Gimstamumas Kėdainiuose – katastrofiškas, rajonas nyksta akyse

 Gimstamumas Kėdainiuose – katastrofiškas, rajonas nyksta akyse

Kėdainių rajonas sensta ir nyksta akyse – šiais metais naujagimių gimstamumo skaičiai čia jau yra katastrofiški./BNS Mariaus Vizbaro nuotr.

Už sveikatą atsakingas politikas kaltina neproduktyvias moteris…

Kėdainių rajonas sensta ir nyksta akyse – šiais metais naujagimių gimstamumo skaičiai čia jau yra katastrofiški. Vien tik vasario ir balandžio mėnesiais gimusių vaikų skaičius nesiekė nė po 20. Galima tik įsivaizduoti, kas bus, kai šie vaikai sulauks mokyklinio amžiaus – kiek mokyklų teks uždarinėti, nes tiesiog nebus kam jose mokytis. Galima tik spėlioti, kiek tuomet sumažės Kėdainių rajono gyventojų skaičius. O štai už rajono sveikatos politikos formavimą atsakingas rajono tarybos Sveiktos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Jonas Talmantas dėl tokios situacijos kaltina neproduktyvias Kėdainių rajono moteris bei buvusį Kėdainių ligoninės akušerijos-ginekologijos skyrių. Tuo metu rajono meras Valentinas Tamulis didelės bėdos dėl nykstančio rajono nemato ir džiaugiasi Kėdainiuose gyvenančiomis produktyviomis savo dukromis ir net penkiais jų pagimdytais vaikais – savo anūkais. Rajono valdžia sakosi esanti bejėgė pakeisti susiklosčiusią situaciją. Tuo tarpu kėdainietis Seimo narys Viktoras Fiodorovas beda pirštu į problemas ir įvardija darbus, kuriuos būtina atlikti, norint padidinti gimstančių vaikų skaičių Kėdainių rajone.

Kraupiai atrodanti statistika

Seimo narys Viktoras Fiodorovas: „Turime galvoti, kaip pritraukti į Kėdainius gyventi jaunas šeimas. Kol kas šioje vietoje padaryta labai mažai. Taip, statosi viena kita įmonė, gamykla, bet reikia padaryti viską, kad pas mus žmonės atvažiuotų ne tik dirbti, bet ir gyventi. Kėdainiai kol kas padarė ne viską“./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

„Galbūt taip yra tik pas mus, nes nežinau, kaip yra kituose rajonuose. Tačiau žiūrint į skaičius ir lyginant su 2022 metais, pas mus anksčiau nebūdavo tokių mėnesių, kad būtų gimę mažiau nei 20 vaikų, vis tiek būdavo daugiau kaip dvidešimt, pavyzdžiui, kovą – 29, liepą – 28, lapkritį ir gruodį – atitinkamai 29 ir 24, – statistiką analizavo Kėdainių rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėja Gaiva Petrauskienė. – O šiais metais vasarį – 19, balandį – tik 13.

Kai praėjo trys keturi mėnesiai metų pradžioje, man jau buvo šokas, kad registruojame labai mažai vaikų. Taigi lyginant su ankstesniais metais, tikrai labai mažai vaikų gimė. Šiandien skirtumas yra net 54 vaikai. Kaip Kėdainių rajonui tai yra tikrai labai didelis skaičius.

Pavyzdžiui, pernai (388) ir užpernai (390) gimimų skaičiai buvo labai panašūs, o šiemet, jeigu sieksime 300, tai bus labai gerai.“

Vilnius mums parodys, kaip reikia gyventi.

V. Fiodorovas

Realią statistiką išpučia gyvenantys užsienyje

Anot pašnekovės, šie statistiniai skaičiai yra bendrai sudėjus tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje gimusius vaikus: „Jeigu atimtume dar ir užsienyje gimusių vaikų skaičių, kurie Kėdainių rajono savivaldybėje yra įtraukti į apskaitą tik tam, kad gautų pilietybę, asmens dokumentą, realiai čia gimusių ir gyvenančių vaikų būtų dar mažiau.

Pavyzdžiui, jeigu rugpjūtį registruotas 31 vaikas, o 6 iš jų yra gimę užsienyje, tai tik 25 vaikai yra mūsų vietiniai vaikai.

Balandis atrodo dar prasčiau: iš bendro 13 gimimų skaičiaus atimkime 4 gimusius užsienyje ir lieka tik 9 Kėdainiuose gimę vaikai“.

