Gražiai ir prasmingai Dotnuva minėjo 650-ąjį gimtadienį! (FOTOGALERIJA)

 Gražiai ir prasmingai Dotnuva minėjo 650-ąjį gimtadienį! (FOTOGALERIJA)

Rugpjūčio 18–21 dienomis sukanka 650 metų kai kurioms Kėdainių krašto žemėms. Tarp jų – ir Dotnuvai./Rūtos Švedienės nuotr.

Rūta ŠVEDIENĖ

Dotnuvos krašte 2022-aisiais gausu jubiliejinių datų, iš kurių susipina ir apylinkės istorija. Sukanka 650 metų, kai pirmą kartą (1372 m.) istorijos šaltiniuose paminėtas Dotnuvos vardas (Datinen) bei kitos Dotnuvos apylinkių vietos. Akademijos kultūros centras kartu su Dotnuvos seniūnija pasiryžo priminti ir padėti puoselėti istorinę ir kultūrinę regiono atmintį, bendrai veiklai sutelkė Dotnuvos seniūnijose veikiančias institucijas, organizacijas.

Dotnuvos 650-asis gimtadienis minėtas liepos 6-ą dieną, Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dieną. 

Netrūko rimtų ir pramoginių, kultūrinių bei sportinių, edukacinių ir muzikinių veiklų tiek mažiems, tiek dideliems, visokių norų, skonio, požiūrio žmonėms. Dotnuvos heraldikos pristatymas, pašventinimas mišių metu, dotnuvių geneologinio medžio pristatymas, bėgimas „650 metrų per jubiliejinę Dotnuvą“,  paroda „Dotnuva ir Akademija − tarp praeities ir šiandienos“, Dotnuvos bendruomenės, žvejų klubo „Dotnuvos lynas“, ūkininko Petro Vaitelio vaišės, dūkimas su klounu LULU, šokinėjimas ant batutų, apsipirkimas mugėje, edukaciniai užsiėmimai, liaudies muzikos, roko, pučiamųjų orkestro, gyvo garso grupės koncertai, Kėdainių krašto literatų eilės, liaudies ir pramoginiai šokiai, galiausiai pirotechnikos šou. Kitaip tariant, visą dieną ir vakarą iš visos širdies švęstas Dotnuvos 650 m. jubiliejus! O šventė baigėsi Tautiškos giesmės giedojimu.

Beje, tai dar ne viskas. Kitas renginys vyks rugpjūčio 19 dieną Dotnuvos dvare. Bus teatralizuotas pasirodymas „Dotnuvos dvare šiandien šventė. Ponas Jonas Mlečka atvyko“. Taip bus minima kita data − 450 metų sukaktis, kai 1572-aisiais privilegija leista prie Dotnuvos dvaro įsteigti Dotnuvos miestelį.

Pagrindinė šventinių renginių organizatorė, projektų vadovė,  Akademijos kultūros centro direktorė Žydronė Smulskienė sakė: „Aš noriu labai pasidžiaugti žmonėmis, kurie atsišaukė į mūsų kvietimą bendrystei, susitelkimui, norui kurti savo krašto identitetą, puoselėti ir skleisti savo krašto istoriją, faktus, viešinti žmones, paminėti šitas datas turiningai, prasmingai, gražiai. Dar įsitikinau, kad kai žmogus kažką daro, turi gerą idėją, visada atsiranda pagalbininkų, kurie tavo idėją gali paversti kūnu. Ačiū visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo, ypač Dotnuvos seniūnui Modestui Tvaravičiui, kraštotyrininkui Rytui Tamašauskui, Dotnuvos bendruomenės pirmininkui Andriui Balandžiui, Jonui Balandžiui, Marijai Burneikinei, kurie daugiausia prisidėjo prie Dotnuvos herbo kūrimo. Taip pat dėkoju šventės dalyviams ir rėmėjams, visiems atėjusiems į šventę ir kviečiu rugpjūčio 19 dieną į Dotnuvos dvare vyksiantį renginį“.

Rugpjūčio 19 dienos renginio  Žydronės Smulskienės parašytas projektas  vadinasi „Atgimusios Dotnuvos dvaro istorijos. Jį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Kėdainių rajono savivaldybės administracija. 

