Į Kėdainius investuos per 2 mln. eurų

 Į Kėdainius investuos per 2 mln. eurų

Per ketverius metus AB „Panevėžio energija“ ketina investuoti per 2,3 mln. eurų į Kėdainių šilumos tinklų modernizaciją.

Eglė KUKTIENĖ

Per ketverius metus AB „Panevėžio energija“ ketina investuoti per 2,3 mln. eurų į Kėdainių šilumos tinklus. Investicijos orientuotos į šilumos gamybos ir tiekimo vartotojams patikimumą, saugumą, kokybės užtikrinimą, gamybos išlaidų mažinimą ir bendrovės veiklos užtikrinimą.

Kas padaryta?

2013–2018 metų investiciniu laikotarpiu buvo investuota į turto atnaujinimą – remontą, didinantį ilgalaikio materialiojo turto vertę ir ilginantį jo naudingo tarnavimo laiką Kėdainių mieste ir rajone. Tam bendrovė skyrė 68 tūkst. eurų.

Už šiuos pinigus buvo suremontuota 396 metrai šilumos tinklų, kurie lig tol vidutiniškai buvo eksploatuoti 30 metų.

Per ilgus tarnavimo metus tinklai buvo jau susidėvėję, atsirado didelė trūkimų rizika, kuri labai aktuali šaltuoju metų laikotarpiu.

Atliktų darbų metu vietoje esančių senų, susidėvėjusių šilumos tinklų vamzdynų, juos demontavus, buvo įrengiami bekanaliai pramoniniu būdu izoliuoti vamzdžiai.

Suremontuotos ir Šlapaberžės bei Kaplių katilinės.

Petras Diksa: „Kryptinga mūsų politika leidžia užtikrinti mažas šilumos kainas vartotojams.“

Planai

2019–2022 metų bendrovės „Panevėžio energija“ investicijų plane numatoma rekonstruoti dar apie 5 kilometrus šilumos tinklų Kėdainiuose. Po rekonstrukcijos tikimasi sumažinti apie 37 proc. patiriamų šilumos nuostolių.

Kėdainiuose modernizuota daugiausiai šilumos tinklų iš visų mūsų prižiūrimų rajonų

P. Diksa

Vieni peikė, kiti gyrė

Krašto politikai skirtingai vertino Kėdainių rajono savivaldybės, turinčios 14 proc. šios įmonės akcijų, ir „Panevėžio energijos“ bendradarbiavimą.

Kol vieniems politikams užkliuvo mažos 2019 metų „Panevėžio energijos“ investicijos į mūsų rajoną ir maža finansinė parama krašto renginiams ar įmonėms, kiti savo ruožtu gyrė, kad įmonė visada sutinka padėti, prisidėti, o ir dėmesio Kėdainiams skiria pakankamai.

Pats įmonės direktorius Petras Diksa tarybos posėdyje akcentavo, kad nesąžininga spręsti apie indėlį į Kėdainių rajoną pavarčius tik vienų metų ataskaitą, kaip padarė viena tarybos narė.

„Žiūrint tik į vienerius metus, galima padaryti kažkokias klaidingas išvadas, bet paėmus ilgesnį periodą akivaizdu, kad Kėdainiuose modernizuota daugiausiai šilumos tinklų iš visų mūsų prižiūrimų rajonų.

Esame pasiruošę užtikrinti šilumos tiekimą kėdainiečiams, jeigu staiga netikėtai nutrūktų „Lifosos“ šilumos tiekimas.

Su „Lifosa“ pasitarę gavome ir šiokią tokią nuolaidą jų teikiamai atliekamai šilumai.

Patys naudojame beveik 90 proc. biokuro, kuris per praėjusius metus atpigo 20 proc., o tai leidžia ir mums sumažinti šilumos kainas.

2012 metais mes pagal šilumos kainą, skaičiuojant nuo mažiausios iki didžiausios, buvome 19-oje vietoje tarp 50 šilumos tiekėjų, o šiemet esame jau 8-oje vietoje.

Kryptinga mūsų politika leidžia užtikrinti mažas šilumos kainas vartotojams“, – akcentavo P. Diksa.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video