Į Graikiją! Pažinti, sužinoti, patirti, bendrauti!

 Į Graikiją! Pažinti, sužinoti, patirti, bendrauti!

Asmeninio archyvo nuotr.

Gegužės 16–20 dienomis nuostabiame Karpenissi miestelyje Graikijoje vyko trečiasis tarptautinio Erasmus+ projekto „Gyvenimo įgūdžių ir emocinio intelekto ugdymas“ (T.A.L.E.S.) partnerių iš Bulgarijos, Lietuvos, Rumunijos, Serbijos ir Turkijos susitikimas.

Susitiko su meru

Pirmosios dienos rytą mokinių ir mokytojų delegacijos lankėsi 3-ioje pradinėje mokykloje, kur buvo šiltai sutikti mokytojų ir mokinių. Mokyklos direktorius Dimitris Antoniou šiltai kalbėjo apie dalyvavimą europiniuose projektuose, nes jie atveria naujas galimybes plėtoti ir palaikyti kultūrinį dialogą, daugiausia dėmesio skiriant bendravimui, dalijantis patirtimi ir kuriant naujus inovatyvius veiklos metodus.

Mokiniai surengė ekskursiją: vedžiojo po klases, kiemą ir mokykloje įsikūrusį nedidelį edukacinį muziejų. Teatralizuotame renginyje, kelionėje po projekte dalyvaujančias šalis buvo pakviesti dalyvauti visų šalių mokiniai. Graikų mokiniai ir mokytojai mus džiugino atliekamais graikų šokiais ir dainomis, žavėjomės turtinga graikų tradicija ir komandos kūrybiškumu.

Didelio dėmesio sulaukėme iš miesto mero Nikolaos Souliotis ir regiono gubernatoriaus pavaduotojo Aristid Tassiosu. Buvome mielai sutikti Rotušėje, aptarėme dalyvavimo Erasmus+ programoje svarbą ir naudą dalyviams, o meras paprašė dalyvių tapti Graikijos ambasadoriais užsienyje.

Asmeninio archyvo nuotr.

Keturi seminarai

Partnerių susitikimo metu vyko net keturi seminarai.

Seminare „Klaidos leidžiamos“ visi komandų nariai mokėsi suprasti, kad klaidos yra geriausias būdas mokytis, seminare „Bendraukime“ vyko muzikinės-motorinės bendravimo įgūdžių tobulinimo dirbtuvės.

Seminare mokiniams „Skraidančios knygos“ mokiniai turėjo galimybę prisiliesti prie stebuklingo knygų pasaulio, mokyklos bibliotekoje paveikslėlių ir savo vaizduotės pagalba sukurti ir pristatyti nuotaikingas istorijas, seminare „Ezopo menas“ daugiau sužinoti apie Ezopo mitus. Visų šalių komandos išradingai suvaidino pasakėčias.

Seminare-įgūdžių dirbtuvėse mokytojai sužinojo apie naujoves, kurias šiais mokslo metais taiko Graikijos švietimo sistema.

Asmeninio archyvo nuotr.

Daug sužinojo, išmoko, pamatė ir patyrė

Daug dėmesio skyrėme Karpenissi vietovės ir kultūros pažinimui. Aplankėme Megalo Chorio kaimą, apylinkės kalnų muziejų, istorijos ir kultūros centrą, kur dalyvavome labai įdomiose dailės dirbtuvėse, o taip pat  naudodamiesi virtualia realybe „nėrėme“ į Kremastos ežero dugną, kad aplankytumėme senovinį, nuskendusį vienuolyną.

O paskutinė diena buvo skirta Senovės Graikijos civilizacijos ir Periklio aukso amžiaus stebuklo pažinimui. Vykome ir į Atėnus. Termopiluose aplankėme vietos muziejų, sužinojome apie didvyrį Leonidą ir kokie mūšiai vyko šioje vietovėje. Naujajame Akropolio muziejuje grožėjomės eksponatai, sužinojome jų istoriją. Užkopėme į Šventąją Akropolio uolą, kur dar kartą apkeliavome svarbiausius paminklus: Propilėją, Apteros Nike šventyklą, Erechteioną, Partenoną.

Per šią savaitę daug sužinojome, išmokome, pamatėme ir patyrėme, bet svarbiausia nuoširdžiai bendravome. O išsiskiriame neilgam. Rudenį jau ketvirtasis projekto „Gyvenimo įgūdžių ir emocinio intelekto ugdymas“ (T.A.L.E.S.) partnerių susitikimas įvyks Rumunijoje.

Kėdainių „Ryto“ progimnazijos projekto T.A.L.E.S. komanda

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content