O liepos 6 dienos šventės pagrindiniai rėmėjai yra ūkininkai Vidmantas Kvedaras, Rolandas Liutkevičius, Saulius Dambrauskas, Nerijus Draudvila, Petras Vaitelis, Tomas Urbonavičius, UAB „Dotnuva Baltic“, ŽŪB „Padėjėjas“, Vaido Kaupelio ŪŪ, autoserviso centras Akademijoje, MB „Padangos Akademijoje“, žvejų klubas „Dotnuvėlės lynas“, Tomas Daškevičius, Šlapaberžės konditerija, kavinė „Puodynė“ Krakėse, Gražinos Špokienės įmonė, spaustuvė „Spaudvita“, parduotuvė „Sibena“, Algimantas Čemalonskas, Sandros Sinickienės ūkis iš Mantviliškio, Elvyra Kiselienė, Violeta Giknienė ir kt. 

16 Komentarai

 • Ačiū už nuotraukas, bet Švedienės tekstas prastokas, atrodo, programa nurašyta ir tiek. Raicevičienė įdomiau ir išsamiau pateikė. Atsiprašau, Rūta, bet patingėjai paribėti

  • Rūta prifotkino gerokai daugiau, viskas atsispindi nuotraukose. O Raicevičienė pabuvo 15 minučių ir blynus tik pafotkino

   • Kėdainių rajono savivaldybė šiuo klausimu inicijuos tarnybinį patikrinimą.

 • Labai graziai papuostas miestelis,Sandros Sinickienes deka .Zmogus atsidaves savo darbui sukomponavo lb grazius vazonus .

 • Labai informatyvios nuotraukos

 • LABAI prasminga šventė buvo. Ir jaunam, ir senam. Ačiū organizatoriams, ypač Žydronei ir seniūnui

 • Labai keista, kad tiek Rūta, tiek Asta, turėdamos po pilną darbo etatą dar uždarbiauja ir vietos laikraščiuose. Ar algos mažos, ar darbo metu nėra ką veikti, kad straipsnius imatės rašinėti?

  • Gal tai tiesiog žmonių hobis, ką nori, tą daro po darbo. Kas prie tv smukso, kas pletkus varinėja, kas rašo ir fotkina

   • Kas kasdien tuos pačius komentarus rašinėja:) O kas tiesiog dirba ir dzin tie komentarai ir nuomonės:)

 • Labai įdomi ir graži šventė buvo. Ačiū 😊

 • Ačiū Žydronei, Kunigui Gražvydui ir seniūnui, bei bendruomenės pirmininkui.

 • Gaila, kad niekur nepaminėta Akademijos KC Dotnuvos skyriaus vadovė Danguolė Špokienė. Ji taipogi daug prisidėjo prie šventės reikalų. Atsidavimas matėsi ir šventės metu. Nuoširdus ačiū jai. Dažnai pastangos lieka neįvertintos, bet svarbu,kad žmonės pastebi. Nemenkinkim vieni kitų,kiekvienas stiangiasi savaip. P.S šventė nesibaigė Tautiškos giesmės giedojimu,kaip rašoma straipsnyje.

  • Straipsnyje paminėti žmonės, kurie kūrė herbą visuomeniniais pagrindais. Be atlyginimo. O tamsta už tą darbą gavo atlyginimą. Tai jos darbas ir pareiga. Ir straipsnyje nesimato menkinimo žmonių, apie ką jūs čia?

   • O tamsta turbut negavot atlyginimo,kad gylinatės į tokius dalykus. Straipsnis nesusijęs su menkinimu.Jeigu esat tikra Dotnuvė tai turėtumėt žinoti kaip vyko pasiruošimas šventei. Bet kaip sakoma lai lieka už kadro.

 • Šiaip tai galėtų p. Asta su p. Rūta duoti jaunimui užsidirbt. Juk jūs turite tiesioginius darbus? Negi jums dar ir dar mažai? Na, duokite užsidirbti jauniems, tik studijas baigusiems ar dar besimokantiems. Kodėl viskas tik jums?

 • Mieli dotnuviai, šventė praėjo. Buvo prasminga, gražu, jautru, iškilminga ir svarbu. Tad Ačiū verti visi, kurie kūrėme šventę. Sunku pamatuoti, koks kieno indėlis svarbesnis ar reikalingesnis. Vienas lauke – ne karys. Tik bendrai surėmę pečius galime kurti gražesnę savo aplinką, kurioje gyvename ir dirbame. Juk visa tai darome dėl savęs. Dar kartą Ačiū sakau VISIEMS, kurie buvote kartu kurdami Dotnuvos 650 metų jubiliejaus šventę.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video