Į kompensuojamųjų vaistų sąrašą įtraukti nauji preparatai

 Į kompensuojamųjų vaistų sąrašą įtraukti nauji preparatai

BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

BNS inf.

Nuo vasario gydytojai gali išrašyti penkis naujus kompensuojamuosius vaistus vėžiui, lėtinėms plaučių ligoms, širdies nepakankamumui gydyti, artimiausiu metu bus galima skirti dar tris preparatus. Taip pat kompensuojamos dvi medicinos pagalbos priemonės: kiekvienam pacientui asmeniškai pritaikomas chirurginis instrumentas ir chirurginių siūlų sukabinimo ir kirpimo įrenginys su titaniniais siūlų fiksatoriais, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Kompensuojamųjų vaistų sąrašas praplėstas Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisijai nuo 2024 metų vasario nusprendus įtraukti į jį visus aštuonis Rezerviniame sąraše buvusius preparatus.

Naujiems vaistams kompensuoti papildomai skirta 13,5 mln. eurų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų.

„PSDF biudžetui kasmet augant, į kompensavimo sistemą įtraukiama vis daugiau papildomą naudą pacientų sveikatai sukuriančių vaistų, kurie padeda kovoti su sunkiausiomis ligomis. Aštuoni vaistiniai preparatai, kurie iš Rezervinio sąrašo perkeliami į kompensuojamųjų vaistų sąrašą, leis dar efektyviau gydyti onkologines, plaučių ir širdies ligas“, – pranešims cituojamas viceministras Aurimas Pečkauskas.

Gydytojai jau dabar gali išrašyti pacientams penkis naujus kompensuojamuosius vaistus: apalutamidą prostatos vėžiui, osimertinibą plaučių vėžiui, nintedanibą kitoms lėtinėms fibrozinėms plaučių ligoms, atezolizumabą plaučių vėžiui ir dapaglifloziną širdies nepakankamumui gydyti.

Gydytojai jau dabar gali išrašyti pacientams penkis naujus kompensuojamuosius vaistus: apalutamidą prostatos vėžiui, osimertinibą plaučių vėžiui, nintedanibą kitoms lėtinėms fibrozinėms plaučių ligoms, atezolizumabą plaučių vėžiui ir dapaglifloziną širdies nepakankamumui gydyti.

Artimiausiu metu, kai vaistų gamintojai pasirašys sutartis su Valstybine ligonių kasa dėl PSDF išlaidų šiems vaistiniams preparatams valdymo, į kompensavimo sistemą bus įtraukti dar trys nauji vaistai: cemiplimabas odos plokščiųjų ląstelių karcinomai, olaparibas epiteliniam kiaušidžių, kiaušintakių, pirminiam pilvaplėvės vėžiui bei pembrolizumabas galvos ir kaklo plokščialąstelinei karcinomai gydyti.

Nuo vasario 1 dienos PSDF lėšomis taip pat yra kompensuojamos dvi medicinos pagalbos priemonės: kiekvienam pacientui asmeniškai pritaikomas chirurginis instrumentas, skirtas kaulų onkologinėmis ligomis sergančių pacientų operacijoms atlikti, ir chirurginių siūlų sukabinimo ir kirpimo įrenginys su titaniniais siūlų fiksatoriais, skirtais chirurginiam širdies vožtuvų pažeidimų gydymui.

Gestaciniu diabetu sergančioms nėščiosioms nuo vasario 1 dienos pradėta kompensuoti viena adata insulino švirkštikliui per parą ir padidintas diagnostinių gliukozės juostelių gliukozei nustatyti kiekis iki 150 juostelių per pirmuosius 3 mėnesius po diagnozės nustatymo. Vėliau yra kompensuojama iki 50 juostelių per 3 mėnesius.

2024 metų PSDF biudžete vaistams, medicinos pagalbos priemonėms ir medicinos priemonių nuomai iš viso numatyta 634 mln. eurų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video