Kodėl mažėja gimstamumas, nežino

Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis džiaugiasi turintis penkis anūkus, tačiau, kaip padidinti rajono gyventojų skaičių ir paskatinti gimstamumą, nežino./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Priežasčių, kodėl 2023 metais taip drastiškai sumažėjo gimstančių vaikų skaičius Kėdainių rajone, G. Petrauskienė sako nežinanti ir net nenutuokianti, kodėl taip galėtų būti. Kaip vieną iš gimimų mažėjimo priežasčių, ji neatmeta ir galimos karo įtakos.

„Dar viena iš priežasčių galbūt galėtų būti, kad tėveliai savo vaikučius registruoja kur nors kitur. Nors kalbėjau su Jonava, tačiau jie sako, kad pas juos padidėjusio gimusių vaikų registracijos skaičiaus nėra, taip pat nėra ir tendencijos, kad kėdainiečiai registruoja savo vaikus Jonavoje. Pačių gimimų Jonavoje taip, yra daugiau, bet, kai paklausiau, ar būtent iš Kėdainių, tai negalėjo atsakyti“, – kalbėjo pašnekovė.

Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis kaip vieną iš mažėjančio gimstamumo priežastį įvardijo bendrą situaciją Lietuvoje ir pasaulyje.

„Gimstamumas Kėdainiuose mažėja, tačiau tokios pat tendencijos matomos ir kituose šalies rajonuose. Turbūt jaunų šeimų atstovų reikėtų klausti, kodėl jie augina mažiau vaikų.

Mano žiniomis, tam įtakos turi saugumo ir ekonominio stabilumo klausimai. Čia matome ir karo Ukrainoje aidų pasekmes.

O kalbant apie ekonominį stabilumą, nuolat girdime nepalankias prognozes ateičiai, palūkanų augimas daugelį gąsdina. Dabar jaunimas neretais atvejais pirmiausia nori susitvarkyti gyvenimą: įgyti išsilavinimą, įsigyti būstą, siekia karjeros, o šeiminius reikalus atideda ateičiai“, – savo nuomonę dėstė meras.

Savivaldybė neturi galimybių pagerinti gimstamumo, nes visi jau netoli pensinio amžiaus, tai iš kur ji gali turėti? Aš manau, kad produktyvūs ir vyrai, ir moterys turi vaikus gimdyti.

J. Talmantas

Kaltina akušerijos-ginekologijos skyrių, kurio jau seniai nėra

Rajono tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas Jonas Talmantas atsakymą, kodėl Kėdainių rajone drastiškai sumažėjo gimstamumas, regis, turi kiek kitokį: „Aš manyčiau, kad čia yra ir akušerinio ir ginekologinio skyriaus įtaka. Jeigu paskaitytumėte prieš metus ir dar anksčiau publikuotus komentarus, kurių skaitydavau labai daug, tai daugelis moterų, gal 30 proc., išvažiuodavo [gimdyti] į Kauną, dalis – į Jonavą.

Jeigu išsikviesdavo greitąją pagalbą, veždavo į Jonavą, o jeigu pačios rinkdavosi, daugiausia būdavo Kaune. Jeigu paskaitytumėt komentarus, moterys parašydavo, dėl ko negimdydavo Kėdainiuose. Akušerijos ir ginekologijos skyrius ar administracija turėjo daryti išvadas ir sudaryti tokias sąlygas, kad būtų panašios, kaip Kaune ar Jonavoje. Tada jos nebūtų išvažiavusios“.

Manydama, kad pašnekovas netiksliai suprato klausimą, „Rinkos aikštės“ žurnalistė jį pakartojo dar kartą: „Juk nesvarbu, kur moteris gimdo, vis tiek grįžta į Kėdainius ir vaikutį registruoja kaip tos savivaldybės gyventoją. Tad ar tam turi įtakos akušerijos ir ginekologijos skyrius ir jo aptarnavimo kokybė?“.

Į patikslintą klausimą pašnekovas atsakė: „O išvada kokia? Peršasi tokia išvada, kad produktyvių moterų Kėdainiuose mažėja.

Galbūt prieš 18–20 metų gimė mažiau mergaičių, dėl to dabar visa tai atsiliepia. Taigi, čia reikia žiūrėti ne vienų metų visumą, o reikia žiūrėti atgal. Reiškia, tada buvo mažesnis dabartinių produktyvių moterų, kurios dabar gimdo, gimstamumas ar apskritai gimstamumas buvo mažesnis“.

