Gruodis ir sausis – sunkiausias metas ugniagesiams

 Gruodis ir sausis – sunkiausias metas ugniagesiams

Kėdainių rajone 2024 metais kilo 5 proc. mažiau gaisrų (157 atvejai) nei 2023 m./ BNS Tomo Markelevičiaus nuotr.

Nepaisant to, kad skaičiuojama, jog gaisrų skaičius Kėdainiuose yra mažėjantis, vis dėlto pernai nelaimių išvengti nepavyko. Gaisruose pernai žuvo keli kraštiečiai, kai 2023 metais mūsų krašte, nors gaisrų ir buvo daugiau, nei vienas jų nenusinešė žmonių gyvybių. Ugniagesiai primena, kaip svarbu yra turėti dūmų detektorius bei tinkamai prižiūrėti namuose esančias šildymo sistemas.

Lemia neatsargus elgesys

Dažnai nutinka taip, kad mirtinas nelaimes lemia neatsargus žmogaus elgesys. Kai kada paliekama be priežiūros ugnis, kartais rūkoma lovose, kai kuriais atvejais yra netinkamai prižiūrimos krosnys ir židiniai.

„Daugiausiai gaisrų, susijusių su individualiais namais, įvyksta per gruodžio ir sausio mėnesius, – sako Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas. –

2024 m. sausio 8 d. Krakių seniūnijoje gaisro gyvenamajame name metu žuvo du žmonės. Labiausiai tikėtina gaisro priežastis – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimai.

„Daugiausiai gaisrų, susijusių su individualiais namais, įvyksta per gruodžio ir sausio mėnesius“, – sako Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas./ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

2024 m. lapkričio 30 d. Dotnuvos seniūnijoje gaisro metu žuvo vienas žmogus. Labiausiai tikėtina gaisro priežastis – neatsargus rūkymas.

2024 m. gruodžio 10 d. Krakių seniūnijoje gaisro metu gyvenamajame name žuvo vienas žmogus. Labiausiai tikėtina gaisro priežastis – neatsargus žmogaus elgesys.“

Preliminarūs statistiniai duomenys rodo, kad Kėdainių rajone 2024 metais kilo 5 proc. mažiau gaisrų (157 atvejai) nei 2023 m.

Beveik 7 proc. sumažėjo ir gaisrų gyvenamosios paskirties pastatuose. Šie atvejai sudaro net 26 proc. visų kilusių gaisrų.

Po nelaimių stiprina prevenciją

Nors gyventojams nuolat yra primenama, kaip svarbu yra tinkamai rūpintis namuose esančia elektros instaliacija, šildymo sistemomis, nepalikti atviros ugnies be priežiūros, turėti veikiančius dūmų detektorius – ne visada tie raginimai pasiekia visų ausis.

Tiesa, kaimynystėje įvykus nelaimei, aplinkiniai gyventojai paprastai rimčiau ima žiūrėti į tokius gelbėtojų raginimus nenumoti ranka į savo saugumą.

Per visus 2024 metus vykdant prevencines akcijas buvo aplankyti 328 individualūs gyvenamieji namai, 130 butų daugiabučio tipo pastatuose ir 180 gyvenamųjų būstų lankant senyvus, vienišus ar atokiau nuo Kėdainių miesto gyvenančius žmones.

A. Eidimtas

„Po kiekvieno iš šių įvykių ypatingai buvo sustiprinta gaisrų prevencija, lankomasi pas to miestelio ar kaimo aplinkinius gyventojus.

Akcentuojami priešgaisrinių saugos taisyklių reikalavimai ir teikiami patarimai, kaip saugiai eksploatuoti šildymo įrenginius.

Per visus 2024 metus vykdant prevencines akcijas buvo aplankyti 328 individualūs gyvenamieji namai, 130 butų daugiabučio tipo pastatuose ir 180 gyvenamųjų būstų lankant senyvus, vienišus ar atokiau nuo Kėdainių miesto gyvenančius žmones“, – sakė A. Eidimtas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content