Gyventojai prievartos dėl COVID-19 nenori. Prezidentas išgirdo. Ar klausys Seimas?

 Gyventojai prievartos dėl COVID-19 nenori. Prezidentas išgirdo. Ar klausys Seimas?

Sveikatos teisės instituto inf.

Valdantieji pandemiją valdo geležine ranka. Griežtų, prieštaringų nurodymų daugybė, išimčių – taip pat, jos nuolat keičiasi. Veiksmo daug, o rezultato? Ar išeisime iš pandemijos šiuo keliu, kuriam nepritaria pati visuomenė? Ar prezidento veto vis didesnei prievartai prieš gyventojus bus atmestas?

Kai „vaistas“ vienas, pirmaujame pagal perteklines mirtis

Pradžioje visas pasaulis buvo nežinioje, ieškojo sprendimų, mėgino perprasti viruso plitimą ir poveikį. Dabar valstybės taiko skirtingas priemones: vienos (kaip ir siūlo Pasaulio sveikatos organizacija) susitaikė su tuo, kad virusą išnaikinti ar pasiekti populiacijos imunitetą vakcinacijos pagalba yra nerealistiška. Jos dėmesį skiria ne vienai ligai, o visuomenės sveikatai apskritai. Kitos vis dar koncentruojasi tik į vakcinaciją ir bando priversti visus skiepytis bet kokia kaina. Tarp jų – ir Lietuva.

Valdantieji kuria iliuziją, kad viską išspręs skiepai, visuomenei tereikia atiduoti „petį už laisvę“. Tačiau per beveik metus pamatėme, kad nors pasiskiepijo didesnė dalis visuomenės ir pagal šį rodiklį pirmaujame tarp Rytų Europos šalių, pagal ligos plitimą ir perteklines mirtis esame tarp blogiausiai atrodančių šalių pasaulyje.

Vyriausybė pasirinko visuomenę skaldantį kelią – galimybių pasą ir visuomenės segregaciją skiepo pagrindu, – tikindama, kad tai padės suvaldyti virusą, nors tam pagrįsti nėra jokių mokslo duomenų.

Rezultatai rodo, kad sprendimas nepasiteisino. Virusas plinta daugiau nei tuo pačiu metu pernai, kai skiepo apskritai nebuvo. Tikėtina, kad prie to esmingai prisideda pats galimybių pasas, leidžiantis nevaržomus ligą pernešti galinčių pasiskiepijusiųjų kontaktus.

Nepaisant tragiškų rezultatų, Vyriausybė toliau laikosi savo. Pasaulio sveikatos organizacija ir iškiliausių universitetų mokslininkai pripažįsta, kad kolektyvinio imuniteto nuo COVID-19 pasiekti neįmanoma: skiepai iš esmės apsaugo nuo sunkios ligos formos patį pasiskiepijusį, bet ne visuomenę. Nepaisant to, bandoma pasiekti, kad be skiepo negalėtume net dirbti.

Privalomas testavimas – kas turi sumokėti?

Tą liudija skandalingas Seimo sprendimas – privalomas darbuotojų testavimas jų pačių lėšomis. Politikai tai vadina „skatinimu“ skiepytis. O atvirai tariant – siekiu apsunkinti gyvenimą tiems, kurie pasinaudojo savo teise nesiskiepyti.

Prezidentas Gitanas Nausėda vetavo šį įstatymą, sakydamas, kad testavimo ir skiepijimo negalima priešpriešinti vienas kitam. „Tai – kartu veikiančios priemonės, todėl skiepijimas turi būti skatinamas, o testavimo prieinamumas – užtikrintas […] Neapsigaukime ieškodami lengvų, bet nepagrįstų sprendimų. Venkime visuomenę skaldančių, pasitikėjimą valstybe mažinančių praktikų“, – teigė G. Nausėda.

Seimas prezidento veto nepritarė ir mėgina įstatymą priimti iš naujo. Dėl įstatymo turėtų būti balsuojama ketvirtadienį, lapkričio 11 d. Priėmus įstatymą, nepasiskiepiję darbuotojai maždaug kas savaitę turėtų susimokėti keliasdešimt eurų tam, kad galėtų dirbti ir nebūti valstybės išlaikytiniais.