Rajono tarybos narys Jonas Talmantas mano, kad jei būtų skirtas papildomas krepšelis vaiko priežiūrai arba pašalpa gimus vaikui, gal vienas kitas ir susigundytų turėti daugiau vaikučių./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Padėtų pašalpų padidinimas

Paklaustas, kokių priemonių turėtų būti imtasi, kad gimstamumas Kėdainių rajone bent jau atsistatytų ir sugrįžtų į ankstesnius metus, J. Talmantas svarstė, kad labiausiai padėtų padidintos pašalpos.

„Aišku, tai nėra pagrindinis dalykas, kuris motyvuoja, bet ir ne paskutinis. Vis dėlto vaiko priežiūros atostogų pašalpos yra per mažos žinant dabartinį pragyvenimo lygį. Viskas pabrango, o pašalpos kyla minimaliai arba Vyriausybė tai sprendžia tik žodžiais, bet nepriima tam įstatymų. Taigi žmonės mato, kad negali turėti daugiau vaikų arba sudėtinga išlaikyti tuos, kuriuos turi, todėl apsisprendžia turėti tik vieną vaiką. Pažiūrėkime, kad du arba tris jau retai kas ir turi“, – kalbėjo Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkas.

Peršasi tokia išvada, kad produktyvių moterų Kėdainiuose mažėja.

J. Talmantas

„Produktyvūs ir vyrai, ir moterys turi vaikus gimdyti“

Pasidomėjus, ar savivaldybė šiuo atveju turi kokių nors svertų, galimybių pagerinti gimstamumą Kėdainių rajone, J. Talmantas sakė: „Ne, savivaldybė neturi galimybių pagerinti gimstamumo, nes visi jau netoli pensinio amžiaus, tai iš kur ji gali turėti?

Aš manau, kad produktyvūs ir vyrai, ir moterys turi vaikus gimdyti.

Administracija nelabai ką gali pakeisti.

Aišku, jeigu skirtų papildomą krepšelį vaiko priežiūrai arba pašalpą gimus vaikui, gal vienas kitas ir susigundytų turėti daugiau vaikučių“.

Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėja Gaiva Petrauskienė: „Jeigu atimtume dar ir užsienyje gimusių vaikų skaičių, jų būtų dar mažiau. Pvz., jeigu rugpjūtį registruotas 31 vaikas, o 6 iš jų yra gimę užsienyje, tai tik 25 vaikai yra mūsų vietiniai vaikai. Balandis atrodo dar prasčiau: iš bendro 13 skaičiaus atimkime 4 gimusius užsienyje ir lieka tik 9 Kėdainiuose gimę vaikai“./A. Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Meras džiaugiasi tik savo anūkais

V. Tamulis taip pat kratosi atsakomybės ir tikina, jog padidinti rajone gimstančių vaikų skaičių –ne savivaldybės galioms. Tačiau pasidžiaugė asmenine laime.

„Savivaldybė šiuo atveju nelabai turi galių pakeisti situaciją. Tam labiau reikia sprendimų visos šalies mastu. Tačiau į Kėdainius atvykstantys jauni žmonės giria mūsų kraštą kaip saugų, kompaktišką, patogų. Čia kuriamos naujos darbo vietos, gera švietimo sistema. Girdžiu atsiliepimų, kad Kėdainiai geras ir patogus gyventi miestas, – pagyrų sau nestokojo rajono vadovas. – O pabaigai galiu tik pasidžiaugti, kad mano dukros gyvena Kėdainiuose ir augina tikrai nuostabius vaikučius. Aš – penkių anūkų senelis.“

Jeigu atimtume dar ir užsienyje gimusių vaikų skaičių, kurie Kėdainių rajono savivaldybėje yra įtraukti į apskaitą tik tam, kad gautų pilietybę, asmens dokumentą, realiai čia gimusių ir gyvenančių vaikų būtų dar mažiau.

G. Petrauskienė

Pateikė Kazlų Rūdos pavyzdį

Vis tik kėdainietis Seimo narys Viktoras Fiodorovas yra įsitikinęs, kad būtent dabartinės rajono valdžios neveiklumas ir privedė prie tokios situacijos, kai gimstamumas Kėdainiuose drastiškai sumažėjo.

