Gyventojų saulės elektrinėms – dar 35 mln. eurų paramos

 Gyventojų saulės elektrinėms – dar 35 mln. eurų paramos

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

rinkosaikste.lt, BNS inf.

Smarkiai pabrangus energijos ištekliams Vyriausybė žada skirti dar 35 mln. eurų europinės paramos gyventojams saulės elektrinėms įsigyti ar įrengti.

„Energetikos ministerija yra paskelbusi priemonę, kuria buvo skirta 5,4 mln. eurų kofinansavimui saulės elektrinių įrengimui. Matant paraiškų bumą, kuris buvo milžiniškas per pastarąjį mėnesį, buvo nuspręsta skirti šiai priemonei papildomai 35 mln. eurų, kad būtų galima atliepti visas paraiškas, kurios šiandien pateiktos“, – sakė finansų ministrė Gintarė Skaistė. 

Metų pradžioje paskelbus 5,4 mln. eurų vertės kvietimą paramai gauti, jam sulaukta per 12 tūkst. paraiškų. Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, tai sprendimas didinti paramą leis gyventojų saulės elektrinių skaičių šiais metais padvigubinti. 

„Paraiškų šiandienai turime beveik 12 tūkst. ir jos toliau auga, skaičiuojame, kad gali pasiekti 20 tūkst., ir papildomi 35 mln. eurų yra dideli pinigai, jie leis saulės elektrinių skaičių jau šiais metais padidinti dvigubai. Turime 250 megavatų, turėsime dar 200“, – spaudos konferencijoje sakė D. Kreivys. – Tai didelis žingsnis tiek Žaliojo kurso link, tiek mažinant kainas, nes atsiperkamumas saulės elektrinių yra labai spartus ir tai kelias mums visiems susimažinti kainas“.

Pasak ministro, bus galima investuoti tiek į nutolusias elektrines, tiek įsirengiant jas ant savo namų stogų. 

„Ir toliau drastiškai auga skaičius vartotojų, įsirengiančių šias elektrines ir šiemet, todėl planuojame, jei prireiks, surasti lėšų ir dar daugiau“, – sakė ministras. 

Bus galima investuoti tiek į nutolusias elektrines, tiek įsirengiant jas ant savo namų stogų. 

Ministras D. Kreivys

D. Kreivys sako, kad staigus atsinaujinančių išteklių augimas skatina peržiūrėti ir teisinę bazę, todėl rengiamas pakeitimų paketas, kuris leistų padvigubinti atsinaujinančios energetikos apimtis Lietuvoje. 

„Teisinė bazė yra beviltiškai pasenusi, tą mes vakar aptarėme ir su prezidentu detaliai, kokie įstatymo pakeitimai turėtų būti.

Energetikos ministerija, pusę metų dirbusi kartu tiek su rinkos dalyviais, tiek su reguliatoriumi ir kitomis interesų grupėmis, rengia šiuo metu paketą pakeitimų, kuris iš esmės leistų padaryti proveržį ir per artimiausius metus daugiau nei dvigubinti atsinaujinančios energetikos kiekį Lietuvoje, – sakė D. Kreivys. – Mūsų ambicijos tikrai didelės – turėti 80 proc. atsinaujinančios energetikos 2030 metais. Tam, kad galėtume pasiekti, turime padėti pamatus dabar. Tiek teisinės bazės keitimas, tiek šie žingsniai 40 mln. apimtyje yra didelis žingsnis į priekį“. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video