Gimnazijos ruošiasi atestatų įteikimui

 Gimnazijos ruošiasi atestatų įteikimui

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Penktadienį, liepos 23-ąją, Kėdainių rajono gimnazijose prasideda atestatų įteikimas abiturientams.

Kaip „Rinkos aikštei“ sakė Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Vilma Dobrovolskienė, šiais metais egzaminus laikyti buvo registruoti 383 abiturientai – 319 iš savivaldybės mokyklų ir 64 iš Kėdainių profesinio rengimo centro. Tačiau, kiek moksleivių gaus atestatus, priklausys nuo egzaminų rezultatų.

Iš bažnyčios į kiemelį

Liepos 23–ąją atestatus abiturientams įteiks Šėtos, Akademijos, Krakių Mikalojaus Katkaus bei Šviesioji gimnazijos.

Pastarosios direktorė Violeta Liutkienė teigė, jog brandos atestatų įteikimo šventė didžiausioje bei gausiausią būrį abiturientų turinčioje Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje vyks 15 val. Tik šiais metais, skirtingai nei įprastai, ji persikels į gimnazijos kiemelį. 

Pasak direktorės, toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į saugumo reikalavimus. 

„Antrus metus iš eilės neberengiame atestatų įteikimo šventės Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje kaip būdavo įprasta anksčiau. 

Gyvename pandemijos laikotarpiu, atvejų skaičius vėl didėja, todėl nenorime, visų uždaryti patalpoje ir kvėpuoti per kaukes. Lauke visi galės laisvai būti be kaukių. Juolab, kad oras žadamas puikus, didelio karščio nenusimato. Todėl manome, kad taip bus patogiausia

V. Liutkienė.

Norime leisti ateiti ir artimiesiems, o bažnyčia yra uždara erdvė. Be to, ji labai traukia kondensatą ir esant tokiai temperatūrai, visi bus suplukę, – apie sprendimą šventę perkelti į lauką kalbėjo V. Liutkienė. –  Gyvename pandemijos laikotarpiu, susirgimų atvejų skaičius vėl didėja, todėl nenorime visų uždaryti patalpoje ir kvėpuoti per kaukes. O lauke visi galės laisvai būti be kaukių. Juolab, kad oras žadamas puikus, didelio karščio nenusimato. Todėl manome, kad taip bus patogiausia.“

Pasak gimnazijos direktorės, planuojama, kad mokyklą baigs ir tai liudijantį pažymėjimą gaus visi joje besimokiusieji abiturientai.

„Planuojame, jog atestatus gaus tiek abiturientų, kiek turime – 115“, – juokėsi V. Liutkienė. 

Paklausta apie išleistuves, ji sakė: „Mokykla niekada neorganizuoja išleistuvių. Paskutiniu metu tikriausiai jau nei viena mokykla to nedaro. 

Gimnazijai priklauso oficiali dalis – brandos atestatų įteikimo šventė. Ji ir bus organizuojama. 

O apie išleistuves nieko negaliu pasakyti, nes šią šventę organizuoja tėvai ir vaikai. Mes nesikišame ir nedalyvaujame“.

Atestatus gaus ir šėtiškiai

Tą pačią dieną atestatus gaus ir Šėtos gimnazijos abiturientai. 

Šios gimnazijos direktorius Mindaugas Danilevičius teigė, jog atestatų įteikimo šventė vyks Šėtos gimnazijos lauko klasėje. Joje galės dalyvauti ir abiturientų artimieji.

„Planuojama, jog atestatai bus įteikti vienuolikai gimnazijos abiturientų”, – suskaičiavo gimnazijos direktorius. 

Tiesa, pasak jo, išleistuvių mokykloje nebus: „Mokiniai ir jų tėvai patys organizuojasi išleistuves“.

Taip pat liepos 23-ąją, 17 val., atestatus įteiksiančios Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos direktorius Alanas Magyla sakė, jog kol kas šventė tradiciškai planuojama gimnazijos kiemelyje.