„Turime galvoti, kaip pritraukti į Kėdainius gyventi jaunas šeimas. Kol kas šioje vietoje padaryta labai mažai. Taip, statosi viena kita įmonė, gamykla, bet reikia padaryti viską, kad pas mus žmonės atvažiuotų ne tik dirbti, bet ir gyventi. Kėdainiai kol kas padarė ne viską, kad ir kalbant apie ligoninės išsaugojimą, pakovojimą dėl švietimo, infrastruktūrą“, – kalbėjo kėdainietis.

Anot jo, reikia atlikti išsamią analizę, įvardinti problematiškiausias vietas ir kryptingai veikti.

„Kaip, pavyzdžiui, Kazlų Rūda. Jie anksčiau skaičiuodavo, kad mokinių čia yra kur kas mažiau negu dabar, bet matydami, kad žmonės nesikelia pas juos gyventi, nes, tarkim, darželiuose nėra vietų, išsprendė šią problemą. Tada padaugėjo vaikų, mokinių, pagausėjo gyventojų“, – pavyzdį, kaip reikia spręsti gimstamumo ir gyventojų pritraukimo problemas, pateikė Seimo narys.

Kada Kėdainiuose situacija gali pasikeisti? Tada, kai politikai supras, kad temos yra ne vien tik gatvių valymas, medžių genėjimas, tarpusavio santykių aiškinimasis – tiesiog reikia pradėti dirbti savo darbą ir platesnio požiūrio.

V. Fiodorovas

Kėdainiuose trūksta būsto, pramogų, infrastruktūros

Kalbėdamas apie tai, kaip problemos sprendžiamos mūsų rajone, V. Fiodorovas apgailestavo dėl aplaidaus politikų požiūrio į jas.

„Kalbant apie infrastruktūrą, viskas bus kaip bus – ligoninės, mokyklos, keliai, tiltai – Vilnius mums parodys, kaip reikia gyventi. Toks požiūris ir judėjimas niekada nepriveda prie gyventojų auginimo. Dėl to visos politinės partijos šioje vietoje turi padirbėti“, – įsitikinęs pašnekovas.

Jis taip pat pabrėžė, kad viena iš problemų yra ta, kad naujo būsto pasiūla visiškai neatitinka tų žmonių, kurie ieško, kur gyventi, poreikių.

„Kad ir kalbant apie būsto nuomą. Kainos Kėdainiuose nedaug skiriasi nuo Kauno. Tad jeigu žmonės planuoja, kur gyventi, tada pradeda galvoti, kad gal geriau verta rinktis Kauną, bet važiuoti dirbti į Kėdainius, gauti atlyginimą Kėdainiuose ir jį išvežti į Kauną. Nes, pavyzdžiui, paslaugų, ypač laisvalaikio, pasiūlymai Kėdainiuose yra skurdūs. Turime daug prekybos centrų, bet neturime tai, kas leistų žmonėms planuoti savo laisvalaikį Kėdainiuose.

Taigi, kai matai, kokia yra paslaugų, būsto, medicininių paslaugų, švietimo ir kt. pasiūla, natūralu, kad gyvenimą planuojiesi, kur visa tai yra geriau, – aiškino V. Fiodorovas. – Aš manau, kad nenormalu sėdėti, laukti ir paleisti šitą procesą likimo valiai. Turime padirbėti, pasidaryti normalią analizę ir judėti į priekį.“

Paklaustas, kada, jo nuomone, situacija galėtų keistis į gera, pašnekovas sakė: „Kai atsiras Kėdainių politikų klausimas ne apie tai, kur ir kaip Kėdainiai gali plėstis, o kuo gali plėstis, t. y. žmonėmis, kaip pagerinti jiems gyvenimo sąlygas ir kad žmonės norėtų čia grįžti (nes nuo 2000 metų mes praradome trečdalį rajono), manau, tada situacija gali keistis. O kada tai gali atsirasti? Tada, kai politikai supras, kad temos yra ne vien tik gatvių valymas, medžių genėjimas, tarpusavio santykių aiškinimasis – tiesiog reikia pradėti dirbti savo darbą ir platesnio požiūrio“.

29 Komentarai

 • pasakė Fiodorovas. Tuoj Blinkevičiūtę pralenks tuščiom kalbom. Neturėjo strategijos per rinkimus, neturi ir dabar. Darbo partija su jo žmonele Kėdainių rajoną valdančios koalicijose buvo daug metų, bet stebuklo kažkodėl nepadarė.

  • Bynas sutvarkys gimstamuma! issitrauks savo disliuna ir kaip mat prades pensininkes pereti vaikus!