De facto privalomas intervencijas į žmogaus kūną (t. y. skiepus) įtvirtinantis įstatymas galimai prieštarauja Konstitucijoje numatytai teisei į asmens neliečiamumą bei Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimams, tarptautinės Konvencijos dėl žmogaus teisių ir orumo apsaugos biologijos ir medicinos taikymo srityje, Lietuvos Civilinio kodekso, Darbo kodekso, Sveikatos draudimo sistemos įstatymo, Žmonių užkrečiamųjų ligų ir profilaktikos kontrolės įstatymo bei Paciento teisių ir žalos atlyginimo įstatymo nuostatoms. Pastarosiose nurodoma, kad paciento sutikimas sveikatos priežiūros paslaugoms turi būti duodamas laisva valia. 

Dar metų pradžioje Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja priėmė rezoliuciją, kuria valstybės susitarė siekti užtikrinti, kad piliečiai būtų informuoti, jog skiepijimas nėra privalomas, ir kad niekas dėl politinio, socialinio ar kitokio spaudimo nebus verčiamas skiepytis, jeigu to nenori, bei užtikrinti, kad niekas nebus diskriminuojamas, jeigu nebus pasiskiepijęs dėl galimos rizikos savo sveikatai arba dėl to, kad nenori būti paskiepytas.

Už šios rezoliucijos tekstą balsavo ir dabartinės Lietuvos valdžios deleguoti atstovai.

Valdantieji įstatymą priėmė viso to nepaisydami, reikia manyti, iš didelio noro pasiekti kuo didesnius skiepijimo skaičius. 

Visuomenė nepritaria prievartinėms pandemijos valdymo priemonėms

Svarbiausia yra tai, kad prievartinėms pandemijos valdymo priemonėms nepritaria visuomenė.

„Vilmorus“ atlikta gyventojų apklausa parodė kritišką požiūrį į eilę šalyje taikomų ar planuotų taikyti pandemijos valdymo priemonių, kai kuriais klausimais nepritariančių dalis viršija 70 proc. Didesnė dalis apklaustųjų nepritaria:

– galimybių paso įvedimui (nepritaria 54 proc., pritaria 42 proc.),

– vaikų skiepijimui nuo COVID-19 (nepritaria 61 proc., pritaria 24 proc.),

– galimam ligos išmokų nemokėjimui nepasiskiepijusiems asmenims (nepritaria 72 proc., pritaria 15 proc.), jiems taikytiniems ribojimams dirbti (nepritaria 74 proc., pritaria 21 proc.) ar studijuoti (nepritaria 68 proc., pritaria 23 proc.).

65 proc. respondentų teigia, kad su virusu reikėtų išmokti gyventi be perteklinių žmogaus teisių ir laisvių ribojimų, o 21 proc. siūlo taikyti griežtus ribojimus.

Gydytoja prof. dr. Dalia Regina Railaitė atkreipė dėmesį į apklaustųjų pritarimą galimybių pasui. Trečdalis apklaustųjų mano, kad pasiskiepijusieji negali platinti COVID-19.

„Tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl Lietuvoje atvejų skaičius toks didelis ir nuolat auga. Net jei paskiepytieji serga lengviau, virusą jie platina panašiai. Įsitikinę, kad yra saugūs ir nepavojingi kitiems, paskiepyti sergantys asmenys laisvai perduoda virusą savo aplinkoje tiek vakcinuotiems, tiek nevakcinuotiems žmonėms.

Ši klaidinga nuostata gali būti labai svarbi tolesniam COVID-19 plitimui visuomenėje ir ji yra tiesioginė neteisingo visuomenės informavimo pasekmė“, – pabrėžė D. R. Railaitė.

Prievartinės priemonės ne tik prieštarauja Lietuvos įstatymams ir tarptautinės teisės normoms. Joms nepritaria ir dauguma piliečių. Šį ketvirtadienį pamatysime, ar Seimo dauguma pervažiuos buldozeriu per prezidento veto ir visuomenės valią?

16 Komentarai

 • antivakserių teisės institutas yra demagogijas skleidžianti ir neaišku kieno € finansuojama otganizacija, atsakinga už mūsų lengvatikių piliečių mirtis. rinkos aikštė su tokiais dezinformaciniais straipsniais stoja į vieną gretą su demagogais ir neša dalį atsakomybės.
  kad straipsnis neturi autoriaus irgi daug ką pasako.
  p.s. tik keista kad varant tokią politiką, verslininkės krekenavos agrofirmos darbuotojai suskiepyti vieni pirmų mūsų rajone. savo verslo sabotuot kažkaip nėra noro.

