Į ką atsižvelgti renkantis naują čiužinį?

 Į ką atsižvelgti renkantis naują čiužinį?

Specialistai ir ekspertai pabrėžia, kad geras ir kokybiškas miegas yra vienas iš geriausių būdų palaikyti ir pagerinti savo sveikatos būklę, savijautą. Tinkamai miego kokybei daug įtakos turi čiužinys. Nors specialistai tai kartoja dažnai, atrodo, kad žmonės apie tai neretai pamiršta, o įsigiję prastos kokybės čiužinį – nusivilia. Dėl šios priežasties, siekiant, kad nusivylimų būtų kuo mažiau, renkantis naują čiužinį būtina atsižvelgti į kelis, svarbius ir reikšmingus aspektus. Apie tai plačiau pakalbėsime šiame straipsnyje.  

Čiužinio tipas

Norint pasirinkti tinkamą, kokybišką čiužinį, pirmiausia būtina išsirinkti ir tinkamą jo tipą. Jei jau pradėjote čiužinio paieškas, greičiausiai spėjote pamatyti, kad jų yra ne vienas. Kiekvienas iš tipų pasižymi savomis ypatybėmis, privalumais, trūkumais. Ko gero labiausiai visiems pažįstami yra spyruokliniai čiužiniai. Tai klasikinis pasirinkimas, randamas daugelio miegamuosiuose.

Spyruokliniai čiužiniai, kaip ir išduoda pavadinimas, naudoja spyruoklių technologiją, kuri ir suteikia čiužiniui minkštumo, patogumo. Nors yra tikrai minkšti, jie gali skleisti garsus, o taip pat, itin prastai izoliuoja judesius. Kitą vertus, jie nėra itin brangūs, o ir kūnui kvėpuoti leidžia labai efektyviai.

Kitas, ko gero šiomis dienomis dažniausiai pasirenkamas tipas – poroloniniai čiužiniai. Tai spyruoklių neturintys, porolonu užpildyti čiužiniai, kurie efektyviai izoliuoja judesius, puikiai prisitaiko prie kūno formų, net gali palengvinti raumenų įtampą. Dažniausiai, daugiausiai pagyrų sulaukia “Memory” tipo porolonu užpildyti čiužiniai.

Čiužiniai, taip pat, gali būti ir lateksiniai. Tai latekso sluoksniais papildyti modeliai, kurie yra itin minkšti, patvarūs. Tiesa, jie gali būti netinkami tiems, kurie turi alergiją lateksui. Galima rinktis ir hibridinius čiužinius, kurie sujungia poroloninių bei spyruoklinių, o taip pat ir kitų tipų čiužinių privalumus.

Čiužinio kietumas/minkštumas

Naudinga pabrėžti, kad čiužinio tipas visai nenusako jo minkštumo ar kietumo, kadangi, net ir to paties tipo čiužiniai gali būti skirtingo tvirtumo. Na, o tinkamo modelio pasirinkimas visiškai priklauso nuo to, kokius poreikius turite ir kokį miegojimo pagrindą mėgstate. Iš tiesų, čiužinio minkštumo/kietumo priklauso ir nuo naudotojo svorio, dažniausiai naudojamos miego pozos.

Pavyzdžiui, tiems, kurie sveria nedaug ir dažniausiai miega ant šono, puikiai tiks itin minkštas čiužinys. Tuo tarpu, sveriantiems daug bei tiems, kurie dažniausiai miega ant nugaros arba ant pilvo gali prireikti itin kieto čiužinio. Taip yra todėl, kad nuo kietumo/minkštumo, kuriuo pasižymi čiužinys priklausys tai, kaip jis apglėbs ir prisitaikys prie žmogaus kūno formų. Jei jis yra per kietas ar per minkštas, miegas, greičiausiai, nebus labai patogus ir kokybiškas.

Be abejo, šis pasirinkimas priklauso ir nuo to, ar susiduriate su tam tikromis ligomis, sveikatos negalavimais. Pavyzdžiui, tiems, kurie knarkia verta pasirinkti vidutinio kietumo/minkštumo čiužinį, kuris leistų kūnui gulėti natūraliai, nei per daug jį įtempiant, nei per daug atpalaiduojant. 

Čiužinio dydis 

Išsirinkus tinkamą tipą ir tinkamą minkštumą/kietumą, be galo svarbu nepamiršti pasirinkti ir tinkamo čiužinio dydžio. Jis, iš esmės, visiškai priklauso nuo jūsų turimo lovos dydžio. Siekiant, kad miegoti būtų patogu, saugu, o ir lova atrodytų tinkamai, būtina čiužinį rinktis griežtai pagal lovos išmatavimus.

Iš esmės, čiužiniai gali būti įvairiausių dydžių. Galima rinktis tiek standartinių dydžių, tiek specialių, nestandartinių dydžių čiužinius. Dviguliai čiužiniai – 180×200 ar 160×200 cm, vienguliai – 140×200, vaikiški – 90×190, 120×200 cm – kiekvienas tikrai ras sau tinkamiausią modelį. 

Gamintojas 

Galiausiai, pro pirštus nereikėtų praleisti ir čiužinių gamintojo. Labai svarbu, kad gamintojas būtų patikimas, jo gaminiai pasižymėtų ne tik aukšta kokybe, bet ir puikiu kainos bei kokybės santykiu. Prieš renkantis naudinga pasidomėti ir naudotojų patirtimis, peržvelgti vieno ar kito modelio atsiliepimus. Tokiu būdu, lengviau susidarysite nuomone ir galėsite greičiau apsispręsti. Itin didelio susidomėjimo sulaukia Ausinė, Riposo čiužiniai bei daugybės kitų gamintojų gaminiai. 

Jei ieškote naujo čiužinio savo miegamojo lovai, tikime, kad patogiausią ir labiausiai poreikius patenkinantį modelį tikrai rasite Varle.lt svetainėje. Čia ne tik rasite didelį čiužinių asortimentą, bet ir draugiškas kainas, šaunias akcijas. Apsilankykite ir išsirinkite sau tinkamiausią!

1 Komentaras

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video