Į COVID-19 galėsime žiūrėti taip pat, kaip į sezoninį gripą

 Į COVID-19 galėsime žiūrėti taip pat, kaip į sezoninį gripą

BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

BNS inf.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pranešė, kad COVID-19 pandemija šiais metais gali stabilizuotis iki tokio lygio, kad kels grėsmę, panašią į gripą. 

PSO pareiškė esanti įsitikinusi, kad 2023-iaisiais galės konstatuoti nepaprastosios padėties pabaigą ir kad vis labiau tiksi, jog pandeminis viruso etapas baigsis. 

Praėjusį savaitgalį suėjo treji metai nuo tada, kai Jungtinių Tautų sveikatos agentūra pirmą kartą situaciją įvardijo kaip pandemiją, nors PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adhanomas Gebrejesusas) primygtinai ragino, jog šalys imtųsi veiksmų dar keliomis savaitėmis anksčiau. 

„Manau, kad artėjame prie tos ribos, kai į COVID-19 galėsime žiūrėti taip pat, kaip į sezoninį gripą, – teigė PSO ekstremaliųjų situacijų direktorius Michaelas Ryanas. – Tai grėsmė sveikatai, virusas, kuris ir toliau žudo. Tačiau tai ir virusas, kuris nesutrikdys mūsų visuomenės ir nesutrikdys mūsų ligoninių sistemų, ir manau, kad tai įvyks šiais metais“.

Jis nurodė, kad šiuo metu pasaulio padėtis yra žymiai geresnė nei bet kurio kitu pandemijos laikotarpiu. 

„Esu įsitikinęs, kad šiais metais galėsime teigti, jog COVID-19 jau nebėra tarptautinio masto ekstremali visuomenės sveikatos situacija“, – pridūrė M. Ryanas. 

2 Komentarai

  • ir kokio b,,,,,,,, cia dar reikia rasyneti

  • Tereikia gerai įgasdinti žmones ir šitaip per 3 metus galima susikrauti milijardus!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video