Hemorojus: dažniausiai daromos klaidos, kurios apsunkina Jūsų būklę

 Hemorojus: dažniausiai daromos klaidos, kurios apsunkina Jūsų būklę

Hemorojus yra išties nemaloni komplikacija, kuri sukelia skausmą, diskomfortą ir net verčia kompleksuoti. Deja, dalis žmonių, patys to nežinodami, komplikuoja savo situaciją. Pažvelkime į dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurios gali pabloginti hemorojumi sergančių žmonių būklę.

Nesituština laiku

Kūno reikalavimas tuštintis neturėtų būti atidėtas. Išskirtinai įprasta klaida, kad asmenys, sergantys hemorojumi, vengia naudotis tualetu, kai atsiranda noras. Nerimas dėl praeinančių judesių, kuriuos lydi skausmas ir kraujavimas, gali priversti žmogų atidėti poreikį, tačiau tai gali būti pats baisiausias dalykas. Atidėjus tuštinimąsi, išmatos tampa sunkesnės ir sunkiau pasišalina. 

Audinių patempimas

Įtempimas atlikti judesius be noro gali sukelti įtampą tiesiosios žarnos ir išangės srityse. Stresas ir didesnis įtempimas tiesiosios žarnos venoms gali pabloginti sunkius ar kraujuojančius hemorojus. Išangės srityje yra padidintas slėgis, kuris tam tikrais atvejais sukelia įtampą, plėtojant ir plečiant subtilius audinius. Reikėtų žinoti apie žarnyno patiriamą įtampą, o laikymas nuo jo tiek, kiek galima pagrįstai tikėtis, būtų veiksmingiausias būdas išvengti būklės pablogėjimo.

Ilgas sėdėjimas tualete

Kuo daugiau laiko praleidžiama tualete, tuo didesnis tuštinimasis. Tualetas turi būti naudojamas griežtai pagal poreikį. Taigi, neužsibūkite sėdėdamas ant klozeto, nes nuo to hemorojus gali pablogėti.

Vengiama valgyti laiku/valgoma per mažai

Kai kurie žmonės yra linkę manyti, kad nesuvalgę didelio maisto kiekio jie galėtų išvengti praeinančių judesių pasikartojimo, tačiau tai gali būti rizikingiausias ir nesveikas būdas atsikratyti hemorojaus simptomų. Kuo ilgesnis tarpas tarp tuštinimosi, tuo sunkiau. Protingi mitybos sprendimai su neįtikėtinais skaidulų šaltiniais yra tinkamas būdas valgyti, kad tuštinimasis būtų sklandus ir paprastas.

Valgoma per daug

Kitas kraštutinumas, nuo kurio kyla hemorojus – valgant didelius maisto kiekius – taip pat gali pasirodyti blogai. Maisto šaltiniai, kuriuose nėra tiek daug skaidulų ir rafinuotesni produktai, gali būti vidurių užkietėjimo priežastis, o tokie maisto šaltiniai nepadidina išmatų. Persivalgymas gali sukelti viduriavimą ir virškinimo sutrikimus – komponentą, kuris pablogina simptomus.

Nepakankamas fizinis aktyvumas

Gėdos ir baimės pojūtis dėl paūmėjimo fizinio darbo metu gali neleisti asmeniui dalyvauti bet kokioje treniruotėje. Mankštos trūkumas gali dar labiau pabloginti hemorojaus simptomus. Tam tikra mankšta, tinkamai parinkti judesiai ir fizinis aktyvumas pagerina būklę ir padeda greičiau, be skausmo, tuštintis.

Neatsargus svarmenų kilnojimas

Aktyvus gyvenimo būdas yra teigiamas žingsnis nuo kurio neatsiranda hemorojus, o žmogus gali mankštintis ir numesti svorio. Vis dėlto, kai kurie pacientai persistengia su svarmenų kilnojimu. Jeigu galvojate apie svarmenis, patartina pasikalbėti apie esamą hemorojaus būklę su sporto klubo treneriu ir visiškai išvengti didelės naštos pakėlimo. Yra tikimybė, kad tai sukels didesnį spaudimą krešuliui (-ams) arba išoriniam hemorojui. Vidutinė treniruotė yra kelias į kūno rengybą, kol pradės nykti ligos simptomai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video