Į ką atkreipti dėmesį renkantis kokybiškus baldus?

 Į ką atkreipti dėmesį renkantis kokybiškus baldus?

Labai sunkus klausimas – kaip atskirti kokybiškus baldus nuo nekokybiškų. Šiuolaikinės technologijos gali užmaskuoti bet kokius gaminius, todėl visada verta pasinaudoti tiesiog blaiviu protu ir patarimais. Šiandien norime padėti išsirinkti tik kokybiškus baldus. Reiktų aptarti kelis momentus.

Baldų kaina

Yra kelios sritys, kur kokybė ir kaina gali turėti tam tikrų kompromisų. Baldų srityje taisyklė yra absoliutinė – kuo aukštesnė kokybė, tuo didesnė ir kaina. Tiesiog nereikia turėti iliuzijų, kad mediena pinga. Nors tai atsinaujinantis resursas, tačiau medienos gaminiai yra vis brangesni ir brangesni. Mes ne kinai – per parą užaugančių medžių (bambukų) neturime, todėl kokybiškas medinis baldas yra brangus. Tas pats galioja ir vienam iš esminių baldų sudedamųjų dalių – furnitūrai.

Baldų furnitūra

Baldų furnitūra yra visi lankstai, bėgeliai, stalčių dalys, rankenėlės, kojelės ir kiti mechanizmai, kurie iš paprastos plokštės padaro ne dėžutę, o specifines funkcijas atliekantį baldą. Yra didelis skirtumas, iš ko pagaminta furnitūra. Jei iš plastiko, tai jos ilgaamžiškumas iš karto nukenčia. Plastikas nėra tvirtesnis už metalą. Todėl kad ir kaip gamintojai besistengtų, kokybiška baldų furnitūra yra dažniausiai gaminama iš kokybiško metalo lydinio.

Metalo lydinys tikrai negarantuoja kokybės. Reikalinga ir gana rimta mokslinių tyrimų bazė, tikrinanti, kiek realiai baldų furnitūra yra atspari dėvėjimuisi ir intensyviam naudojimui, aplinkos poveikiui. Teorinių skaičiavimų čia nepakanka, todėl laimi tik tos kompanijos, kurios investuoja į naujų metalo lydinių paiešką ir mokslinius tyrimus. Tokia yra “Hettich” kompanija iš Vokietijos. Ne veltui “Hettich” baldų furnitūra yra laikoma viena populiariausių visame pasaulyje. Šios baldų furnitūros galite įsigyti Hetlita.lt

Baldų surinkimo technologija

Baldų surinkimo technologija yra viena iš mistiškiausių sričių. Koks skirtumas, kokiu medsraigčiu suveršime lentynas?.. Pasirodo, viskas labai svarbu. Kad ir kokia kokybiška būtų furnitūra ar MDP plokštė, iš kurios pagaminti baldai, jei tvirtinimo sprendimai bus parinkti nekokybiški, baldas greitai taps labai probleminiu. Paprastas pavyzdys. Jei spintelės durelės bus priveržtos netinkamai, po kelių metų lankstas gali išlaužti plokštę. Viskas tik dėl to, kad buvo pasirinktos netinkamos tvirtinimo detalės.

Patogiausia baldus pirkti jau surinktus, nes gamykloje jie yra testuojami, todėl surinkimo kokybė yra pakankamai gera. Namuose surenkant baldus vis dar girdime posakį „geram meistrui visada detalių atlieka…“. Ironiška, bet taip nutinka nesilaikant montavimo instrukcijų, dėl ko prarandama baldų kokybė.

Čia dar vienas kokybiškų baldų reikalavimas – juos montuoti turi profesionalai – žmonės, tai darantys kiekvieną dieną, mokantys atskirti kokybiškas baldų dalis nuo pusiau kokybiškų ir galintys priimti tam tikrus sprendimus.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video