  • Nustok krasauskiene

 • Tai gyvas vaikščiojantis anekdotas,kuris prapylęs mero rinkimuose tik dantis pakabint ant oponentų ir tesugeba.Dėl gimstamumo ne tik rajone,bet ir visoje Lietuvoje dabartinė valdžiukė nemato savo kaltės ir, matai ,čia karo Ukrainoje padarinys,o ne jų bukalauriškas vadovavimas ,ne stengimasis kuo labiau įtikt savo ,,kolegoms“platinant elgebeteškinę politiką ir narkotikus?Ne Lietuva ir jos gyvybiniai interesai rūpi konservatoriams,o kaip kuo šauniau sušokt hip hopą pagal briukselinę muziką.O apie Talmantą ir jo zootechninius pamąstymus apie moterų produktyvumą išvis patylėsiu.

  • Nyksta ne Kėdainių rajonas, nyksta Lietuva. Gimstamumas mažinamas įvairiais būdais. Vienas iš jų yra įbauginimas. Ir dabar gimstamumas tik mažės. Vaikus gali bet kada atimti, vaikus gali auklėti iškrypėliais ir tėvai neturi teisės prieštarauti. Niekas nežino kas bus rytoj, tokio neužtikrintumo dėl ateities senokai nebuvo. Visa tai įtakoja, ir dabar dar labiau įtakos.

 • Tamlontas vargu ar užstatys vaiką kam nors… Fėdia dar gali draugei savo juodukei iš Vilno

  • Apie juodukę gal galima plačiau į pm. Ačiū

 • Net baisu skaityti Talmantas apie moteris masto kaip apie produktyvias telycias, dieve kur mes nueisim su tokiu požiūriu ir mąstymu. Prieš akis dar ilgi neturi metai, neaišku ką dar sumastys uždaryti kėdainių valdžia.

  • Mes kaip inkubatoriai vyrams, o apie asmenybę seniai pamiršta.

  • Veterinoriaus patelė tik du atsivedė. Dar kažką vograuja apie moterų neproduktyvumą. Kilęs iš gausios 11-kos vaikų šeimos, bet tėvų pavyzdžiu nepasekė.

 • Kėdainių bėdų puslapyje ir vėl mirga socdemas mero draugelis sukčius. Kada apie jo aferas straipsnis bus?

 • Atsimenu, kaip Talmantas pareiškė, kad nėštumas ir gimdymas nėra kažkokia ypatinga, ar tai grėsmę kelianti, nepaprasta moters būklė, ar kažkaip pan, tikslaus žodžių derinio neatsimenu. Ar tai jis Vaškevičienės to klausė, teigdamas, kad nu nieko čia tokio gi nėščiai būt, gimdyt, kai artimiausias gimdymo punktas už 40 km. AnAiS laIKais moTERyS linų LAukUOSe gimDYdavO ir NieKO tOKio neNUTIKdavo. Žodžiu, nieko baisaus būti nėščiai ir gimdyti. Ta prasme SVEIKATOS KOMITETO PIRMININKAS net nežino, koks pavojingas yra nėštumas ir dar pavojingesnis gimdymas. Trečdalis milijono moterų gimdydamos miršta kasmet, dar bent 10 proc. patiria ilagalaikes komplikacijas po gimdymo. O kur dar vaikai su sugriautais gyvenimais dėl komplikacijų gimdymo metu.
  Realiai miršta po vieną moterį kas dvi minutes dėl nėštumo ir gimdymo.
  Bet nu ne, Talmantui čia atrodo viskas zaprasta. Toks sovietinio kuilio mąstymas, moteris nuo telyčios netoli nuėjus. Tiesiog šlykštu matyti, jaunos šeimos, jaunos moterys Kėdainiuose ir jų sveikata yra tokio žmogaus rankose. O paskui sako kad Kėdainiai velkasi uodegoj, jau žinokit jausmas kaip rusijos kaime gūdžiam.

 • Kokie keisti pasapaliojimai. Gėda skaityti. Mielas Viktorai, jei žinote, kaip taisyti padėtį, kreipkitės į bet kurį tarybos narį ir pateikite idėjas, projektus. Esu įsitikinęs, kad tikrai nė vienas nepasiųs, o įsiklausys ir gal dar savo požiūrį pridės. Juk nuo to visų gerovė priklauso. O jei noras tik pasimėtyti kakučiais, čia jau politinė reklama ir privalo būti apmokėta kaip tokia. Pasilieku sau teisę klysti, tačiau susidaro įspūdis, kad visai ne rajono gyventojų gerovė tamstai rūpi, o pažeminus kitus jaustis galva aukščiau. Visgi žemas lygis neišaukština.

