Geriausiems ginekologams pasiūlė net po… 0,1 etato!

 Geriausiems ginekologams pasiūlė net po… 0,1 etato!

Asociatyvi Unsplash.com nuotr.

Ligoninės vadovė pateikė tokį pasiūlymą, kad gydytojai išeitų patys: Kėdainius palieka ir Darius Kaminskas, ir Artūras Gudavičius

Eglė KUKTIENĖ

Lietuvos medicinos darbuotojų diena šiais metais Kėdainiams buvo ypatinga. Vieniems ypatinga, nes ja realiai prasidėjo sveikatos priežiūros tinklo reforma, kurios laukiančiųjų tikrai yra sočiai. Kitiems – ypatingai skausminga, nes pažymėta Kėdainių ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriaus uždarymu. Skyrių paliko ir trys ilgamečiai akušeriai- ginekologai. O kėdainietėms prasideda nauja istorija – nuo šiol gimdyti vaikus ir gauti kitų reikalingų paslaugų jos vyks į svetimus miestus.

Išėjo trys

Kėdainių ligoninėje oficialiai Akušerijos-ginekologijos skyrius tiesiog reorganizuojamas į dienos stacionarą (kuris veiks tik darbo valandomis), kuriame nėščiosios galės ir toliau lankytis, bus galima atlikti ir planines nedideles operacijas. Tiesa, operacijos atliekamos bus tik tokios, po kurių dar tą pačią dieną pacientė bus išleista namo.

Su skyriaus uždarymu sunkiai susitaiko jame ilgus metus dirbę medikai. Nepaisant to, kad ligoninės vadovybė siūlė akušerėms palikti budėjimus Priėmimo skyriuje, tačiau nei viena akušerė tokio darbo imtis nesutiko.

Iš ligoninės išeina ir trys ginekologai – buvęs skyriaus vedėjas Darius Kaminskas, l.e.p. skyriaus vedėjo pareigas ketverius metus ėjęs Artūras Gudavičius ir gydytoja Violeta Tamulienė. Ji vienintelė pasilieka Kėdainių PSPC, A. Gudavičius ir D. Kaminskas iš valstybinių gydymo įstaigų Kėdainiuose pasitraukė visiškai.

Buvęs ilgametis skyriaus vedėjas Darius Kaminskas atsisakė ligoninės vadovybės teikto siūlymo dirbti dienos stacionare ir prižiūrėti nėščiąsias, iki kol jos pagimdys. Kėdainiuose jis daugiau nebedirbs./Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kėdainių ligoninėje lieka dirbti ginekologai Ignė Bokočė, Danguolė Sakalauskienė, Aura Pocevičienė bei Vitalijus Černius.

„Keli ginekologai lieka. Tačiau jie lieka mažais etatais.

Aš išėjau ir viskas, manęs Kėdainiuose nebelieka.

O visa kita lai lieka sąžinės reikalas – mero, administracijos direktoriaus ir ligoninės direktorės“, – sakė buvęs ilgametis Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėjas Darius Kaminskas, daugiau nekomentuodamas.

Plačiau pakomentuoti situaciją atsisakė ir V. Tamulienė.

„Moterims tikrai panika ir jos su baime laukia, kas čia bus. Tai mes bandome jas raminti, dalį nukreipiame į Kauną, dalis važiuos į Jonavą. Joms ramiau, žinant, kad svetimame mieste bent gydytojai savi bus, kažkiek galėsime jas pagloboti, nuraminti“.

A. Gudavičius

To ir tikėjosi?

Gydytojas A. Gudavičius sako manantis, kad ligoninės direktorės trijų medikų pasitraukimas nustebinti neturėjo. Esą pateikusi siūlymą dirbti vos 0,1 etato, ji galimai ir tikėjosi, kad medikai patys išeis.

„Visą gyvenimą buvę skyriaus gydytojais mes gavome pasiūlymą 0,1 etato dirbti poliklinikoje. Mes norėjome dirbti skyriuje, bandėme kalbėti, tačiau niekas nepasikeitė. Pasak direktorės, jai ir nelabai reikia, kad kas čia tas operacijas darytų. Tai kadangi esame pratę dirbti dideliu krūviu, ir dienomis, ir naktimis, o galų gale turime darbo ir kitur, apsisprendėme išeiti“, – savo apsisprendimo motyvus komentavo medikas.

Jis pridūrė, kad tiek jis pats, tiek V. Tamulienė nuo šiol dirbs Jonavos ligoninėje. Taip pat jiedu lieka dirbti ir privačiame ginekologo kabinete Kėdainiuose.

