Gyventojų saulės elektrinių įrengimui – dar 30 mln. eurų

 Gyventojų saulės elektrinių įrengimui – dar 30 mln. eurų

BNS nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Nuo ketvirtadienio gyventojai vėl galės teikti paraiškas valstybės kompensacijoms nuosavoms saulės elektrinėms įsirengti ir tapti gaminančiais vartotojais. Tam skirta 29,9 mln. eurų. Tuo metu kvietimą gauti subsidiją nutolusioms saulės elektrinėms planuojama paskelbti artimiausiu metu.

Paraiškas subsidijai nuosavoms saulės elektrinėms bus galima teikti iki rugpjūčio 1 dienos per informacinę sistemą APVIS, pranešė Energetikos ministerija. 

Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad skatindama įsirengti nuosavas saulės elektrines valstybė siekia padėti gyventojams susimažinti elektros ir šildymo sąskaitas. 

Energijos skirstymo operatorės ESO duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra 18,8 tūkst. gaminančių vartotojų (be nutolusių gaminančių vartotojų) – vien šiemet jų padaugėjo daugiau nei 4,5 tūkst. Tikimasi, kad jau kitų metų pabaigoje jų skaičius  padvigubės, o 2030 metais kas trečias namų ūkis elektrą, tikimasi, pasigamintų pats.

Saulės ir vėjo elektrinių bei energijos kaupiklių (baterijų) įrengimui, pasenusių šildymo katilų keitimui į naujos kartos biokuro katilus, šilumos siurblių bei elektromobilių įkrovos stotelių įsirengimui, daugiabučių šilumos punktų renovacijai Energetikos ministerija per 1,5 metų skirs 118,4 mln. eurų iš Europos Sąjungos fondų, o iki 2030 metų – 389 mln. eurų. 

1 Komentaras

  • Saulės Jėgainės – Puiku. Tik kaip įprasta pas mus, pradedama ne nuo
    To galo. Infrastruktūros nėra. Atsiremi į technines sąlygas, kada net pusės leidžiamo galingumo negali iš tinklų gauti. Ir dar reketuoja už savus eurus modernizuoti tinklų įrangą. Nors tam skirti milijonai ES paramos…
    O nutolusiose jėgainėse, nuolat už kažką turi susimokėti. Už priežiūrą, už remontą, už gedimą, už atmosferos reiškinius. Nors ir yra apdrausta.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video