Gimnazistai sugalvojo, kaip utilizuoti fosfogipsą

 Gimnazistai sugalvojo, kaip utilizuoti fosfogipsą

Šviesiosios gimnazijos gimnazistai Marius Kiela ir Taurinas Macianskis svarbiausios mokinių mokslo mugės šalies etape tarp 26 mokslinių tiriamųjų mokinių projektų pripažinti laimėję II vietą ir pelnė Valstybinio patentų biuro apdovanojimą./ Šviesiosios gimnazijos archyvo nuotr.

Agota SPIEČIŪTĖ

Šviesiosios gimnazijos gimnazistai Marius Kiela ir Taurinas Macianskis jaunųjų mokslininkų konkurso šalies etape  užėmė II vietą ir pelnė Valstybinio patentų biuro apdovanojimą – I-ą vietą ir nominaciją specialiajam pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos prizui.

Europos Sąjungos (ES) jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinį etapą organizavo neformaliojo švietimo agentūra (Lineša). Laureatai bus pakviesti atstovauti mūsų šaliai tarptautiniame šio konkurso etape. Jis vyks Katovicuose, Lenkijoje, rugsėjo mėnesį.   

Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokiniams Mariui Kielai ir Taurinui Macianskiui sėkmę šiame konkurse atnešė mokslo tiriamasis darbas „Trąšų gamybos metu susidarančios fosfogipso atliekos utilizavimas statybinių mišinių gamyboje“. Jų darbo vadovė – pripažinta pedagogė, mokytoja ekspertė,  biologijos ir chemijos mokytoja, Inovatyviausia šalies mokytoja (2017 m.) ir Kėdainių rajono ,,Metų Mokytoja“ (2014 m.) Daiva Ivaškevičienė.

Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokiniai Marius Kiela ir Taurinas Macianskis varžėsi su 26 jaunaisiais šalies tyrėjais ir pelnė II vietą bei Valstybinio patentų biuro apdovanojimą.

Aut. past.

Tai vienintelis toks konkursas Europos Sąjungoje, kurio keliami reikalavimai atitinka moksliniams tyrimams keliamus, vyksta jau 35-tuosius metus. Jis pritraukia tūkstančius dalyvių. Iš viso šiais metais ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo baigiamajame ture varžėsi 26 mokslinių tiriamųjų projektų autoriai –perspektyvūs, talentingi jaunuooliai nuo 14 iki 20 metų.

Konkursui buvo pateikiami geriausi mokinių atlikti moksliniai tyrimai ES ir už jos ribų. Tai didelė paskata jauniems žmonėms siekti karjeros mokslo ir technologijų srityje.

4 Komentarai

  • Patys lietuviai išspręs fosfogipso kalnų klausimą ir nebereikės tos senos tarybinės pasakos apie japonų buvusius planus nusipirkt mūsų Alpes.

    • Norėtum gyventi name, kuris pastatytas iš tokių mišinių?

      • Daug pastatų yra su vidinėmis ne kapitalinėmis pertvarinėmis sienomis.Prieš keletą metų teko ardyt ,tai kūju davei ir siena ištižo,nežiūrint joje sudėtos ,atsiprašant, 4mm armatūros.Matyt nežinai,kad jas kadaise gamino šalia Lifosos buvusi gamykla,kur dulkėtumas 40kartų viršijo normas.

  • nu jo, gramatinės klaidos jau pavadinime …

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video