GMP brigadų vairuotojai turės būti įgiję paramediko kvalifikaciją

 GMP brigadų vairuotojai turės būti įgiję paramediko kvalifikaciją

BNS nuotr.

BNS inf.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) inicijuoja reikalavimą iki 2026 metų sausio 1 dienos įgyti paramediko kvalifikaciją Greitosios medicinos pagalbos (GMP) vairuotojams, kurie šiuo metu jos neturi.

Anot ministerijos, tai padės sustiprinti GMP brigadas ir padidinti paramediko profesijos prestižą. Šiuo metu į iškvietimus vykstančias GMP brigadas sudaro du sveikatos priežiūros specialistai ir paramedikas arba vairuotojas.

„Vairuotojų įgyta paramediko kvalifikacija leis komandoje su asmens sveikatos priežiūros specialistais įvertinti paciento būklę, teikti būtinąją medicinos pagalbą kasdienėse ir ekstremaliose situacijose, taikyti prevencines medicinos priemones, atlikti saugius kėlimo ir transportavimo veiksmus“, – sako SAM Asmens sveikatos departamento Pirminės sveikatos priežiūros, odontologijos ir medicininės reabilitacijos skyriaus patarėja Viktorija Buzytė.

Pasak SAM, skubiosios medicinos pagalbos profesinio bakalauro studijų programą Lietuvoje teikia trys aukštosios mokyklos – Kauno kolegija (studijos anglų k.), Šv. Ignaco Lojolos kolegija ir Panevėžio kolegija.

Paramediko profesinio mokymo programą teikia ugdymo institucijos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Utenoje ir Zarasuose.

Vidurinį išsilavinimą įgijusiems asmenims profesinio mokymo programa trunka dvejus metus, o įgijusiems vieną ar daugiau kvalifikacijų – 1,5 metų.

Ją baigusieji geba vertinti žmogaus kūno anatomiją, fiziologiją, teikti pirmąją pagalbą, atlikti pradinį nukentėjusiojo gaivinimą. Taip pat teikti pagalbą ekstremalių situacijų metu.

Siekiantiems tapti paramedikais sudaromos galimybės derinti mokslus su darbu.

2 Komentarai

  • Aha,pasijuokit dabar iš mano įsigytos antros specialybės.Kaip matom ,jau ir vairuotojams reiks du metus Zarasuose kalti žmogaus anatomiją ir fiziologiją.Nenusiminkit jei dulkintuvas nurodys dar ir anatomo- patologo šalutinę įsigyti.

  • Pareina galas žmonėms – mokytojų nereikia pederastai mokys vaikus, medikų nereikia gydys slaugės ir vairuotojai ir t.t.
    Tai kam tada universitetai? Ir jų nereikia!
    Sugrįžtam į akmens amžių arba tampam jankių ir vakarų pederastų vergais?
    Pradžia yra – garbinam šliaužiodami ir bučiuodami ukronacistų vėliavą – ir kas toliau?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video