Nėščiosioms panika

Privačiai pas A. Gudavičių šiuo metu lankosi apie pusę šimto krašto nėščiųjų.

„Moterim tikrai panika ir jos su baime laukia, kas čia bus. Tai mes bandome jas raminti, dalį nukreipiame į Kauną, dalis važiuos į Jonavą. Joms ramiau, žinant, kad svetimame mieste bent gydytojai savi bus, kažkiek galėsime jas pagloboti, nuraminti.

Pacientėms šokas, matome tą labai aiškiai, nes joms pagalbos Kėdainiuose nelieka praktiškai jokios. Jei kokia rimta bėda – budinčio ginekologo tai nebus. Iškart reikės važiuoti kitur. Čia lieka tik planinė poliklinika, kurioje, gali būti, ginekologo kas dieną net ir nebus“, – sakė A. Gudavičius. 

Aš išėjau ir viskas, manęs Kėdainiuose nebelieka. O visa kita lai lieka sąžinės reikalas – mero, administracijos direktoriaus ir ligoninės direktorės.

D. Kaminskas

Buvo šokas

Medikas neslepia, kad prieš porą mėnesių gavus iš Kėdainių ligoninės direktorės įspėjimo lapelius, skyriuje visus ištiko šokas.

„Mums tikrai buvo sunku. Šiemet kaip tik 15 metų, kai aš dirbu Kėdainiuose. Savo laiku iš Kauno čia atsikrausčiau gyventi, kitus miestus dėl to paaukojau.

Vylėmės, kad bent mus, ilgamečius medikus, ligoninė bus suinteresuota pasilikti.

Kai gavome tuos lapelius, kai pamatėme, ką mums siūlo, visiems buvo šokas, – kalbėjo A. Gudavičius. Jis pridūrė, kad vis dėlto, nors ir atsisveikinimas su Kėdainių ligonine yra skausmingas, jis supranta, kodėl šie dalykai vyksta. Juo labiau – jie vyksta ne tik Kėdainiuose. – Aišku, ne mus vienus uždaro, uždaromi skyriai ir Raseiniuose, ir Ukmergėje“, – kalbėjo medikas.

Nenustebino

Ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė sako, kad trijų ginekologų išėjimas iš darbo jos tikrai nenustebino ir kad situacijos ligoninėje iš esmės tai visai nekeičia./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Tuo tarpu pati ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė sako, kad trijų ginekologų išėjimas iš darbo jos tikrai nenustebino ir kad situacijos ligoninėje iš esmės tai visai nekeičia.

„Situacija niekaip nesikeičia, tai, ką sakiau anksčiau, tas ir lieka šiandien. Ligoninėje dirbs keturi ginekologai, kurių darbo laikas numatytas nuo pirmadienio iki penktadienio. Visos paslaugos, kurias minėjau anksčiau, bus užtikrintos. Ir operacijas, kurias atlieka dvi gydytojos ginekologės, atliekamos dabar ir bus atliekamos nuo gegužės 1 d.“, – sakė ligoninės vadovė.

Ji pridūrė, kad geras gydytojas turi turėti normalius pacientų srautus tam, kad įgytų profesinės patirties.

„Akušerijos-ginekologijos skyriuje organizuodami paslaugas 24 val. per parą ir laukdami, kol per savaitę atvažiuos kelios gimdyvės, turėjome pustuštį skyrių ir nuolatos budinčią medikų akušerių-ginekologų komandą.

Skyrius nuostolingas, mes nepasiekiame metinio rodiklio penkerius metus, dėl to TLK nebeapmokės mums šių paslaugų. Rajonuose akušerijos-ginekologijos skyriai nuostolingi, todėl kai kurios savivaldybės pačios, savo iniciatyva atsisako organizuoti šia paslaugas, nelaukdamos, kol bus ir joms nepaskirtas apmokėjimas.

Mes ne pirmieji ir ne paskutiniai, kuriems šios paslaugos bus neapmokestinamos. Gimdymų rodikliai kils, rajonuose pasiekti metinio rezultato bus sunku. Esu įsitikinusi, kad bet kuri gimdyvė gaus saugesnę, kokybiškesnę paslaugą Kaune“, – tikino E. Vaškevičienė.

Ligoninės vadovė įsitikinusi, kad sveikatos pertvarkos reikėjo jau seniai. Pasak jos, medicina pažengusi į priekį, gydymo metodikos taip pat keičiasi, tačiau žmonės neretai sunkiai priima naujoves, jų bijo ir nesistengia įžvelgti gerosios pokyčių pusės.