„Kėdes sustatome saugiu atstumu, todėl jokių problemų dėl artimųjų dalyvavimo šventėje nekyla. Kadangi turime didelę aktų salę, tokia pat renginio eiga būtų ir vyraujant nepalankioms oro sąlygoms, – kalbėjo gimnazijos direktorius. – Kiek šiais metais abiturientų gaus atestatus, kol kas dar negaliu užtikrinti, nes nėra paskelbti visi egzaminų rezultatai. Tačiau iš viso gimnazijoje šiemet mokėsi 18 abiturientų.“ 

Puoselėja gražią tradiciją

Nors išleistuvės jau seniai gimnazijoje nebeorganizuojamos, A. Magyla pasidžiaugė jau daug metų ugdymo įstaigoje esančia gražia tradicija, kurią pradėjo buvę jos mokiniai.

„Tiesiog vyksta iškilmingas brandos atestatų įteikimas, o po šios ceremonijos kiekviena šeima atskirai ar grupelė moksleivių pažymi mokyklos baigimą. 

Būdavo, kad važiuodavo vakarą praleisti į Skinderiškio parką, o kaip bus šiais metais, nesidomėjau, – kalbėjo gimnazijos direktorius. – Turime gražią tradiciją, kurią dar 1992 metais inicijavo viena buvusi mūsų mokyklos mokinė. Ji kelerius metus iš eilės skyrė po šimto dolerių premiją geriausiai egzaminus išlaikiusiems abiturientams. 

Vėliau vienas iš jų, kuris buvo gavęs tą premiją, perėmė ir tęsia jos pradėtą tradiciją bei pats kasmet trims geriausiai egzaminus išlaikiusiems abiturientams skiria po tris šimtus eurų.

Pasak mecenato, jis tikisi, jog bent vienas iš trijų „atsistos ant kojų“ ir galės tęsti šią gražią tradiciją.“

Šiais metais egzaminus laikyti registruoti 383 abiturientai – 319 savivaldybės mokyklų ir 64 Kėdainių profesinio rengimo centro abiturientai. Tačiau, kiek moksleivių gaus atestatus, priklausys nuo egzaminų rezultatų

V. Dobrovolskienė.

„Atžalyne“ – 94 abiturientai

Liepos 27 dieną 10 val. planuojama, jog atestatus gaus ir 94 „Atžalyno“ gimnazijos abiturientai. Tačiau tikslus skaičius paaiškės, kai bus paskelbti visi galutiniai brandos egzaminų rezultatai. „Rinkos aikštės“ duomenimis, jei leis oro sąlygos, šventė tradiciškai vyks kiemelyje priešais paradinį įėjimą į gimnaziją ir joje galės dalyvauti abiturientų artimieji, kitu atveju – įteikimas vyks aktų salėje, o dalyvių skaičius bus ribojamas. 

Kaip išleistuves švęs kiekviena „Atžalyno“ gimnazijos abiturientų klasė atskirai, nėra žinoma. Tačiau mokykloje bendrų išleistuvių tradicijos, kaip ir daugelyje gimnazijų, jau seniai išnykusios.

Atestatus įteiks bažnyčioje

Paskutinieji, liepos 30-ąją atestatus gaus Josvainių gimnazijos abiturientai. Anot direktoriaus Ramūno Zigmantavičiaus, moksleiviai bus pasveikinti ypatingoje vietoje.

„Šventė planuojama 10 valandą, Josvainių Visų Šventųjų bažnyčioje. 

Laikantis saugumo reikalavimų, galės dalyvauti ir abiturientų artimieji, – sakė R. Zigmantavičius. – Atestatus turėtų gauti 18 Josvainių gimnazijos abiturientų. Tačiau išleistuvės gimnazijoje nebus organizuojamos.“

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video