame rajone, kurie būdami tokie jauni surengia tokį renginį, kuris pranoksta Krakių kultūrnamio veikėjus. Virmantai Tu tikras Šaunuolis

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video