23 Komentarai

 • kazin kur ziuri rajono valdzia su pries aki meru,sita naujoji direktore per viena diena atleido 26 darbuotojus o specialistai bega patis kol ju neatleido.tai galima sakyti kad greitu laiku neturesime savo gydimo istaigos ir busim priversti vaziuoti i kitus miestus

  • Kad pusę Kėdainių persiregistravę į privačias, dantis turbūt irgi gydosi privačiose, nes ten plombos ne iš plastmasių turbūt.

   • Man tai keista kaip apskritai vyra sgali pasirinkti profesija su pirstais knaipioti moters putyte. Nu sexo metu tamsoj as suprantu. Bet kaip sviesoje ten nagrinet ta pute ir po to diena i akis paziuret tai moteriai?

 • Pagaliau, senai reikėjo išpirdolinti juos lauk

  • Jei esi idiotas, tai bent nesigarsink.

   • Eik paskui rusu laiva ::)

 • Kaminskas Klaipėdoje dirba. Nėra ko verkti.

 • Kaminskas Jonavoje dirba.

 • Kaminskas darbo pasiūlymų turi sočiai. Ne jam problema, o Kėdainių ligoninei. Sako traukiasi Hofmanas, Kuodienė. Matyt atėjo neaiški direktorė iš Jonavos kad Kėdainių ligoninę sunaikintų. Manau, kad tai nusikalstama. Moterys, vaikai, visi aplenksim šią ligoninę. Padaro slaugos bagadielnę. Ir viskas. O Tamuliui gerai? Jis dabar tik apie rinkimus galvoja?

 • Na jau susireikšminimas „profesoriaus“ Kaminskio… Nelieka tavęs Kėdainiuose, ir nereikia. Nepakeičiamų nėra.

  • ir kaip visada daugiausiai komentuoja tie, kuriems tie ginekologai buvę nebuvę. Nei tau gimdyt reiks, nei tu šnekėk, o aš žinau jau kelias merginas, kurios važinės pas Kaminską, nes pasitiki juo. Seniams vienodai kaso, o jaunoms moterims tai tikrai netektis, ir jis ir Gudavičius ir Tamulienė

 • Kaminskas man ne autoritetas. Jis man buvęs ar nebuvęs- jei turi daug pinigų varyk pas kaminską kad už babkes putę apžiūrėtų.

  • o tu nei už dyką, nei už pinigus pažiūrėt negauni, todėl ir loji kaip kiemo šuva.

   • o tau matyt labai svarbus yra kaminskas , kad taip už jį užstoji.

 • Nijolei gimdyti jau nebereikes, dukra irgi amžiuje, todel ir nesistenge del savo partiečio išsilaikymo, Aušrele irgi jau neparanki.

 • Kokie būtų užsakomieji komentaristai jei apie Nijolę neparašytų? Ne gi apie ligoninę kalbėsi. Bus ne į temą. Matyt jų vadukai neatsilygintų. Čia gi liberal-konservat- valstieč tema. Gera tema. Visų laikų tema. Prieš daugiau kaip 10 metų mere buvo, o valdžią jai ir dabar suteikia: jinai skirsto, šalina, priima, atleidžia, steigia, naikina, (ne)gimdo ir t.t. Nu super moteris ta Nijolė. Pagarba tokiai moteriai. Sėdi dabar ten kokie nususę. Nieks po metų jų neatsimins. Nijole, kviečiu jus kandidatuoti į merus. Visus padėsit į vietą.

  • Moka nustekenti įmones savivaldybės pastačius savus ne pagal įgytą profesiją dirbančius.

 • Siaip tai moterys savo putes ir pacios galetu priziuret. Kam tie putelkrapsciai? As nenoriu kad mano bobos pute minkytu koks senis 🙁

  • Vieną kart per metus reikia moterims apsilankyt. Apleisi save bus kaput.

   • taip, reikia, bet tik ne pas kaminską.

 • Puikus Ligoninės sunaikinimo planas! Ačiū valdininkai už naują direktorę.
  Sunaikinote viską, varau į miestą gyventi.
  Minkštakiauš…. pažiūrėkite į kitų miestų merus, kad ir Jonavos ar Druskininkų ar Širvintų ar Kauno ar Šiaulių ar Vilniaus ar dar kitus 50… vat ten tai merai eina už savo žmones.

 • tamuliui žmonių gerovė visiškai nerūpi, jam aktualus yra ligoninės sunaikinimas.

 • negi kaminskui dar neatsibodo per šitiek metų tos bobų pūtės? Čia kažkas netaip.
  O ir moterys keistos, kad pas jį eina. Negi nėra moterų-ginekologių?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video