Gyventojams nuo lentynų iššlavus valgomąją druską, VMVT daro išimtis

 Gyventojams nuo lentynų iššlavus valgomąją druską, VMVT daro išimtis

VMVT nuotr.

BNS, rinkosaikste.lt inf.

Lietuvoje pastaruoju metu smarkiai išaugus valgomosios druskos pardavimams ir jos trūkstant, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) padarė išimtį ir leido laikinai, vieną mėnesį, vienam prekybos tinklui ją pardavinėti be lietuviško ženklinimo etiketėje.

Pasak tarnybos atstovo Rosvaldo Gorbačiovo, išimtis padaryta prekybos tinklo „Iki“ prašymu, kitų prekybos tinklų prašymų kol kas nesulaukta, tačiau jei jų bus gauta, tarnyba prašymus vertins atskirai.  

„Prekybininkai reaguoja į situaciją, sako, kad rado tiekėjus, gali greitai druską pristatyti, papildyti lentynas, bet jei reikėtų naują pakuotę daryti, tai užtruktų. Mes atsižvelgėme į jų prašymą“, – BNS sakė R. Gorbačiovas. 

Nemaža druskos dalis buvo įsivežama iš skirtingų tiekėjų, taip pat iš Ukrainos, tačiau dabar tiekimas yra sutrikęs.

VMVT direktoriaus pavaduotoja Jurgita Bakasėnienė teigė, kad nepaisant išimties, visa pirkėjui būtina informacija lietuvių kalba turės būti pateikta šalia šio produkto pačioje prekybos vietoje.

„Šiuo atveju, priimdami tokį sprendimą puikiai suprantame dabartinę padėtį ir norime pagelbėti prekybininkams užtikrinti greitesnį deficitu tapusio produkto patekimą į parduotuvių lentynas ir vartotojų poreikių užtikrinimą. Tačiau maisto sauga taip pat privalo būti pasirūpinta, vartotojams svarbiausia informacija apie maisto produktą turi būti prieinama ir aiškiai matoma dar iki jį įsigyjant“, – pranešime sakė ji. 

VMVT taip pat primena parduodantiems druską smulkiesiems prekiautojams ir perpardavinėtojams – prekiauti druska galima tik turint tarnybos leidimą tokiai veiklai. Kitu atveju tai laikoma nelegalia veikla ir identifikavus tokius pardavėjus, jiems bus taikomos sankcijos.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video