  • Teises institutas visas aferas ir machinacijas atskleidzia, kad net Sejoniene zagtelejo ir neturejo ka atsakyti, o bande gudre pabuti, kazkaip dvarsuniai nei tapkinas nei miliute neranda prie ko prikibti prie STI , niekaip neina dvarsuniams sudori ir Vegeles

   • Vat kas turi dėtis žmogaus viduje,kas jis taptų tokiu išgama? Kaip Vladzunė.

 • Oficialiais 21-11-09 duomenimis nuo koronoviruso Lietuvoje viso mirė 6214 žmonių, iš kurių 5840 neskiepytų. Tai sudaro 94%. Vyksta natūrali biologinė atranka, antivakserių kiekis natūraliai mažės. Taip save vadinantys „žmogaus teisių gynėjai“ neturi supratimo, kad esminė žmogaus teisė yra teisė gyventi.

 • Ar bus Blazytes komentaras?

 • Greičiau nudvestu tas senis Koncervų Ožys. Butų didelė šventė visai Lietuvai, gerčiau savaitę ir i darba neičiau iš džiaugsmo. Dvesk susirietes senbezda.

 • Tegul dvesia antivakseriai antivakseriai jobnuti.

  • Na jeigu mane valstybė būtu taip apgavusi, kad du badalai ir laisvas, bet pasirodo ne laisvas, aš tylėčiau iš nesireikščiau viešai. Bet tu matomai per bukas tai suvokti…

 • Jūs juokaujat? Aš negaliu patikėti savo akimis. Sveikatos teisės institutas? Jūs juos cituojat ir kartu save laikote žiniasklaida? 🙂 Ar jūs bent suvokiate,kas per personažai sudaro institutą ir kas jį įkūrė? Net tokią pramoginė laida kaip Ka Ka Du sugebėjo parodyti kas per veikėjai surinkti. Išsijuokti. Jį įkūrė ir finansuoja tie patys, kurie aiškina,kad nuo Covido galima pasveikti vandeniu švęstu arba Covido išvis nėra. Ir jūs cituojate jų tariamas apklausas. Už tokį straipsnį jumis turėtų rimtai susidomėti prokoratūrą.Ir iškelti bylą. Nes jūs prisidedate antivalstybinės, antilietuviškos veiklos. Ir jūs, Rinkos Aikštės rašinėtojai, prisidedate prieš mirčių. Jeigu jus spaudžia, tai išeikit iš darbo, bet turėkit sąžinės prorusiško mėšlo ir melo Lietuvoje nespausdinti. Turėkit sąžinės. Bent kažkokios sąžinės, bent kažkokios pagarbos .

  • Prasiplauk smegenis, nes jau visai lansbergio ir moteriausybes isplautos

 • Norim norim tos prievartos. Sprendimas nesiskiepyti turi turėti pasekmes, kaip būna su kiekvienu suaugusiojo sprendimu nesivadovauti mokslu ar logika.

 • Palaukit kocervų padugnės, užgiedos dar raudonas gaidys pasaulyje, ateis rusas, oj dvėsit jūs ožio pakalikai.

  • i bulbistana, ar putlerlanda, nereiks tau kankintis raudonosios ausros belaukiant, nesulaukiant 😉

 • Perskaiciau kad nuo covid mire 6200 ,o ka jau nuo kitu ligu nemirsta? Nesipykit nors internete ,ateis juodukai arba rusai ,tai bus dar blogiau nei covid .Kiekvieno aasmeniskas reikalas del sveikatos .Serga zmones ZIV ,serga tuberkulioze niekas del to nekalba ,nors irgi uzkreciamos ligos.O del covido gatavi vieni kitus nuzudyti .Dar taip pikti zmones nebuvo ,kaip buvo gripo didelis protrukis irgi zmones mire.

 • niekaip nesuprantu ko pyktis skiepytam su neskiepytu? čia gi kiekvieno pasirinkimas, kaip nuo erkių ar gripo. Savo subinę žiūrėk, jei turi greturinių- klausyk dulkio, jei pasitoki savimi tai žiūrėkis pats. bet kai vaikus pradeda liesti tai čia kaip Ūso istorija darosi.

 • vasara Palangoj bambas trina viens prie kito,juros sventes organizuoja,Zalgirio arenoj vies kitam be kaukiu virusus pucia,tad apie ka cia snekam,tam virusui nebus galo,jei nesilaikysim kaukiu d.t.atstumu it t.t,nepades tie G.P. ,o tik vyksta diskriminacija,susipriesinimas ,prasirgo zmonija Ispaniska gripa,prasirgsim ir corona…..

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video