 • Nakui as ta Skarupsiki i partija ikisau, dabar Kedainiuose bedose mirgu margu ir skandalas bus. Dar apie mane kiek islys galu eina nafik bus geda

 • juokingas straipsnis gimdiklas uzdare, o daktarai siuncia i kitus miestus gimdyves tai is kur cia bus gimstamumas.nebent ukrainietes prigimdys

  • Ukrainietės geria kontrasepsikus ir nebsu nėščios. Bet pislios jobšikmat. Kiek šeimų jau išardyta per tad aistruoles kėdainiuose. Jos tiesiog karštesnės uz lietuves balbašos

  • Ukrainietes dar būtų nieko, bet va iš Somalio kai suvažiuos, tai bus gimstamumas, nes ten po tris vadas kasmet padaro.

   • Jebent patamsy su ta somaliete apie mokslą ir ekonomiką po dviejų šimtų mililitrų pakalbėti…

    • Tamsoje nematytumėt jos. Čia ne įžeidžiančiai sakau, tiesiog man yra taip buvę, kad tik baltą avalynę pastebėjau.

 • Siupkit pypi visi as siupiu bynui pypi!

  • Kas belieka tau, žemarūri, mergos vistiek nepatvarkytum, per mažas esi….

 • eina rimta kalba apie demografiją,o jūs,antai,su bulvėm į malūną…A veigu,kailinių žvėrelių fermas uždarius,jų vietoje va taip tokius žvakių fabrikėlius atidarius,kur anuoliukus gamintų,a?

 • Kai pradės malolietkos pistis po mano gyvenimo įgųdžių pamokų bus tikras demografinis sprogimas

  • po reveliucijos buvusį Blado eksperimentą paskelbiant visuotiną jaunimo lytinę laisvę.Gal kas nežino,paieškokite internete ir rasite bolševikų išleistus patvarkymus kur komjaunuolės privalėjo atsiduoti kiekvienam vyrui,pareiškusiam intymaus akto norą.Plačiausiai gerklę tuo klausimu draskė tokia revoliucinė ,,armonikaitė“ Kolontaj,bet vėliau,kai jos vyras matrosas Železniakas,kuris kadaise buvo išvaikęs steigiamąjį susirinkimą,ėmė eit per tas vadinamas ,,komsomolkas“,jau persigalvojo.Ir ne tik ji-persigalvojo visa bolševikinė šaika,kai šalį užplūdo pakiemiais mėtomi vaikai ir venerinė ligos.Ir visame kame kur tik prikišdavo rankenas tie glušiai-viskas eidavo katinui po uodega.Po seksualinės revoliucijos seksas pas sovietus dingo kokiai septyniasdešimčiai metų.Va tais pačiais glušiais pas mus dabar jau išstojo konservantai ir štai po kokiu tai kokio tai asilo nurodymo imsis buvusios Blado praktikos mokyklose šviest nesubrendusį jaunimą.

 • Fėdia turėjo puikų šansą rajono taryboje pasireikšt, bet ne, išpyzdino atgal į seimą ir pyzdelina už nieką nebūdamas atsakingas.

  • Fedot da nie tot…Zaraz dva zaica chotelosj da nievyšlo…

 • Žiauru kai tiek veterinorių valdžioje. Vat ir patikėjote jų gražiomis pasakomis apie rūpestį rajono žmonėmis. O moterys jiems tolygios gyvūnų patelėms. Jų supratimas tik fermos lygyje- gyvulių sėklinimas ir toks „malonus“ mėšlo kvapas. Ar tai geriausia kas galėjo nutikti Kėdainiams?

 • Dabar jau aišku kas tikriausias genderistas Kėdainiuose, nes gimdyti turi ir vyrai ir moterys. Ir lai tik nemeluoja socdemai, kad jų vertybė tradicinė šeima. Gal Tamulis jau bėgs nuo socdemų pasiimdamas akademinių, o gal dekretinių atostogų?

 • Šiandien Tamulis su socdemais „raudonas“, rytoj bus su liberalais, jei tik Gribkevičius tokį priims. Jis jau toks. Tiek pakeitė partijų, kad pats nesusiskaičiuoja. O gimstamumas jam per sudėtinga situacija. Pats šeimą palikęs. Jo buvusios paklauskit, tai pamatysit kaip viskas buvo. Korespondentai pasikalbėkit Pelėdnagių seniūnijoj.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video